Memurlar da bayram ikramiyesi istiyor - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » EKONOMİ

Memurlar da bayram ikramiyesi istiyor

​Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, bu yıl emekliler gibi memurlara da dini bayramlar öncesinde ikramiye verilmesi talebinde bulundu.
 Memurlar da bayram ikramiyesi istiyor
Eklenme :17 Mayıs 2018 11:11
Tonbul, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hükümetin Ramazan ve Kurban bayramlarında emeklilere biner lira ikramiye verecek olmasını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Bayram ikramiyesinin, toplu sözleşme talepleri arasında olduğunu anımsatan Tonbul, o dönem bunu hem emekliler hem de memurlar için istediklerini belirtti.

Hükümetin, söz konusu talebi sadece emekliler için dikkate almasının, kendilerini şaşırttığını ifade eden Tonbul, şöyle konuştu:

"Hükümet seçim öncesi emeklilerimizin yüzünü güldürdü, şimdi sıra kamu görevlilerimizde. Kamu görevlileri olarak emeklilere verilen ikramiyenin memurlara da verilmesini istiyoruz. Gelir vergisi yükü altında ezilen kamu görevlilerimiz için istediğimiz bu haklı talebin, hükümet tarafından görmezden gelinemeyeceğini düşünüyoruz. Hükümetten, Ramazan ve Kurban bayramlarında kamu görevlilerimize biner lira bayram ikramiyesi müjdesini, en kısa sürede duymak istiyoruz."

- İkramiyeler haziranın ilk haftasında ödenecek

Emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında biner lira ikramiye verileceği, Başbakan Binali Yıldırım tarafından 30 Nisan'da açıklandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise ikramiyelerin, haziranın ilk haftasından itibaren ödeneceğini duyurdu. 

Dosya bazlı olacak ikramiyeler kapsamında, emeklinin kendisine bin lira, ölüm aylığı alan hak sahiplerine aylık hisseleri oranında, iş kazası geçirenler ve meslek hastalığı olanlara ise iş göremezlik derecesi oranında ödeme yapılacak.

İkramiyeden, Sosyal Güvenlik Kurumundan aylık alan SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri, şehit yakını ve gaziler, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er-erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı sahipleri, şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri, terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ile bu nedenlerle hayatını kaybedenlerin hak sahipleri yararlanacak.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Nalçacı burada

  Nalçacı burada

  HERKESİN DERDİ İMANI PARA OLMUŞ
 • osman

  osman

  Dilenciden betersiniz.
 • konyalı

  konyalı

  allah gözünüzü doyursun
 • osman

  osman

  biz emekliyiz maaşımız beli siz memurlara ne oluyor,da ikramiye istiyorsunuz allah gözünüzü doyursun zaten yılın yarısını tatille geçiriyorsunuz.
  ÖZKN

  ÖZKN

  senin ALACAĞIN O İKRAMİYEYİ SENİN ELİNE GEÇİNCEYE KADAR HER AŞAMADA BİR MEMUR GÖREV YAPMIŞ OLACAK OSMAN
 • murat

  murat

  memura bedava ne verseniz ister. bu mezar yeri bile olsa... biz özel sektörlerde çalışanlar ne olacak. düşünen yok. işçi bayramı tatili olur memur tatil yapar.düşünün artık. halimizi bi şükredin yaa.
 • TEZGAHTAR

  TEZGAHTAR

  MEMURADA VERİLİRSE ASKARİ ÜÇRETLİYEDE VERECN ARKADAŞ VERMEZSEN HAK YEMİŞ OLURSNUZ MEMUR SADECE MAAŞINI ALIR AMA EKTRA BÖYLE BİR PARA VERME LÜKSÜNÜZ YOK VERİRSENİZ HERKESE VERMEK DURUMUNDA KALIRSINIZ.
 • Memur

  Memur

  Memurlar yılın yarısı tatil emekliler hep tatil :)
 • adem

  adem

  aynen bu memurların hayatı beleş hiç doymuyorlar devletin malını halkın malını kendi malıymış gibi kullanıp yaşıyorlar verilmesin bence
 • erhan kartbaba

  erhan kartbaba

  SANKİ AĞIR İŞ GÖRÜYORSUNUZDA İKRAMİYE İSTİYORSUNUZ. ASGARİ ÜCRETLİNİN YERİNDE OLSANIZ NE YAPACAKSINIZ.ŞÜKREDİN HALİNİZE.
 • ismail

  ismail

  hak ediyorlar elbette 16 yıl eğitim görmüş lise sınavı, üniversite sınavı , kpss sınavı, aday memurluk sınavını kazanmış insanlar şuan devlete hizmet ediyor elbette hak ediyorlar
 • Vali

  Vali

  Esnaf kan ağlıyor bu memurlar neyin derdinde hayret bir şey.
 • Fahri

  Fahri

  Asgari ücretle geçinenlerde insan
 • S.Ü. ZİYA KARAMAN

  S.Ü. ZİYA KARAMAN

  EMEKLİ UNU ELEMİŞ ELEĞİ ASMIŞ BU SAATTEN SONRA FAZLA PARAYA İHTİYACI YOK ASIL İHTİYAÇ SAHİPLERİ NE EMEKLİ NE MEMURLAR ASIL İHTİYAÇ SAHİPLERİ ÇAKMA KADROLU TAŞERONLAR SÖZDE KADRO VERİLDİ MAAŞ ARTIŞI BEKLENİRKEN TAM TERSİ TÜŞÜŞ YAŞANDI
 • Ah osman ah

  Ah osman ah

  Noldu osman hayırdır neden kıskandın ki. Sizede verilsin bize de sana niye battı bu anlamadım.
 • ereğlili mustafa

  ereğlili mustafa

  gerçekten hakkıyla çalışan sağlıkçılar almalı diğerleri için diğer yorum yapan arkadaşlara katılıyorum
 • Memur

  Memur

  Emekli emmi yilin yarısını tatille geciriyonuz ikramiye neyinr demis
  Dayi sen hep yatiyon ikramiye hakkinsa ben calisiyom iki kati hakkim..
 • sedat çakır

  sedat çakır

  aldığımız maaş kadar vergi vermekteyiz. Gerçektir ki bu ülke VERGİ ile yönetilmektedir.ve memurlara 16 yıldır. hiç bir şey yapılmamaktadır.
 • Adem

  Adem

  Memur Allah dan ne işten birde araba verelim
 • Fatih

  Fatih

  Sayın osman
  Memurlara laf söylerken memuriyetten geldiğini umuttun galiba
  Siz emekli olmadan önce yılın yarısını tatillemi geciriyordun
  Sizi kınıyorum yazıklar olsun
 • ismail

  ismail

  memurlar dibine kadar hakediyor
 • MİSAFİR

  MİSAFİR

  GÖZÜNÜZ DOSUN.. PESSS
 • Ali

  Ali

  Bence memurlara da verilmeli. Verilen zamlar enflasyon altında ezilip buhar oluyor. Memurluğu yan gelip yatma yeri olarak görenler ve yüksek maaş aldığını düşünenler yanılıyorlar. Memur zor geçiniyor ve dini bayramlarda ikramiye almayı hak ediyor.
 • memurinator

  memurinator

  gelir vergisi yükü altında eziliyorlarmış, biz ssk stopaj kurumlar kdv damga gümrük be bilumum tüm vergileri esnaf olarak öderken sesiniz çıkmıyor ama
 • Memur

  Memur

  Memur aç borç batağına sürükleniyor
Öne Çıkan Haberler!X