Son Dakika Haberler

Bu haberi daha sonra okumak için kaydedebilir ve sağ üst köşedeki butona basarak haberi okuyabilirsiniz!

Kurumsal Hayatta Personel Vardiya Kontrol Sistemleri

Kurumsal Hayatta Personel Vardiya Kontrol Sistemleri


Personel devam kontrol sistemleri, kurumsal firmaların şirkete giriş çıkış alanları için kullandıkları yüz tanıma, parmak izi ya da şifreli sistemlerdir. Bu sistemlerde çoğu zamanda şifreli kartlar da kullanılmaktadır. Bu şekilde PDKS altyapısıyla birlikte kurumsal şirketler, manuel kontrol edilebilir sayıda olmayan personellerinin tüm giriş ve çıkışlarını kontrol ettiği gibi vardiya takibi, izin kontrolleri vb. tüm raporlamayı da günlük, haftalık alabilmektedir.

Personellere yönelik tüm mesai süreçlerini, yemek molalarını ya da tatil zamanlarını gibi bordrosunda olması gereken ön hazırlığın yapılması için ilgili PDKS sistemleri yaygın şekilde kullanılmaktadır. Sistem personel devamlılığını tamamen kontrol altına almak ve bu gibi işletmelerde de ihtiyaçlara göre çözümler üretmek için PDKS önemli bir yapıdır. Çalışma alanlarına göre birbirinden farklı modüllere sahip PDKS yazılımları da tercih edilebilir. Başlangıçta elbette maaş hesaplaması, fazla mesailer ya da benzer süreçlerin geriye dönük kontrolü gibi tüm aşamalar, bu sistem ile birlikte kontrol edilmektedir.


Sektöre Göre PDKS Modülleri
Her sektöre göre uygun birbirinden farklı PDKS kurulumu sağlanmaktadır. Tamamen el işçiliği sağlayan şirketlerde parmak iziyle değil, kart ile giriş yapılabilir. Kurumsal ve tamamen kart taşıma zorunluluğu görülmeyen alanlarda ise direkt olarak yüz tanıma veya parmak izi okuyucusuyla birlikte giriş yapılması mümkündür.
Bu gibi sistemlerde personel giriş ve çıkış yapacağı nokta belirlenerek en doğru şekilde işlem sağlanabilir. Hastanelerden fabrikalara, üniversitelerden personel ve kişi kontrolünün birçok nedenden dolayı yapılması gerektiren çeşitli alanlarda bu uygulama gereklidir. İnsanların hem giriş hem de çıkışlarını kontrol etmek adına kontrollü bir biçimde güvenli giriş – çıkış için bu sistem önemli olmaktadır.


Verimli İş Gücü Yönetimi Hizmetleri
Personel Devam Kontrol Sistemi ile birlikte hem zaman hem de vardiya gibi aşamaları detaylı şekilde yönetebiliyor ve puanlı şekilde hesaplamaları sizler de yapabiliyorsunuz. Bu alanda faydalanacağınız en doğru iş gücü, verimli bir planlama ile birlikte gerçekleştirilir. Fazla mesai kaydı tutulması gerektiğinde, giriş- çıkış saatlerine göre bu kayıt tutularak rapor çıktısı istediğiniz herhangi bir zamanda anında hazırlanabilir. Puantaj takibi yapmak adına da kolay bir sistem yaratmak istediğinizde, personel devamlılık kontrolü yapacağınız bu altyapı ile birlikte kurumsal hayatta genel olarak birçok açıdan verimliliği arttırmak mümkündür.

Bu alanda en iyi şirketlerden biri olarak tanıyacağınız ICS, ihtiyaçlarınızın en uygun şartlarda karşılanması konusunda yardımcı olan, güvenlik açısından kurumsal yaşamda şirketinizin giriş ve çıkışını koruyacak olan, genel çalışan takibi dışında giriş ve çıkışlarda ne gibi tekrarlı işlemlerin olduğunu kayıt altında tutarak tüm mesai listesinin de hızlıca hazırlanmasında rapor çıkartan bir sisteme sahiptir.

Bir monitör ekranı üzerinden her şeyi takip edeceğiniz gibi kolay şekilde ihtiyaçlarınızı karşılayan bu yapı içerisinde iş gücü yönetimini de basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Verimliliği arttırmak adına bu anlamda en doğru ihtiyaçlar karşılanabilir olacaktır.
 
 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Kapat x
Türkçe العربية English