Son Dakika Haberler

Bu haberi daha sonra okumak için kaydedebilir ve sağ üst köşedeki butona basarak haberi okuyabilirsiniz!

Konya'da Kudüs'e destek konvoyu

Konya'da, İsrail'in Mescid-i Aksa, Doğu Kudüs ve Gazze Şeridi'nde Filistinlilere yönelik saldırılarını protesto etmek için konvoy oluşturuldu.

Konya’da Kudüs’e destek konvoyu
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şubesi öncülüğünde, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını protesto etmek ve Filistinlilere dayanışma göstermek için çok sayıda kişi araçlarıyla Mevlana Kültür Merkezi önünde toplandı.

Türk ve Filistin bayraklarıyla süslenen araçlarla, daha sonra konvoy halinde şehir meydanında korna sesleri eşliğinde tur atıldı.

AGD Konya Şubesi Başkanı Ceylani Kılıç, konvoy öncesinde yaptığı açıklamada, aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu çok sayıda Filistinlinin hayatını kaybettiği İsrail saldırılarını lanetlediklerini söyledi.

İsrail'in saldırılarına, küstahlık ve şımarıklıkla tüm dünyanın gözü önünde devam ettiğini vurgulayan Kılıç, şunları kaydetti:

"Terör örgütü İsrail, 1948 yılından itibaren sistemli olarak devam ettirdiği saldırı ve katliamlarında; Filistinli kardeşlerimizi şehit etmeye, evlerinden ve topraklarından çıkarmaya, masum insanları tutuklamaya, tecavüz, küstahlık ve şımarıklığına Dünya kamuoyunun gözü önünde devam etmektedir.
Terör örgütü İsrail’in mübarek Ramazan ayında başlattığı ve Ramazan Bayramı’nda devam ettirdiği saldırılarda; 200’den fazla yakın Filistinli kardeşimiz şehit oldu. Binlerce Filistinli kardeşimiz yaralandı. Şehit olanların 60’ı çocuk yaşta Filistinli kardeşlerimiz. Kundaktaki bebeklerden, sokakta oynama çağına gelmiş çocuklara, delikanlı genç kardeşlerimizden, hamile annelere, genç yaşlı demeden Filistinli kardeşlerimiz şehit düşmüştür.
İşgalci Siyonist terör örgütü Gazze’de sivilleri bombalamaya devam ediyor. Enkazların altı sanki can pazarı olmuş. Elektrik ve su sistemi çökmüş durumda. Filistinli kardeşlerimiz açlık ve susuzluk içindeler. 

Terör Örgütü İsrail; Filistinlilerin sağlık ocaklarını ve hastanelerini de bombalıyor. Sadece çocukları, kadınları ve ihtiyarları değil, hastanede tedavi olanları da öldürüyor. 
Bu gözü dönmüş Terör örgütünü mutlaka durdurmak gerekir. Sürekli savaş suçu işliyor ve adeta soykırım yapıyor.

Nerede batılı insan hakları savunucuları?
Nerede adalet divanları?
Nerede uluslararası mahkemeler?
Nerede insanlık ve adalet?
İşbirlikçi Amerika ve Avrupa başta olmak üzere Siyonizm’in kölesi olmuş ülkeler ise gerçeği görmeme hususunda bizleri şaşırtmamaktadırlar. Bu devletler kurulduğu günden bu yana batılın yanında yer almaya devam etmişler, katliamlara ortak olmuşlar ve yaşananlara sessiz kalmışlardır.

Birleşmiş Milletler, NATO, ABD ve Avrupa Birliği, Terörist İsrail’in her sapkınlığına el altından ya da açıktan destek olmaktadır. Bu kuruluşların İslam âlemine ve insanlığa zerre kadar faydası yoktur. Kuruluş amaçları Terörist İsrail’i yaşatmak ve İsrail’in terör örgütü olarak Dünya’ya hükmetmesine zemin hazırlamaktadır.
Bu işbirlikçi Siyonist örgütlere karşı bir an önce İslam Birliği’nin kurulması gerekmektedir. Bunun yanında ülkemizde yer alan ABD’nin ve Siyonist yapıların İncirlik ve Kürecik başta olmak üzere üstlerinin bir an önce kapatılması gerekmektedir. 
Öte yandan Terörist İsrail ise vicdan sahibi insanlara haber ulaştırma noktasında çalışmaya yapan basın kuruluşların binalarına saldırmaktadır. İşgalcilerle birlikte Filistinli kardeşlerimize yapılan haince saldırıların, ilk Kıblegahımız Mescid-i Aksa’ya karşı küstah baskınların ve tecavüzlerin Dünya kamuoyunda yer almaması için gayret göstermektedir.

Ancak saldırıların başladığı ilk günden itibaren Türkiye ve İslam ülkeleri başta olmak üzere Dünya’nın dört bir noktasından Filistinli kardeşlerimize destek mesajları gelmekte, hangi dinden ya da ırktan olursa olsun vicdan sahibi insanlar ellerinde Filistin bayrakları ile meydanlara inip, hep bir ağızdan İsrail’in terörist olduğunu haykırmaktadır.
Tarih boyunca görüldüğü gibi yenileceklerini anlayan zalimler, azgınlıklarını şiddetlendirmiştir. Tüm azgınlıklarına, şiddetli saldırılarına rağmen ise yenilmişlerdir. Çünkü onların akıl edemedikleri bir şey vardır; O da Allah’a karşı savaşan herkes yenilecektir ve Allah’tan başka güç yoktur. Peygamberimiz(sav)buyurdu ki;
"Şayet oraya(Kudüs’e) gidemez ve orada namaz kılamazsanız, bari oranın kandillerini aydınlatacak yağ gönderin!" buyurur.

Terör örgütü İsrail’in işgal ettiği Kudüs ve Filistin topraklarından sökülüp atılacağı günler çok yakındır. Sadece güçten anlayan İsrail’e, Filistinli kardeşlerimiz ve birlik içerisinde olan Müslümanlar en büyük tokadı yakında vuracaklardır. Dünya’ya ve bölgeye huzur ancak ve ancak Terörist İsrail’in yok olmasıyla gelecektir. 

Bugün Peygamber Efendimiz(sav)’in başlattığı kutlu yolculuğun izinden giden Hz. Ömer’in, Selahaddin Eyyubilerin, Yavuzların, Abdülhamitlerin, Hasan El Bennaların, Seyit Kutupların, Necmettin Erbakanların, Şeyh Ahmet Yasinlerin, Filistinli direniş önderlerin devam ettirdiği büyük Kudüs yürüyüşünde bayrağı teslim alma vaktidir. 
Bu kutlu yolculukta milyonlarca Kudüs gönüllüsü olarak başlattığımız Büyük Kudüs Konvoyu şu anda tüm Türkiye’de 81 ilde gerçekleştirilmekte ve dualarımızla Filistin’de özgürlük için mücadele eden kardeşlerimizin yanında yer aldığımızı tüm Türkiye’de kardeşlerimiz göstermektedir. 

Başlattığımız bu mücahedemiz; başta Kudüs olmak üzere tüm İslam beldeleri ve mazlum coğrafyalar kutlu bir zaferle Siyonizm'den kurtulana dek devam edecektir.
Kim Kudüs davasını ve Mescidi Aksa'yı siyaseten destekleyebiliyorsa yapsın, medya ile destekleyebiliyorsa yapsın, sosyal medya ile destekleyebiliyorsa yapsın, mali yardım yapabiliyorsa yapsın, bütün bunlardan daha fazlasını yapabiliyorsa yapsın. Şuna inanıyoruz ki mazlumlar ayağa kalkmadıkça zalimler diz çökmez

Cenab-ı Allah, Filistinli kardeşlerimizin şehadetlerini kabul etsin. Özgür Mescid-i Aksa ve Filistin için direniş gösteren kardeşlerimize güç ve kuvvet versin. Dünya Müslümanlarının birliğine vesile kılsın. Allah burada toplanan kardeşlerimize, Özgür Mescid-i Aksa'da omuz omuza namaz kılmayı nasip etsin. Özgür Filistin topraklarında kardeşlerimizle beraber bir arada olmayı nasip etsin. Yaptığımız dualar tüm mazlum coğrafyaların kurtuluşuna vesile olsun.

Zafer İslam’ındır, zafer yakındır!  

ALLAH’a emanet olunuz."

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 8
 • 0
 • 9
 • 11
 • 3
 • 7
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Kalp
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • V
  Vatandaş
  130 gün önce

  Kutlama yapar gibi araç konvoyuda ne dua ve basın açıklaması yapılsa daha güzel olurdu

  • Cevapla
  • Begen (8)
  • Begenme (1)
 • Mustafa
  130 gün önce

  Anadolu gençlik derneği Kudüs için öncü olarak bu organizasyonu gerçekleştirdiği için çok teşekkür ederim

  • Cevapla
  • Begen (3)
  • Begenme (14)
Türkçe العربية English