Son Dakika Haberler

Bu haberi daha sonra okumak için kaydedebilir ve sağ üst köşedeki butona basarak haberi okuyabilirsiniz!

Konya’da firma ve kurumlara Covid-19 Güvenli Üretim ve Güvenli Hizmet belgeleri verilmeye başlandı

Konya’da firma ve kurumlara Covid-19 Güvenli Üretim ve Güvenli Hizmet belgeleri verilmeye başlandı. Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya’da belgelerini alan 16 firma ve kurumu tebrik ederek TSE Konya İl Koordinatörlüğüne çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Konya’da firma ve kurumlara Covid-19 Güvenli Üretim ve Güvenli Hizmet belgeleri verilmeye başlandı

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından, normalleşme sürecinde alınması gereken önlemlere yönelik denetimden geçen firma ve kurumlara "Covid-19 Güvenli Üretim” ve “Covid-19 Güvenli Hizmet” belgeleri verilmeye başlanırken, "Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu" ile salgın sonrası dönemin ihtiyacı olan, firma ve kurumların hijyenik üretim ve hizmet standartlarına uygunluğunun belgelendirilmesi sağlandı. İlk belgelerin verilmeye başlandığı şehirlerin başında yer alan Konya’da 16 firma ve kurum TSE Konya İl Koordinatörlüğü uzmanlarının yaptığı denetimler sonucunda belgelerini almaya hak kazandı. 
 

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Konya’da da salgınla mücadele sonrasına ve normalleşme sürecine odaklanıldığını belirten Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, "Küresel boyuttaki bu salgının etkisinden en az hasarla sıyrılabilmek, hasarları telafi edebilmek için kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları olarak hepimize önemli görevler düşüyor. Konya, firma ve kurumlarında uygulanan kalite ve standartlarla üretim ve hizmetlerde insanı ön planı alan anlayışa sahip bir şehirdir. Konya’da firmalarımız ve kurumlarımız salgının başladığı ilk günden bugüne aldığı önlem ve tedbirleri tescillemeye başladılar. Öncelikle belge almaya hak kazanan firma ve kurumlarımızı kutluyorum. Tüm firmalarımızın uluslararası geçerliliği olan bu belgeyi almak için TSE İl Koordinatörlüğümüze müracaat etmelerini ve belgelerini alarak üretim ve hizmet yarışında öne geçmelerini tavsiye ediyorum” dedi. 
 

Başkan Öztürk, "Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’nun hazırlanmasında dolayı Türk Standartları Enstitüsü’ne ve Konyalı firma ve kurumlara normalleşme sürecinde insan sağlığının korunması için yol gösteren TSE Konya İl Koordinatörlüğü’ne teşekkür ederek sözlerini tamamladı. 
 

Güvenli Üretim/Hizmet Belgesi, Türk Standartları Enstitüsü tarafından yapılan kurum giriş ve çıkışları, çalışma ofisleri, mutfak, yemek salonu, revir, asansörler, ulaşım araçları, tuvaletler, soyunma odaları, duşlar dahil tüm birimlerde gerekli risk değerlendirilmesinin yapılıp yapılmadığı, enfeksiyon önleme ve kontrol eylem planlarının hazırlanıp hazırlanmadığı, temizlik ve dezenfeksiyon planları hazırlanıp hazırlanmadığı ve alınan tüm tedbirlere uyulup uyulmadığı gibi tetkikler sonucunda veriliyor.
 

Konya’da Güvenli Üretim/Hizmet Belgesi alan ilk firma ve kurumlar şu şekilde sıralandı:

Ekrem Coşkun Döner Gıda Ticaret Limited Şirketi, Ekrem Coşkun Gıda Hizmet İşleri Nakliye Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Golda Gıda AŞ Kazımkarabekir Şubesi, Helvacızade Gıda İlaç Kimya AŞ, Hidrokon Konya Hidrolik Makina AŞ, Innopark Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesi, İlko İlaç AŞ, Kombassan Kağıt Matbaa Gıda ve Tekstil AŞ, Konya Esnaf ve Sanatklarlar Odaları Birliği, Konya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası, KTO Karatay Üniversitesi, Medikal 2000 Tıbbi Cihazlar ve İleri Teknoloji AŞ, Mıhoğlu Halı Yıkama, Zade Vital İlaç Kimya Gıda AŞ.

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Kapat x
Türkçe العربية English