Son Dakika Haberler

Karatay Belediyesi, “30. Yılında Karatay Belediyesi Vefa Buluşması” adlı bir program düzenleyerek bugüne kadar belediyede hizmet edip emekli olan tüm çalışanlarını yıllar sonra bir araya getirdi.

Karatay Belediyesi’nden emekli personeline vefa
Programa Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Konya’nın en büyük başarısı birliği beraberliği ve vefasıdır” derken; AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Konya belediyelerinin vefa göstermede büyük takdir topladığını söyledi. AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, geride kalıcı eserler bırakmanın ve hayırla anılmanın önemine dikkat çekerken, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Karatayımızın bugünlere gelmesinde tüm çalışanlarımızın emeği ve alın teri var. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da insanımızın gönlünde yer ettikçe kazanan hepimiz olacağız” dedi. 

Hayata geçirdiği hizmetler ve projelerle ilçenin çehresini değiştiren Karatay Belediyesi, ilçenin bugünlere gelmesinde büyük emekleri bulunup emekli olan tüm çalışanlarını bir araya getirdi. 
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Atiker Toplantı Merkezi’nde “30. Yılında Karatay Belediyesi Vefa Buluşması” adıyla düzenlenen programa katılan personelle tek tek ilgilendi.
Aşık Öksüz Ozan ve Ali Yar’ın koçaklama, doğaçlama türkü ve güzellemelerden bazı örnekleri davetlilerin beğenisine sunmalarıyla başlayan program, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın konuşmasıyla devam etti. 

BUGÜNLERE GELMEMİZDE TÜM ÇALIŞANLARIMIZIN EMEĞİ VE ALIN TERİ VAR
Konuşmasına Hz. Mevlana’nın, “Dostlarını daima vefa ile hatırla can! Arayan sen ol! Bulan sen; tanıyan sen ol kucaklayan sen. Kula vefası olmayanın Hakk’a vefası olmaz” sözleriyle başlayan Başkan Hasan Kılca, buluşmaya katılan tüm katılımcılara teşekkür etti. 
Başkan Kılca, “Bugün buradaki hiç kimse bizim için misafir değil; ev sahibidir. Bugüne kadar Karatay’a hizmet eden ve yöneten bütün arkadaşlarımız hep; ‘Acaba bu ilçe bana ne verir değil; ben ilçeme ne katarım, ben ne veririm’ prensibiyle hareket etti. Bu anlayış da başarıları peşisıra getirdi. Konyamız için, Karatayımız için ve insanımız için taş üstüne taş koyanlardan bir çivi çakandan Allah razı olsun. Karatayımızın bugünlere gelmesinde tüm başkanlarımızın, başkan yardımcılarımızın, müdürlerimizin ve çalışanlarımızın emeği var, alın teri var. Başkan ve yardımcısından müdürüne, işçisinden memuruna, direksiyon başındaki kardeşlerimizden gelberi çekene herkese çok teşekkür ediyorum. Karatayımızın bugünlere gelmesine önemli katkılar yapan sizlerin tecrübelerinizle, yaptıklarınızla, yaşadıklarınızla her biriniz; belediyemizin, ilçemizin ve bizlerin kıymetli birer hafızalarısınız, neferisiniz” ifadelerini kullandı. 

İNSANIMIZIN GÖNLÜNDE YER ETTİKÇE KAZANAN HEPİMİZ OLACAĞIZ 
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya’nın binlerce yıllık birikimiyle Anadolu’nun en dinamik şehirlerinden biri olduğunu belirterek, Karatay’ın da Konya’nın geldiği bu noktada büyük katkısının olduğunu söyledi. 

Hasan Kılca, sözlerini şöyle tamamladı: “İnsanlığın ufkunu açan Hz. Mevlana’nın diyarı Karatay’ın bizim nezdimizde önemi çok büyük. İşte böylesine önemli bir ilçe olan Karatay’da, Karataylılar için çıktığınız yolda sizler görevlerinizi layıkıyla yerine getirdiniz. Şimdi bu emanet bizlerin omuzlarında. Biz de bizden önceki başkanlarımız gibi bu şehre faydalı işler yapmanın gayretindeyiz. Amacımız, bu emaneti ve bayrağı zirveye taşıyıp, kıymetli ve faydalı eserler bırakmaktır. Yaratılmışların en şereflisi olan insana hizmet etmeyi ibadet bilen anlayışla; ırkına, kıyafetine veya siyasi görüşüne bakmadan her vatandaşımızın gönlünde yer etmeye çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki insanımızın gönlünde yer ettiğinizde kazanan ilçemiz, kazanan insanımız ve elbette kazanan bizler olacağız. İmkânlarımız ölçüsünde ilçemize ve vatandaşlarımıza hizmet etmeye çabalıyoruz. Halk buluşmaları, esnaf ve sanayi ziyaretleri, esnaf buluşmaları yapıyoruz. Tek amacımız ilçemize insanımıza faydalı olmak. Bu vesileyle güzel ve büyük Karatay ailesinin bir parçası olarak ilçemize hizmet edip vefat eden tüm kardeşlerimi bu vesileyle bir kez daha rahmetle anıyorum. Hayatta olanları da sevgiyle ve hürmetle selamlayarak kendilerine hayırlı ömürler diliyorum.” 

KONYA’NIN EN BÜYÜK BAŞARISI BİRLİĞİ, BERABERLİĞİ VE VEFA GÖSTERMESİDİR 
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, vefa buluşmasını gerçekleştiren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür etti. 
Başkan Altay, “Konya’nın başarısı nedir diye sorarlarsa bu birlik ve beraberliğidir. Vefa gösterisidir. Belediye Başkanımız Hasan Kılca'ya gösterdiği vefadan dolayı teşekkür ediyorum. Konya’da hangi görüşten olursa olsun şehrimize hizmet eden herkesten Allah razı olsun. Belediyecilik herkes için zor, zahmetli ve meşakkatli bir iştir ama hizmet etmek de herkese nasip olmaz. Biz, görevimizi layıkla yerine getirebilmek için gece-gündüz demeden çalışıyoruz. Bugün Konya sadece Türkiye'nin değil dünyanın izlediği bir şehir haline geldi. Burada ilçe belediyelerimizin, başkanlarımızın, çalışanlarımızın, belediye meclis üyelerimizin, memurlarımın, işçilerimizin, muhtarlarımızın herkesin katkısı büyük. Karatay Belediye Başkanımızın bugüne kadara yaptıkları yapacaklarının garantisidir. Gelecekte de kendisinde önemli işler, büyük başarılar beklediğimizi buradan ifade etmek istiyorum” dedi. 

MEDENİYETİMİZİN VE İNANCIMIZIN EN TEMEL UMDESİ VEFA GÖSTERMEKTİR
AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, hizmetleriyle Karatay’ın Konya’nın en güzel ilçelerinden biri haline gelmesinde büyük emekleri olan herkesi kutlayarak başladı. 
Ziya Altunyaldız şunları söyledi: “Medeniyetimizin ve inancımızın temelinde teşekkür etmek, vefa gösterebilmek, hakkı teslim edebilmek en temel umdelerden biridir. Konyamızın belediye başkanları dünün emeğini ve gayretini görme ve hakkın teslimi konusunda takdir edilecek nitelikteler. Bu bağlamda da bugüne kadar şehrimize, ilçelerimize büyük hizmetleri bulunan tüm belediye başkanlarımıza ve çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.”

HEPİMİZİN ARZUSU GERİDE KALICI ESERLER BIRAKMAK VE HAYIRLA ANILMAK
Buluşmada söz alan AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı da Türk milletinin 1000 yıldan fazla bir süredir bu topraklarda tarihiyle, değerleriyle, şanıyla şerefiyle var olduğunu, makamı veya görevi ne olursa olsun hizmetin en güzelini yaptığını belirterek, “İnsan olarak hepimizin en büyük arzusu, görevlerimizi veya canımızı teslim ederken geride bir eser bırakmak. Bu kapsamda bugüne kadar bütün Karatay Belediye başkanlarımız, ekipleriyle güzel işlere imza attı, atmaya devam ediyor. Yine Büyükşehir Belediyemiz önemli projeler hayata geçiriyor. Ben bu hizmetlerin hemşehrilerimizle buluşmasında emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, kendisinin de bir belediye çalışanı olduğuna vurgu yaparak şunları aktardı: “Bu tür buluşmalar çok önemli. İnşallah gelecekte bizlere de böyle programlar nasip olur da arkamızdan bizleri de arayan soran olur. Bizler bu görevlerde oldukça hep Allah’ın rızası hemşehrilerimizin mutluluğu için çalıştık. Sizler de yıllarca saçınızı, sakallarınızı belediye için vatandaşlarımız için ağarttınız. Hepinizden Allah razı olsun.” 
AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ise ‘30. Yılında Karatay Belediyesi Vefa Buluşması’ programıyla bugüne kadar belediyeye hizmet veren tüm çalışanları bir araya getiren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya ve Karatay’ın gelişmesinde emeği olan tüm çalışanlara teşekkürler etti. 

Konuşmaların ardından “30. Yılında Karatay Belediyesi Vefa Buluşması”, kurulduğu günden bu yana ilçeye ve Karatay Belediyesi’nde önemli hizmetleri olan emekli çalışanlara teşekkür plaketi verilmesiyle sona erdi. 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 1
 • 0
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 1
 • Begendim
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • yahya

  aynı iigiyi çalışanlarınızada gösterseniz keşke

  • Cevapla
  • Begen (0)
  • Begenme (0)