Son Dakika Haberler

Bu haberi daha sonra okumak için kaydedebilir ve sağ üst köşedeki butona basarak haberi okuyabilirsiniz!

Jeoloji Mühendisleri Odası Konya Şubesinden KOP Başkanı Şahin’e ziyaret

Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Konya Şube Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fetullah Arık, Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına atanan M. Sami Şahin’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Ziyarete, JMO Konya Şube Yönetim Kurulu Üyelerinden Şükrü Arslan, Fatih Özerdem, Şükrü Yavuz Pınarkara ve Mustafa Asım Tekin eşlik etti.

Jeoloji Mühendisleri Odası Konya Şubesinden KOP Başkanı Şahin’e ziyaret
Öncelikle yeni görevlerinin KOP Bölgesine ve ülkemize hayırlı olması temennisini ileterek, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile bu zamana kadar yürütülen faaliyetlerden bahseden Arık, “Konya Kapalı Havzasındaki obruk oluşumlarının araştırılması çalışmalarında bugün Konya’da yürütülen faaliyetler anlamında KOP İdaresinin MTA ile yapmış olduğu çalışma; şimdi Konya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü uhdesinde yürütülen Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) nin Jeoloji Mühendisliği Bölümü işbirliği ile kurduğumuz Obruk Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin destekleri ile Konya Havzası’nda oluşabilecek obruk riskini azaltmaya yönelik daha detaylı çalışmaların hayata geçirilmesine zemin hazırlanmıştır. Yine Kalkınma İdarelerin asli görevlerinin başında olan refah seviyesini yükseltmek için Bölgenin tarım ile hemhal olduğu Konya ilinde tarım dışı sezonda gelir getirici faaliyetlere yönelik olarak projelendirilen “KOP Bölge Kalkınma İdaresi (SÜKOP) Süstaşı Projesi Eğitim ve Uygulama Atölyesi” ile ülkemizdeki bu alanda kurulmuş en yüksek teknik altyapıya sahip uygulama ve eğitim atölyelerinden bir tanesi KOP Bölgemize kazandırılmıştır. Atölyemize yönelik olarak ilgili Araştırma Merkezinin kurulması, mevcut atölye binamızın yeniden tahsis edilmesi ile teknik eleman ihtiyacımızı sizlerin de destekleriyle KTÜN aracılığıyla en kısa sürece çözüme kavuşmasını ümit ediyoruz.” dedi.
Önümüzdeki döneme ilişkin olarak işbirliği içerisinde yürütülecek faaliyetler de değinen JMO Konya Şube Başkanı Prof. Dr. Fetullah Arık; “Konya Kapalı Havzası’nın su sorununa yönelik olarak artık ciddi adımların atılması gerektiğini belirterek çiftçi davranışlarının 10-15 yıllık periyotta ancak değiştirilebildiği bir ortamda mevcut su kaynaklarımızı gelecek nesillere güvenli bir şekilde aktarılabilmesi için bugünden harekete geçilerek gerekli yaptırımların hayata geçirilmesi gerekmektedir. KOP Bölgesinin bu alandaki temel surunu haline gelmiş yeraltısuyu sorunu için KOP İdaresinin öncülüğünde yürütülecek tüm çalışmalara JMO olarak elimizden gelen katkıyı sunmak için her zaman yanınızdayız.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı M. Sami ŞAHİN; “KOP Bölgesine en faydalı katkıyı sunmak amacıyla, kamu kurum ve kuruluşlarının ve STK’ların desteği çok önemli. Karşılıklı işbirliği içinde başarılı işlere imza atacağımıza gönülden inanıyorum” dedi.

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 6
 • 1
 • 1
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Türkçe العربية English