İşitme Cihazları Faydaları - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » YAŞAM

İşitme Cihazları Faydaları

 İşitme Cihazları Faydaları
Eklenme :28 Mart 2019 09:17

 
İşitme cihazları, kişilerin dışarıdan gelen sesleri, konuşulanları daha iyi bir şekilde duymasını sağlayan, daha net bir şekilde algılamasına olanak sağlayan elektronik cihazlara denilmektedir. İşitme kaybı kişilerde birçok alanda olumsuz olarak etki bırakmaktadır. Bu alanlar iş hayatı, ev hayatı olarak söylenebilir. İşitme cihazlarını alırken mutlaka uzman bir kulak burun boğaz doktorundan yardım alınmalıdır. Bu yardım sayesinde kişi kendi hayatında olumlu bir değişim yaşayabilir. Bu cihaz sayesinde, bütün ilişkiler daha net bir hale gelir. Herhangi bir aksama yaşanmadan yaşama devam edilebilir.
 
 İşitme Cihazlarının Faydaları Nelerdir?
 
 İşitme kaybı yaşayan kişiler tüm hayatlarında olumsuzluklar yaşamaktadırlar. Fakat doktor tavsiyesiyle alınacak olan işitme cihazı sayesinde yaşam kolay bir hale getirilebilir. İşitme cihazlarının faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz.
 
 - İşitme kaybı yaşayan insanlar karşılarındaki insanları tam olarak anlayamadıklarından belli bir süre sonra duygusal olarak tüm ortamlardan uzak durmaya başlarlar. İşitme cihazları sayesinde tüm bu sorunlar ortadan kalkar ve kişi karşısındaki kişileri daha rahat anlayabilmektedir.
 
 - İş, ev, okul hayatında özellikle işitme kaybı yaşayanlar için büyük bir zahmet anlamına gelmektedir. Bir süreden sonra tüm bu ortamlarda belli başlı sorunlar yaşarlar. Örneğin okulda dersi anlamayabilirler, bu sebeple derslerinden geri kalabilirler. Ya da ev hayatında direkt ilişkilerinde ağır işitince bazı soğumalar meydana gelebilir. İş hayatında ise çalışma arkadaşlarıyla bazı problemler yaşanabilir. İşitme cihazı ağır aksak işitilen tüm sesleri netleştirdiğinden bu problemlerin tamamı ortadan kalkar. Daha sağlıklı ilişkiler kurulabilir.
 
 - İşitme cihazının birçok faydası bulunur. Ağır aksak işitme daha sonra kalıcı hasarlara yol açabilir. Hem psikolojik hem duygusal hem de fiziksel olarak kişi bazı problemler yaşayabilir. Ancak elektronik işitme cihazlarının sesleri daha net hale getirdiğini düşünürsek, bu sorunlar da giderilebilir.
 
 Peki, İşitme Cihazları Hangi Durumlarda Kullanılabilir?
 
 İşitme cihazları, işitme kaybı olan kişilerde ilaç ve ameliyatla düzeltilemediği halde tavsiye edilmektedir. Bazı riskli ameliyatlar olduğunda da kulak içi işitme cihazı tavsiye edilmektedir. İşitme cihazları orta ve iç kulakta yaşanan problemler için kullanılmaktadır. İşitme tamamen ortadan kaybolduysa maalesef işitme cihazları işlev göremezler.
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Yeni Konya Gazete Matbaa ve Yayın A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

04:38

Güneş

06:06

Öğle

12:58

İkindi

16:40

Akşam

19:40

Yatsı

21:01

Öne Çıkan Haberler!X