Son Dakika Haberler

İşe Alımda Sosyal Medyanın Rolü

 

İşe alım sürecinde, İK yöneticileri adayların geçmişini arar ve sosyal ağları anlamak daha yaygın hale gelir. Yetkililer bu iletişim kanallarına bakıyor ve adayların kötü alışkanlıkları ve arkadaşlarla iletişim gibi önemli unsurları inceliyorlar. Bu amaçla hizmet veren internet şirketleri birbiri ardına iki kez açılıyor. Bu şirketler kurumsal müşterilerine, geçmişte insanların internette paylaştığı ve hatta sildiği veriler sağlayabilir. İşe girişlerinizde sizlere daha popüler bir izlenim kazandırmak için smm panel uzmanlarımız yardımcıdır.

Sosyal Medya Hesaplarınız İle Sektörde Ön Plana Çıkın

Sosyal ağların basit bir eğlence aracı olarak kullanılması dönemi sona ermiştir. Sosyal ağlardaki kullanıcıların davranışları şu anda personel alımında kritik bir faktördür. İnsan Kaynakları yöneticilerinin anlaşılması, işe alım sürecinde geçmişteki adayların aranması için sosyal ağlarla çalışmanın daha yaygın hale gelmesine neden olmaktadır. Yetkililer bu iletişim kanallarını ve uyuşturucu, cinsel taciz, alkol bağımlılığı ve arkadaşlarla diyalog gibi önemli unsurları da araştırıyorlar. Bu amaçla hizmet veren internet şirketleri birbiri ardına iki kez açılıyor. Bu şirketler kurumsal müşterilerine, geçmişte insanların İnternet'te paylaştığı ve hatta sildikleri şeyleri sağlayabilir.Bir sosyal medya danışmanlık hizmeti olan Morber Marketing Group'un kurucusu olan Janine Morber, bireylerin kendileri hakkında bilgi depolayamadıklarını belirtiyor. İş arayanların potansiyel işverenlerle ilgili araştırma yapabildiklerini iddia eden Morber, çevrimiçi arşivlere göz atmanın birkaç kısa yol ile yapılabileceğini hatırlatıyor. Bu hizmet kapsamında instagram takipçi satın al hizmetlerimizden yararlanarak meslek hayatınızda bir adım öne geçebilirsiniz.
Kullanıcıların sosyal ağlardaki eylemlerine bakmak yasaktır. Bu nedenle, ABD'deki şirketler işe alım süreçlerine sosyal medya izlemesi ekliyor. Amerikan hukuku bu işverenleri sağlar; cinsiyet, ırk, din, uyruk, yaş, sakatlık.

Cep Telefonunun Rolü Büyüyor

Şirketlerin yüzde 89'u boşluk ilanlarını duyurmak için sosyal ağları kullanırken üçte biri adaylarla iletişim kurmak için sosyal ağları kullanıyor ve üçte ikisinden fazlası mavi ve beyaz yakayı doldurmak için sosyal ağları kullanıyor.

İş bulma süreçlerinde sosyal ağ kullanmayan şirketlerin çeşitli sebepleri var. Buna göre yasal risk almak istemeyen ve yeterli insan kaynağına sahip olmayan şirketlerin payı yüzde 46'dır.
Mobil arama aynı zamanda hızlı büyüyen bir alandır. Akıllı telefonların ortaya çıkmasından bu yana, arama ve işe alım süreçleri kaçınılmaz olarak mobil hale geldi. Şirketler, adayların teknolojilerine ve isteklerine uyum sağlamaya başladığında, zamandan da tasarruf sağlıyorlar.
Mobil kullanıcılara uyum sağlamaya başlayan şirketleri seçme ve bulma sürecinde çok etkili bir araç olan sosyal medya iki yönlü bir etkiye sahip çünkü boşalan ilanlarını yayınlayacakları bir platform. Çalışma, sosyal ağların personel yönetimi süreçleri üzerindeki etkisinin önümüzdeki yıllarda belirli yönlerde çeşitlilik göstererek daha da güçlü olacağını göstermektedir.
Genel olarak; Sosyal ağları kullanırken tutarlı olmalısınız. Sosyal ağlar işe alım için güçlü bir araçtır. Özellikle; liderlik ve yönetim gibi pozisyonlar için instagram takipçi hizmetlerimiz sizi bir adım öne çıkarabilir. Adayların akademik performansları, sosyal kulüplerdeki etkinlikleri, kazanılan deneyimler, sertifikasyon programları ve eğitimler gibi bazı faktörler çok büyük öneme sahiptir. Ancak personel işe alırken, çevrimiçi kanalların kullanımı genel resmi tamamlayan yapboz parçaları olarak görülüyor. Bu bağlamda, ana belirleyici faktör olmasa da fikir yaratmada etkilidir.
 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.