Hotamışlılardan Torku'ya destek

Eklenme Tarihi: 15.06.2019 - 20:05 , Son Güncellenme: 15.06.2019- 21:13

Hotamış ve Havalisi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Kiraz, Konya Şeker'in dev kuruluşu Torku üzerinden yapılan algıya tepki göstererek, "Torku ve Konya Şeker ve şahsında Başkan Recep Konuk 'a yapılan bu hain ve alçak saldırıyı kınıyoruz" dedi.

Hotamışlılardan Torku’ya destek
FETÖ'nün firari isimlerinin Konya Şeker'in dev kuruluşu Torku üzerinden yaptığı algı operasyonuna Konya ve Türkiye'den sert tepkiler gelmeye devam ediyor.

Merkezi Konya'da bulunan Hotamış ve Havalisi Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Kiraz, açıklama yaparak "FETÖ’nün planlı ve sistemli olduğu anlaşılan Torku ve Konya Şeker'e ve dolayısıyla Sayın Başkan Recep Konuk, böyle bir saldırıyı yapmasını telin ediyor, kınıyor ve kamuoyumuza saygılarımızı sunuyoruz." dedib

Kiraz yaptığı açıklamasında "Her hali ile milletin, çiftçilerimizin, ve Türkiyemizin üreticilerimizindir" ifadeleri yer alırken 'Konya'nın değerine sahip çıkacağız' vurgusu yapıldı.

Ahmet Kiraz şu açıklamayı yaptı:

"Öncelikle şunu ifade etmek istiyoruz Konya Şeker, 900 bin çiftçi ailesinin oluşturduğu kooperatiflerin bir iştirakidir. Konya Şeker, bir sermaye ya da bir şahıs şirketi değildir. Her hali ile milletin, çiftçilerimizin, üreticilerimizindir.

25. ve 26. Dönem AK Parti Karaman Milletvekili ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk’un yönetime geldiği 1999 yılından sonra hızlı bir restorasyon dönemine girmiş, 2004 yılında Çumra’da kurduğu ikinci şeker fabrikası ile de bu restorasyon dönemi kalkınma ve büyüme dönemine dönüşmüş, o günden bu güne yapılan yatırımlarla Konya Şeker bir fabrikadan 45 fabrikaya çıkmıştır.

Bu süreçte Torku, ülkemizin en değerli markalarından birisi haline gelmiş, marka değeri olarak da 1 milyar doların üzerinde bir değere ulaşmıştır.

Konya Şeker, Başkan Recep Konuk’un oluşturduğu vizyon ile çok önemli yatırımlar yapmış, Panagro gibi bölge hayvancılığımızın bel kemiği bir tesis, bölge çiftçimize alternatif üretim olanakları sunan Ayçiçek Ham Yağ Fabrikası, Bulgur Fabrikası, Un Fabrikası, Yem Fabrikası, Meyve Suyu Fabrikası gibi onlarca yatırımları Konya’mıza kazandırmış, çiftçiden 26 farklı ürünü doğrudan alır hale gelmiş, çiftçimize sadece ödediği bedel 2 Milyar 300 Milyon TL’ye çıkmıştır.
Yani, bir taraftan Konya Şeker büyümüş, ülkemize güvenli gıda sunmuş, diğer taraftan ise üreticimizi, ağılımızı, ahırımızı, bağımızı, bahçemizi, tarlamızı harmanımızı ülkemizin zenginliklerinden daha çok pay alır hale getirmiştir.

Bugün modern zamanların 3 önemli sektöründen birisi olan enerjide ülkemizin baş firmalarından birisi haline gelmiş, iki tane elektrik üretim santrali ile birlikte İSO 500’de 1 şirketten 4 şirketi ile birlikte ülkemizin en önemli sanayi devlerinden birisi haline gelmiştir.

Konya’mızdan İSO 500’de 7 firma bulunmaktadır, bunun dört tanesi bir çiftçi kooperatifi iştiraki olan Konya Şeker’indir.

Netice itibariyle biz çiftçi temsilcileri olarak Konya Şeker’e nereden ve ne şekilde olursa olsun yapılacak bir saldırıyı kendimize ve Konya mıza yapılmış bir saldırı olarak göreceğimizi öncelikle ve özellikle belirtmek istiyoruz.

Biliyoruz ki Konya Şeker’in hiçbir tesisinde ne bir işçi işinden olmuştur, ne de bir  çalışma tezgahı durmamıştır, üretim devam etmektedir. Çiftçi kooperatifinin ürettiği ürünler Torku markası ile ülkemizde güvenli gıdanın merkezi olmaya devam edecek, çiftçimizin üretim güvencesi Konya Şeker’imize kem göz  değmeyecektir. 

Evet TORKU BİRİLERİNİN AYAĞINA BASMAYA VE BİRİLERİNE DE BATIRMAYA DEVAM EDECEK

Bu düşüncelerle, FETÖ’nün planlı ve sistemli olduğu anlaşılan böyle bir saldırıyı yapmasını Hotamış ve Havalisi  Kültür ve Dayanışma Derneği  olarak telin ediyor, kınıyor ve kamuoyumuza saygılarımızı sunuyoruz"
 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Kapat X