Son Dakika Haberler

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç ile birlikte yaptığı okul ziyaretlerine devam ediyor. Bu hafta İstiklal İlkokulu, Karatay Belediyesi İmam Hatip Ortaokulu ve Çumralıoğlu Vakfı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerle buluşan Başkan Kılca, “İlçemizdeki eğitim kalitesine katkı sunmaya devam ediyoruz. Yeni hedeflerimizden birisi de tüm okullarımıza halı saha kazandırmak olacak” dedi.

Hasan Kılca’nın okul ziyaretleri devam ediyor
Pek çok alandaki yatırımlarıyla ilçenin gelişmesine önemli katkılar sağlayan Karatay Belediyesi, eğitime yönelik birçok yeni proje üreterek Karatay’ın eğitim kalitesini yükseltmeye devam ediyor. 
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da bu kapsamda ilçe genelindeki okulları ziyaret etmeyi sürdürüyor. Başkan Hasan Kılca, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç ile birlikte bu hafta; İstiklal İlkokulu, Karatay Belediyesi İmam Hatip Ortaokulu ve Çumralıoğlu Vakfı Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti. 

Ziyaretler kapsamında söz konusu okulların müdürleri, idarecileri, öğretmenleri ve öğrencilerle buluşan Hasan Kılca ile Sami Sağdıç, okulların faaliyetlerinin yanı sıra okulların yürüttüğü faaliyetler ve projeler ile okulların ihtiyaçları konusunda okul yöneticileriyle istişarelerde bulundu.

​BAŞKAN KILCA’DAN OKULLARA HALI SAHA MÜJDESİ 
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Belediyesi olarak eğitime büyük önem verdiklerini ifade ederek, hayata geçirdikleri projelerin büyük çoğunluğunun eğitime yönelik olmasının da bunun bir göstergesi olduğunun altını çizdi. 

Başkan Hasan Kılca, “Eğitime büyük önem veriyor ve önceliği her zaman eğitime veriyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana eğitimle iç içeyiz. Bir yandan okul yapım, bakım ve onarımlarına yönelik çalışmalar yaparken diğer taraftan da okullarımıza yönelik birçok proje üretiyoruz. Bu yıl ilkokula yeni başlayan tüm öğrencilerimize çanta ve kırtasiye desteği verdik. Bu desteğimizi önümüzdeki dönemlerde de sürdüreceğiz inşallah. 8. sınıfta okuyan 2 bin öğrenci kardeşimize 8 bin adet LYS destek kitabı hediye ettik. Yine geçtiğimiz haftalarda TÜBİTAK Başkanımızın da katılımlarıyla ilçemizdeki bütün okullarımıza kurduğumuz TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları Kitaplıklarının açılışını gerçekleştirdik. Öğrencilerin ülkemizi, tarihimizi, şehrimizi veya ilçemizi daha iyi tanımaları amacıyla da birçok gezi programları yapıyoruz. Eğitime olan desteklerimiz bunlarla sınırlı değil. Karatay Belediyesi olarak en önemli hedeflerimizden bir tanesi de Karatayımızın tüm okullarına birer spor salonu kazandırmak. Bu konuda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte çalışıyoruz. Şu an için de 27 okulumuzun böyle bir talebi bulunuyor. İnşallah peyderpey bu talepleri yerine getireceğiz ve yavrularımızın daha güzel ortamlarda spor yapmalarının, eğitim almalarının önünü açacağız” dedi. 
Önümüzdeki dönemlerde de eğitimle alakalı daha birçok projeyi hayata geçireceklerini söyleyen Hasan Kılca, öğretmenlerin her dönem ve ortamda en çok değer verilen insanlar olduğunun altını çizdi. 

Kılca, sözlerini şöyle tamamladı: “Anne ve babamdan sonra sadece öğretmenlerimin elini öpüyorum. Sizler bizler için çok kıymetlisiniz. Bizler de bu görevlerde oldukça her zaman sizlerin yanında olmaya ve sizlerin en büyük destekçileri olmaya devam edeceğiz. Sizlerden arzumuz, sadece eğitime odaklanmanız ve çocuklarımızı geleceğe hazırlamanızdır. Onun haricinde okullarımızın ve öğrencilerimizin eksiklikleri veya ihtiyaçlarıyla Karatay Belediyesi olarak bizler ilgilenmeye devam edeceğiz.”

Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç da öğrencilerle bir arada bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Karatay Belediye Başkanımız ile birlikte ilçemiz genelindeki okullarımızı ziyaret etmeye devam ediyoruz. Oldukça güzel ve verimli buluşmalar gerçekleştiriyoruz. Amacımız ilçemizin eğitim kalitesine destek olmak” dedi.

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.