Geleneksel sanat bayraklarla buluştu - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » KÜLTÜR-SANAT

Geleneksel sanat bayraklarla buluştu

Dival Nakış İşleme Sanatkarı Nur Dikilitaş, üçüncü sergisini İstanbul Deniz Müzesinde açtı.
 Geleneksel sanat bayraklarla buluştu
Eklenme :04 Ocak 2018 16:33
Cumhurbaşkanlığı forsunu oluşturan 16 büyük Türk Devletinin bayrakları, şanlı Türk bayrağımız ve Cumhurbaşkanlığı forsundan oluşan 18 parçalık koleksiyon İstanbul Deniz Müzesi’nde ‘‘Tarihteki Türk Devlet Bayrakları Sergisi’’ adıyla sanatseverlerle buluştu.

Açılışa AK Parti İstanbul Milletvekilleri Metin Külünk ve Ahmet Hamdi Çamlı, Beşiktaş İlçe Kaymakamı Dr. Abdullah Kalkan, İstanbul Deniz Müzesi Komutanı Deniz Albay İlyas Gültaş ile çok sayıda sanatsever katıldı.

Bu geleneksel sanatı devam ettirdiği için Nur Dikilitaş'a teşekkür eden AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk  ‘‘Nur Hanım ecdadın bize miras bıraktığı çok nadide bir sanatı devam ettirmekte ve bu sanatı tarihimizle, değerlerimizle buluşturmakta... Gerçek sanatçılar hakikatin peşinde olanlardır. Hakikatin peşinde olanların kalıcı iz bırakacağı kanaatindeyim, bu geleneği sürdürdüğü için Nur Hanıma ve bu şaheserleri sergileme fırsatı verdikleri için Deniz Müzemize de teşekkür ediyorum" dedi.

Dival Nakış İşleme Sanatkarı Nur Dikilitaş ise "Bayrak bir milletin bağımsızlığının en önemli sembolüdür. Türk Milleti olarak dünya tarihinin her diliminde vatanı ve bayrağı olan ayrıcalıklı bir milletiz. Bu koleksiyonu Cumhurbaşkanlığı forsunda yer alan devlet bayraklarımızı Dival Nakış İşleme Tekniği ile işleyerek oluşturduk ve beğenilerinize sunduk. Bu güzel koleksiyonu oluştururken yanımda olan değerli ekip arkadaşlarıma emekleri için özellikle teşekkür ediyorum. Sergime katkılarından dolayı Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü'ye ve ekibine şükranlarımı sunuyorum. Sanatıma ve şahsıma göstermiş olduğunuz teveccüh ve sergimi şereflendirdiğiniz için tüm katılımcılara tekrar teşekkür ederim.’’ dedi.
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Öne Çıkan Haberler!X