Son Dakika Haberler

Bu haberi daha sonra okumak için kaydedebilir ve sağ üst köşedeki butona basarak haberi okuyabilirsiniz!

Etyemez: 19 Mayıs varlık mücadelemizin ilk adımıdır

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, “19 Mayıs, hürriyetinden vazgeçmeyen milletimizin varlık mücadelesinin ilk adımıdır. Gençlerimiz istiklal ve istikbalimize daima sahip çıkacak, geleceğimizi şekillendirerek 2053 ve 2071 vizyonlarının mimarları olacaktır.” dedi.

Etyemez: 19 Mayıs varlık mücadelemizin ilk adımıdır
AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulundu. Milli Mücadele'nin ilk meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs 1919'un 101’inci yılında vatan için can veren tüm şehitleri rahmet ve şükranla andığını ifade eden Milletvekili Halil Etyemez, başta gençler olmak üzere yüreği bayrak, vatan, millet aşkıyla yanan herkesin bayramını kutladı.

19 Mayıs’ın zulme boyun eğmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen aziz milletin varlık mücadelesinin ilk adımı olduğunu kaydeden Halil Etyemez, atılan bu adımın ardından milli birlik ve beraberlik ruhuyla hareket eden ecdadın mücadelesiyle vatanın esaretten kurtarıldığını ve bağımsızlıktan asla vazgeçilmeyeceğinin tüm dünyaya gösterildiğini vurguladı. 

İDEALLERİ OLAN GENÇLERİMİZ İLE HEDEFLERİMİZE ULAŞACAĞIZ
Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet bağımsız kalacağının altını çizen Milletvekili Etyemez, “Özgürlük ve bağımsızlığımıza kasteden hiçbir şer odağı milletimizin önünde duramayacaktır. Genç kardeşlerimiz istiklal ve istikbalimize daima sahip çıkacak, bayrağımız ilelebet dalgalanmaya devam edecektir. Milli mücadelede atalarımız omuz omuza verip vatanımızı nasıl kurtardıysa, gençlerimiz de aynı birlik ruhuyla ülkemizin geleceğini şekillendirecektir. Özgüveni yüksek, şuurlu, nitelikli, araştıran, idealleri olan gençlerimiz sayesinde ülke olarak hedeflerimize ulaşacağız. Gençlerimiz, medeniyet köklerimizden aldığı güçle 2053 ve 2071 vizyonlarının mimarları olacaktır.” dedi.

BİRÇOK REFORM HAYATA GEÇTİ
Sürekli değişen dünyada gençlere yönelik çalışmaların sabit kalamayacağını belirten Etyemez, AK Parti olarak gençlerin önünü açmak ve onları geleceğe daha iyi hazırlamak için önemli reformları hayata geçirdiklerini söyledi. Etyemez, “Gençlerimize daima güveniyoruz. Bunun için Anayasa değişikliği ile seçilme yaşını 18’e indirdik. Gençlerimizin hem siyasette hem de devlet yönetiminde söz sahibi olmasının önünü açtık. Üniversiteye girişteki katsayı adaletsizliklerini kaldırdık. 76 olan üniversite sayısını 207’ye çıkarırken öğrencilerimizin barınmasını da unutmadık. Açtığımız yeni yurtlarla gençlerimize otel konforunda hizmet sağladık. Lisans öğrencilerimizin kredi veya bursunu 45 liradan 550 liraya çıkarttık. Ülkemizde ilk defa sosyal bilimler ve spor liseleri kurduk. 2002 yılında 9 olan gençlik merkezi sayısını, 81 ilimizde 300’ün üzerine çıkarttık. İş hayatında da gençlerimizi destekliyoruz. Vergi muafiyeti, faizsiz kredi, hibeler gibi birçok uygulama ile yeni iş kuran gençlerimizin önünü açtık. Bunlar gibi birçok çalışma yaptık. Geleceğimiz olan gençlerimiz için, gençlerimizle birlikte nice çalışmaya imza atmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Kapat x
Türkçe العربية English