Beyşehir OSB’ye yeni tekstil fabrikası kuruluyor

Eklenme Tarihi: 18.06.2019 - 09:54

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Beyşehir Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) kurulmakta olan yaklaşık bir ay içerisinde hizmete girmesi planlanan ve kısa sürede 18 üretim bandına ulaşması ve ünlü markalara üretim yapması hedeflenen yeni tekstil fabrikasını ziyaret etti.

Beyşehir OSB’ye yeni tekstil fabrikası kuruluyor
Başkan Bayındır yeni tekstil fabrikasını ziyaret etti. Bayındır, “Mini Arıkbey Tekstil Fabrikası” olarak nitelendirdiği 6 bin metrekarelik alanda kurulmakta olan ve ilk etapta 70, daha sonraki süreçte ise yaklaşık 350-400 kişiye iş istihdamı sağlaması hedeflenen Arık Tekstil Konfeksiyon Limited Şirketi olarak tekstil sektöründe faaliyet yürütecek tesisi gezerek yetkililerden bilgi aldı.  Fabrika çevresinde yürütülecek altyapı ve yol çalışmalarıyla ilgili incelemelerde bulundu. Başkan Bayındır’ın  organize sanayi bölgesindeki ziyaretine Beyşehir OSM bölge Müdürü Mutlu Korkmaz da eşlik etti.


"TÜM YATIRIMCILARIN YANINDAYIZ"
Başkan Bayındır, burada yaptığı açıklamada, Beyşehir Belediyesi olarak ilçeye yatırım yapan, istihdam sağlayan tüm yatırımcıların yanında olduklarını vurgulayarak, “Ali Akkanat eli öpülesi bir adam. Ali Bey’in bünyesinden yetişenlerin bir gün iş sahibi, fabrika sahibi ve memleketin istihdamının mücadelecileri olarak göreceğiz onları. Beyşehir’de istihdamın kahramanları bunlar. İlçemiz organize sanayisine tekstil yatırımı yapan hemşerilerimiz Nail ve Hüseyin Özceylan aynı zamanda Ali Bey’in de yeğenleridir. Çocuklarımız, o bünyeden yetiştiler. Şimdi de kendi bünyelerinde istihdam kapısı açıyorlar. Allah onların ecdadından razı olsun. Durak’tan yetişen daha çok İstanbul’da olan fabrikalar var. Onlar da Akkanat, Beyteks’in öğrencileri. Beyteks’in bünyesinden yetişenler onlar" dedii.


“BEYŞEHİR OSB’DE KISA ZAMANDA 7-8 FABRİKAMIZ OLACAK”
Bayındır: "Ben ümit ediyorum ki burada çok kısa sürede böyle 7-8 tane fabrikamız olacak. 3-4 tane de entegremiz gelecek. Yarın öbür gün önümüze mermerin, arka köşede organizenin bu yabancı ortaklı Hindistanlı mermer entegre tesisinin yerini de vereceğiz. 85 bin metrekare, inşallah onu da başlatacağız. Yavaş yavaş bir taraf mermerciler, bir taraf tekstilciler, bir taraf silahçılar; yani savunma sanayimiz ile ilgili bölümlerimiz de ayrı. Organizemiz kısa sürede çok iyi hale gelecek. Başta Beyşehir Kaymakamımız Yusuf Özdemir, Beyşehir OSB Müdürümüz Mutlu Korkmaz ile  Beyşehir Ticaret Odası Başkanımız Mustafa Akbıyık bey olmak üzere Beyşehir birliğinin yüreğini, ruhunu yaşayanlara, ilçemize hayırlı olsun diyorum. Bu, bir birliğin gücüdür. Bu, tek başına değildir; burada genç mühendislerimiz var. Muzaffer Taşdelen kardeşim var. Bunlar sabahtan gece yarısına kadar bu işleri kovalıyorlar. Bunlara çok teşekkür etmeliyiz, daha doğrusu ne kadar teşekkür edersek azdır. Sağolsun var olsunlar. Buralara bantlar kuruluyor. Yarın kurulduğu zaman cıvıl cıvıl bir işletme olacak burası. Hayırlı olsun inşallah.”diye konuştu.
Belediye Başkanı Bayındır, kurulmakta olan fabrikada hassas makinelerin çalışacağını bu yüzden tesise ulaşımı sağlayan yol ve çevresinde de yürütülecek alt ve üst yapı çalışmaları hakkında incelemede bulunduğunu belirterek, “İnşallah buradaki ana bulvarları asfalt yaparsak, ki yapacağız amacımız bizim yatırım yapan insanımızın ayağını tozdan kesmektir. Bu Belediye olarak boynumuzun borcu da oluyor. Bunları da planlıyoruz.”dedi.



Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Kapat X