Son Dakika Haberler

Bu haberi daha sonra okumak için kaydedebilir ve sağ üst köşedeki butona basarak haberi okuyabilirsiniz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bayram sonuna kadar tam kapanmaya geçiyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Beştepe'de saat 15.30'da toplandı. Ramazan ayının geri kalanında ve bayramda hangi tedbirlerin uygulanacağının ele alındığı toplantı sona erdi.

Yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

(COVID-19) Avrupa'nın açılma sürecine girdiği bir dönemde, bizim geride kalmamak için vaka sayılarımızı süratle 5 binin altına indirmeliyiz. Aksi takdirde, turizmden ticarete ve eğitime kadar her alanda ağır bir faturayla karşı karşıya gelmemiz kaçınılmaz olacaktır. 

29 Nisan-17 Mayıs tam kapanma

29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir.

"Tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek"

Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek. Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir. Anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir.

"Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak"

Sürecin hedeflediğimiz sonuçları verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, tedbirlerin istismarına izin verilmeyecektir. Salgın başladığından beri filyasyon ekipleriyle yoğun mesai sarf eden muhtarlarımızın aşılarına başlanacağının müjdesini vermek istiyorum. Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir. 

(Görevini devreden bakanlar) Bu arkadaşlarımızla ilgili sosyal medyada yürütülen linç kampanyalarını kınıyorum. 

Kıbrıs'ı çözümsüzlüğe mahkum etmek isteyen, Kıbrıs Türk'ü kardeşlerimizi ambargolarla yıldırmaya çalışan zihniyete müsamaha göstermeyeceğiz.

"Biden, mesnetsiz, haksız, hakikatlere aykırı ifadeler kullanmıştır"

ABD Başkanı Joe Biden, bir asırdan daha uzun süre önce yaşanmış acı olaylarla ilgili mesnetsiz, haksız, hakikatlere aykırı ifadeler kullanmıştır. Türkiye olarak tarihte yaşanan acıların yarıştırılması gibi bir anlayışı kesinlikle insani bulmuyoruz. Ama şayet böyle bir yola girilecekse bu yarıştan alnı ak, vicdanı müsterih, kalbi mutmain çıkacak tek millet ve devletin biz olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Tarihteki olayların araştırılması ve hakikatlerin ortaya çıkartılması, bu işin erbabına, tarihçilere bırakılmalıdır, siyasetçilere değil. Yıllardır dile getirilen Ermeni iddiaları konusunda ortak bir tarih komisyonu kurulması teklifimize hala bir cevap alamadık. (Biden'ın 'soykırım' nitelemesi) Radikal Ermeni çevrelerin ve Türkiye karşıtı grupların baskısıyla yer verildiğini düşünüyoruz. (ABD Başkanı Biden'ın soykırım nitelemesi) Biz kendimize bu kadar güvenirken karşı tarafın iddia sahibi olarak gerçeklerin peşinde koşmak yerine meseleyi ısrarla siyasi zemine taşıması, işin aslını göstermeye zaten tek başına yeterlidir.

"24 Nisan'da insani trajedi anlamında hiçbir şey olmamıştır"

Osmanlı Devleti'nin 24 Nisan'da yaptığı tutuklamaların ardından 27 Mayıs'ta 'Sevk ve İskan Kanunu' çıkartılmış, 1 Haziran'da da uygulamasına geçilmiştir. Yapılan işlem, muhtemel bir tehdide veya tehlikeye değil, bilfiil yürüyen isyana ve artarak süren katliamlara karşı alınmış bir tedbirdir. Aslında 24 Nisan'da insani trajedi anlamında hiçbir şey olmamıştır. 24 Nisan 1915 sadece Osmanlı'nın savaş halinde bulunduğu ülkelerle bir olup aleyhine faaliyet yürüten örgütleri kapatıp, 235 yöneticisini tutukladığı gündür. Osmanlı Devleti, Sevk ve İskan Kanunu'yla, bu katliamları gerçekleştiren çetelerin dayandığı Ermeni nüfusu geçici olarak başka bölgelere gönderme kararı almıştır. Üstelik bu karar, ülkedeki tüm Ermenileri değil sadece çete saldırılarının yoğun olduğu yerlerdeki Ermeni nüfusu kapsamaktadır. Sevk ve iskana tabi tutulanların sayısı ABD'nin raporlarında bile en fazla 600 bin olarak belirtilmektedir ki gerçek rakam daha da azdır.

"Hodri meydan diyoruz"

(1915 olayları) Acaba Amerika'nın arşivlerinde ne kadar belge var, varsa açabiliyor mu? Avrupa'da var mı, açabiliyor mu? Hodri meydan diyoruz. Kimsesiz kalmış olan Ermeni çocuklara sahip çıkılarak kendileri için yetimhaneler kurulmuştur Sayın Biden. Mağdur durumda olan Ermeni nüfusa dışarıdan yardım gönderilmesine de hiçbir zaman engel çıkartılmamıştır. Osmanlı, Ermeni nüfusu başka yere göndermemiş, topraklarında yer değiştirtmiştir. 1 hafta süre verilmiş, mazereti olanlar muaf tutulmuştur.

Osmanlı'nın Ermeni nüfusu, yer değiştirme işlemi sırasında salgın hastalıktan, asayiş sorunlarından veya güvenlik güçleriyle çatışırken hayatını kaybedenlerin sayısı 150 bini ancak bulmaktadır. Elbette bu 150 bin kişinin her biri bir candır ve önemli bir rakamdır. Gerçek rakamların 1 sıfır ilave ile abartıldığını bizzat Ermeni tarihçilerin ve siyasetçilerin kendileri de itiraf ediyor.

"Soykırım diyorsanız aynaya bakıp bir değerlendirmeniz lazım"

Bir asır önce bugünkü Ermenistan'ın bulunduğu coğrafyadaki nüfusun yüzde 80'inden fazlası Müslümanlardan oluşuyordu. Oysa bugün aynı coğrafyada Türk ve Çerkez nüfustan oluşan Müslümanlardan neredeyse kimse kalmamıştır. Eğer soykırım diyorsanız şöyle kendinizi aynaya bakıp bir değerlendirmeniz lazım.

"Hiçbir yerde Ermenilere ait toplu mezara rastlayamazsınız"

Pek çok yerde Ermenilerin katlettiği Türklere ait toplu mezarlar vardır ama hiçbir yerde Ermenilere ait toplu mezara rastlayamazsınız.

"Türk milletine 'soykırım' yaftasını yapıştıramazsınız"

(İstanbul'daki Ermeni nüfusu) Bir ara 650 bine yaklaşmıştır. Herhalde insanlar soykırıma uğratıldıkları yere gönüllü olarak geri dönmezler. Bütün gerçekler ortadayken, kalkıp da Türk'e, Türk milletine 'soykırım' yaftasını yapıştıramazsınız. Ermeni iddialarıyla ilgili ortada herhangi bir somut delil olmadığı gibi uluslararası mahkeme kararı da mevcut değildir. 

Amerika ve Avrupa ülkeleri, tarihi arşiv belgeleriyle konuşmaktan kaçanların safsatalarının, iftiralarının, yalanlarının yanında yer alarak sadece bize husumet göstermekle kalmıyor, bilime de ihanet ediyorlar. Bir asır önceki hayallerin bir benzerinin, Ermeni örgütlerinin bıraktığı yerden son 40 yıldır PKK terör örgütü vasıtasıyla hayata geçirilmeye çalışıldığının da elbette farkındayız. Ermeni çevrelerin soykırım yalanının üzerine bu derece abanmalarının sebeplerinden biri de yaklaşık 1,5 asırdır yaptıkları kıyımlardan ve ihlallerden sorumlu tutulma korkularıdır.

ASALA terör örgütünün özellikle 1970'li yıllarda diplomatlarımıza, yani elinde silah olmayan sivil kamu görevlilerine karşı gerçekleştirdiği saldırıları unutmadık, unutmayacağız. Bu alçak eylemlerde hayatlarını kaybeden diplomatlarımızın katillerinin nasıl korunduğunu, cezaevlerinden nasıl salıverildiğini gayet iyi biliyoruz.

"Ermenistan ile iyi komşuluk esasına dayalı bir ilişki tesis etmek istiyoruz"

Her ne şekilde kurulmuş olursa olsun Ermenistan devletiyle de iyi komşuluk esasına dayalı bir ilişki tesis etmek istiyoruz. Bunun için son 16 yıldır fedakarlığı hep bizim yaptığımız adımlar attık, maalesef bu adımlarımıza samimi bir karşılık bulamadık. Son gelişmelerin üzerine tuz biber olan 24 Nisan açıklamasıyla artık Türk-Amerikan ilişkileri bu seviyesinin de çok gerisine düşmüştür.

"Terör oluşumuna izin vermeyeceğiz"

Irak ve Suriye sınırlarımızı terör örgütlerinin tacizinden kurtardığımız gibi sınırlarımız ötesinde de terör oluşumuna izin vermeyeceğiz. 2015’den bu yana yeni bir konsepte geçtik. Teröristi ininde bulup yok ediyoruz. Devam eden son operasyonlar da bunun bir yansıması. Operasyonlara katılan her bir askerimizin alnından öpüyorum.

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 16
 • 0
 • 28
 • 14
 • 5
 • 35
 • 1
 • 2
 • Begendim
 • Kalp
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Erhan Y.
  1 yıl önce

  Küçük esnafı kapatmaya zorluyorsunuz ancak destek vermiyorsunuz. AVM de kira ile cafe işleten adama 1000TL vermek nedir ya dalga geçermiş gibi. oranın kirası aylık 20.000TL dolayında zaten. Kapatacaksanız önce kapattığınız işyerine ve çalışanlarına destek vermelisiniz, bu destek de dalga geçer gibi olmamalı. ödediği vergiye veya yaptığı ciroya veya da ödediği kiraya göre olmalı. Devletin kasasında doğru düzgün parası yok. Vergi toplayabileceği tüm kurumlar bu yüzden açık, 200 tane bakkalın senede ödeyeceği vergiyi organizede orta çaplı bir firma 1 ayda ödüyor. bu yerleri devletin kapatmaya gücü yetmez yetemez. devlet memuru zaten rahat aga, evden çalışma vs bütün hakları var. özel sektörde adam geberse bile işine gitmek zorunda. Allah sonumuzu hayretsin.

  • Cevapla
  • Begen (2)
  • Begenme (0)
 • V
  Vatandaş
  1 yıl önce

  Abv

  • Cevapla
  • Begen (3)
  • Begenme (0)
 • TD
  tamer dağlı
  1 yıl önce

  ne tam kapanması yav, sadece küçük zavallı esnaf evde kalıp iyice batacak. onun dışında herkes sokağa çıkacak. her evden mutlaka en az 1 kişi çalışmaya gidecek. zenginlerin fabrikalarını kapatmayın aman

  • Cevapla
  • Begen (19)
  • Begenme (0)
 • D
  dogru
  1 yıl önce

  20 senedir bu insanları yüceltiniz göğe yükseltiniz her seçimde %60 oy veriyordunuz cebinize dukununca mi kütü oldular

  • Cevapla
  • Begen (12)
  • Begenme (1)
 • ILGIN SAKİNİ
  1 yıl önce

  YOK ÖYLE KOLA MASKE TAKMALAR MASKESİZ MÜTERİ TRAŞ ETMELER BEN MASKE TAKMAM TAKTIRACAK GELSİN DEMELER AZ BİLE

  • Cevapla
  • Begen (4)
  • Begenme (10)
 • N
  Nimet
  1 yıl önce

  Sen yazmayı öğren

  • Begen (9)
  • Begenme (4)
 • Düdüklü Tencere
  1 yıl önce

  Senin ilkokulda türkçe ve dilbilgisi derslerine beden hocası felan mı girdi? ayrıca senin gibi mankafalar ve şakşakçılar yüzünden bu ülke bu halde.

  • Begen (2)
  • Begenme (0)
 • Vatandaş
  1 yıl önce

  Etliekmek yerine biraz ceviz ye. Belki incir çekirdeği kadar olmayan beynin gelişir de,en azından millet saçma sapan yorumlarını okumak zorunda kalmaz.

  • Begen (2)
  • Begenme (0)
 • B
  Beyşehir
  1 yıl önce

  “Bir kötülük gördüğünüz zaman elle düzeltin. Buna gücü yetmezse dilinizle düzeltmeye çalışsın. Buna da gücü yetmezse kalben buğz edin. bir esnaf olarak biz buğz ediyorum

  • Cevapla
  • Begen (22)
  • Begenme (1)
 • V
  Veli
  1 yıl önce

  Mayisin 1 inden 15 ne kadar avrupada paskalya tatili var ona ayarladilar.turklere kapattilar ki turistlere buyrun gelin sahiller sizin .diye .milletide yandas tv lerden verdiler korkuyu .bu oructa .zulm ediyor oructutanlara .turiste serbest turke yasak koyan bir hukumetle karsi karsitayiz .vesselam.

  • Begen (0)
  • Begenme (0)
 • S
  Salih
  1 yıl önce

  Neyapsaniz nafile iplerimiz hukumetin elinde.

  • Begen (0)
  • Begenme (0)
 • Konyali
  1 yıl önce

  2023 bu millet sizi bitirdi

  • Cevapla
  • Begen (17)
  • Begenme (1)
 • A
  Ali
  1 yıl önce

  Gene atar etliekmek kafa oyu

  • Begen (1)
  • Begenme (0)
 • M
  MURAT
  1 yıl önce

  Adı tam kapanma. detayına bakarsanız kapanma ile alakası yok. sadece küçük esnaf zorunlu kapatacakbirde devlet memurları ki onlar zaten sürekli yatışta. onun dışında işçiler tam kapasite servislerle çalışmaya devam

  • Cevapla
  • Begen (23)
  • Begenme (0)
 • A
  Ali
  1 yıl önce

  Paskalya tatili var avrupada 1 mayis 15 mayis arasi .o a deng getirdiler turke yasak avrupaliya serbest .nedemek bu

  • Begen (0)
  • Begenme (0)
 • yeter artik
  1 yıl önce

  esnafff tukendi artik 5 kurus destek yok niye büyük marketler acik ta esnaf kapali

  • Cevapla
  • Begen (19)
  • Begenme (2)
 • A
  Ali
  1 yıl önce

  Buyuk esnafta KDV girdisi var .ondab paravar kapanma yok parayok kapat .ac kapa olduk iyice .hakettikki bu bela uzerimize coktu

  • Begen (0)
  • Begenme (0)
 • Konyali vatandaş
  1 yıl önce

  Sayın rte yine memuru kapattı ve küçük esnafı bitirdi buna keşke tam kapanma demeseydi de ben memuru kapatacam bide küçük esnafı kapatacsm deseydi üretim fabrikalar yine devam nasıl iş anlamadım fabrikalarda bütün yokmu adamlar 300 500 kişi ile çalışıyor onlara yazık degilmi başkanım bu sefer işçi ile küçük esnafı bitirdi

  • Cevapla
  • Begen (15)
  • Begenme (2)
 • A
  Ali
  1 yıl önce

  Hakeddik biz bunu.

  • Begen (0)
  • Begenme (0)
 • has konyalı
  1 yıl önce

  olan yine bize oldu kiracı abi dükkan 17 gün kapalı kaldı deyip kirayı ödemiyecek

  • Cevapla
  • Begen (7)
  • Begenme (6)
 • K
  kırtasiyeci
  1 yıl önce

  öyle olacak tren misali.şahsen bende ödemeyeceğim bu ay kirayı

  • Begen (0)
  • Begenme (0)
 • YO
  yazıklar olsun
  1 yıl önce

  esnafin ramazan ayınin bereketinde sofrasına zehir koyanlara yazıklar olsun koca kış gitti kapatmayip kendi çıkarları için kongresi yapıp virüsü yayanlara yazıklar olsun benim zerre hakkım varsa zehir zıkkım olsun

  • Cevapla
  • Begen (14)
  • Begenme (1)
 • S
  Salih
  1 yıl önce

  Turist gelsindiye yapiliyor sen ben onemli degilis doviz girecek merkez banksdina

  • Begen (0)
  • Begenme (0)
 • E
  Emekli
  1 yıl önce

  YETİŞ YA RABBI..BIKTIK BU MASALLARDAN

  • Cevapla
  • Begen (13)
  • Begenme (0)
 • E
  Emekli
  1 yıl önce

  %78 in ŞIKAYET HAKKI YOK...VALLAHİ HAKKIMI HELAL ETMİYORUM..ALLAH BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN

  • Cevapla
  • Begen (18)
  • Begenme (0)
 • N
  Nimet
  1 yıl önce

  BORÇLARIMIZ NE OLACAK BEYEFENDİ...

  • Cevapla
  • Begen (15)
  • Begenme (1)
 • V
  Veli
  1 yıl önce

  Esnaflar özellikle küçük esnafların kapısına kilit vuruldu.. O zaman memmur maaşları da verilmesin yada biraz kesinti yapılıp mağdur olan Lara dagitilsin...görelim bakalım müslümanliginizi..

  • Cevapla
  • Begen (13)
  • Begenme (3)
 • Hamzaa
  1 yıl önce

  Denetleme yetersizzzz

  • Cevapla
  • Begen (5)
  • Begenme (5)
 • Patikli Pire
  1 yıl önce

  yürü git, bize gelen trafik cezasının haddi hesabı yok. denetleme yokmuş. pufff

  • Begen (0)
  • Begenme (0)
 • S
  Salih
  1 yıl önce

  Turistlerede. ucuslari durdur ozaman . Madem citti mesele kapat ucuslari da .gorelim antalyada turisler serbesr geziyor turklere yasak .ne uyor kendi vatanimizda ayrimcilik degilmi bu.onlarafa yasakla

  • Cevapla
  • Begen (33)
  • Begenme (4)
 • Sabır
  1 yıl önce

  İstediğimiz kadar kapanalım, aşılanma olmadığı sürece dönüp dolaşıp aynı yere döneriz. Kapanırız vaka azalır , açılırız vakalar hızla artmaya devam eder. Kapan açıl, kapan açıl nereye kadar??? Maalesef 15 aydır ne aşı üretebildik ne de yeterince aşı temin edip aşılama yapabildik. Allah devletimize zeval vermesin. Zaten işimiz Allah’a kaldı. Herkese hayırlı ramazanlar...

  • Cevapla
  • Begen (15)
  • Begenme (12)
 • GÜZEL ÇEK
  1 yıl önce

  Dayım aşı oldu 1 hafta sonra öldü.

  • Begen (15)
  • Begenme (7)
 • Vatandaş
  1 yıl önce

  Hayırdır! Aşı firmalarından prim mi alıyorsun? Bu aşı seviciliğin nerden depreşti? Çok meraklı isen git aşı ol. Tutan mı var.

  • Begen (6)
  • Begenme (3)
 • S
  Sahin42
  1 yıl önce

  Küçük esnafın ruhuna el Fatiha diyecez az kaldı fabrikaları marketlere açacağınıza küçük esnaf acsaydi ben esnaf değilim sıradan bir isciyim ama yazıktır günahtır adamların kirası giderleri ödemeleri var Allah yar ve yardımcıları olsun

  • Cevapla
  • Begen (28)
  • Begenme (3)
 • Konyali vatandaş
  1 yıl önce

  Fabrikalara yok yine işçi devam

  • Cevapla
  • Begen (23)
  • Begenme (2)
 • El capitan
  1 yıl önce

  Yerin de bir karar destekliyoruz

  • Cevapla
  • Begen (7)
  • Begenme (37)
 • hadi ordan
  1 yıl önce

  neyi destekliyon lvk esnafin hali ne olacak sen mi besliyon insanlari garibanin hali ne olacak

  • Begen (12)
  • Begenme (3)
 • E
  Esil
  1 yıl önce

  Tuzun kuru .okulyok belesten burs parasini aliyon degilmi

  • Begen (0)
  • Begenme (0)
 • El capitan
  1 yıl önce

  Esnaf önce adam olmayı öğrenecek ondan sonra hali düzelir senin gibi Hırbolar da

  • Begen (0)
  • Begenme (0)
 • Mehmet
  1 yıl önce

  Böyle seref yoksunları da var aramızda yoruma bak karnın tok sırtın pek herhalde lale

  • Begen (0)
  • Begenme (0)
 • Adanalı
  1 yıl önce

  Aa be cancağızım, bu Tam Kapanma işini kışın yapsaydınız da teravihimize, bayramımıza gitseydik, daha hoş olmazmıydı?

  • Cevapla
  • Begen (26)
  • Begenme (7)
 • Mehmet
  1 yıl önce

  Millete para ver para böyle kuru kuruya kapattım deme ile olmuyor yeter artık

  • Cevapla
  • Begen (26)
  • Begenme (10)
 • K
  Kurt
  1 yıl önce

  Utanmasalar dağdaki teröristleride katlediyorlar diyecekler

  • Cevapla
  • Begen (5)
  • Begenme (8)
 • AO
  Ali onbasi
  1 yıl önce

  Orucuda bayramida zehir ettiniz millete .

  • Cevapla
  • Begen (29)
  • Begenme (9)
 • AO
  Ali onbasi
  1 yıl önce

  Mayista turis gelsindiye turklere kapatti ulkeyi .yaziklarolsun .

  • Cevapla
  • Begen (30)
  • Begenme (8)
 • M
  misafir
  1 yıl önce

  hiç iyi olmadı başkanım olan yine gariban halka ve müslümana oluyor. bayramdan sonra turistleri çok iyi ağırlarsınız artık

  • Cevapla
  • Begen (34)
  • Begenme (6)
 • A
  Ali
  1 yıl önce

  Okadar sure tam kapanma olurmu .nerden cikti bu ..mayista turist gelsindiye yapiliyor bunlar .millet umrunuzda bile degil

  • Cevapla
  • Begen (31)
  • Begenme (6)
 • A
  Ali
  1 yıl önce

  Arkanda millet kalmadi.bitirdin

  • Cevapla
  • Begen (33)
  • Begenme (7)
 • A
  Ali
  1 yıl önce

  Euro 10 tl yi gecmi .gundem bu olmali.milleti uyutuyorsunuz

  • Cevapla
  • Begen (38)
  • Begenme (6)
X
Yorum Yazma Sözleşmesi
“Sayfamızın takipçileri suç teşkil edecek, yasal olarak takip gerektirecek,hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, müstehcen, toplumca genel olarak kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir yorumu bu web sitesinin hiçbir sayfasında paylaşamazlar. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk yorumu gönderen takipçiye aittir. KONHABER yapılan yorumlar arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin yayınlamama veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Konhaber başta yukarıda sayılan hususlar olmaz üzere kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen yorum yapan takipçilerine ait ip bilgilerini ve yapmış olduğu yorumları paylaşabileceğini beyan eder ”
Türkçe العربية English