Son Dakika Haberler

Bu haberi daha sonra okumak için kaydedebilir ve sağ üst köşedeki butona basarak haberi okuyabilirsiniz!

Basınç düşürücü montajı nasıl yapılır? - Ustabey.com

Basınç düşürücü montajı nasıl yapılır? - Ustabey.com

 

Basınç düşürücüler, şebekeden gelen yoğun basınca sahip suların, kullanım alanına yönlendirildiği su saatlerinin giriş bölümlerinde yer alır. Kullanıma paralel olarak az veya çok basınca sahip suyun kontrol edilmesini sağlayan bu birimler, işlevi açısından son derece önemli bir üründür. Yüksek basınç nedeniyle yoğun ve gereksiz su kullanımın önüne geçtiği gibi, alçak basınç nedeniyle yaşam alanında su kullanımının yetersiz kalmasının önüne de geçer. İhtiyaca göre basınç ayarlamasına olanak veren bu birim sayesinde, banyo ve mutfaklarda ihtiyacımız kadar su kullanabilir. Çamaşır ve bulaşık makinesi gibi suyun basıncının belli ölçülerde olmasına ihtiyaç duyan cihazlar basınç düşürücü sayesinde gerekli basınca ulaşabilirler. Basınç düşürücü montajı, mutlaka bir su tesisatçısı ve bu konuda bilgi birikimi deneyimi ve uzmanlığı bulunana kişiler tarafından yapılmalıdır.

Basınç Düşürücü montajı zor bir işlemidir? - Ustabey.com

Gerekli birçok teknik bilgi ve yanı sıra özel donanımlar gerektiren bir işlem olan basınç düşürücü montajı, mutlaka uzman bir su tesisatçısı tarafından yapılmalıdır. Gerekli ekipman ve uzmanlık olduğunda, kolay ve dakikalar içerisinde gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Ancak hatalı ve yanlış müdahaleler, doğrudan ana şebekeye yapılan bir müdahale olduğu için, büyük sorunlar ortaya çıkarabilir. Basınç düşürücü montajı sonrasında, aynı zamanda basıncın ihtiyaca göre yeterli bir düzeyde ayarlanması da gerekir. Bunun içinde birimin üzerinde bulunan ayar bölümü kullanılır. Uzmanlaşmış kişiler bu ayarı en doğru ve aynı zamanda en işlevsel şekilde yapabileceklerdir.

Detaylar: https://www.ustabey.com

Basınç düşürücü tüm tesisatlarda varmı? - Ustabey.com

Basınç düşürücü tüm su tesisatı sistemlerinde kanuni olarak da bulunmak zorundadır. Basınç düşürücünün olmaması, su basıncının sabit tutulamadığı ana şebekeden suyun geliş basıncıyla su alması anlamına gelir. Bu basınçla birlikte köpüren ve yüksek basınçlı su, saatleri geçerek kullanıma girerler. Bu durum normalde kullanılandan çok daha fazla su kullanımı yapmanıza neden olacaktır. Bunun yanında belirli basınç oranlarında çalışabilen çamaşır ve bulaşık makinesi gibi cihazlarınız verimli çalışamazlar. Su tesisatçısı teknik ekipler, basınç düşürücü onarımı ve montajı için gerekli uzmanlık ve ekipmana sahip olmalıdır. Bu birimlerin standart ve kullanımı önerilen türleri bulunduğu gibi, daha ileri özelliklere sahip türleri de bulunur. Bu konuda tesisatçınızdan daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Su kaçağı tespit sistemi – Ustabey.com

Temiz su girişi, kirli su çıkışı, kanalizasyon, balkon gideri, kalorifer tesisatı, yağmur suyu giderleri gibi alanlardaki tesisat sistemleri karmaşık bir yapıya sahiptir. Kullanım alanlarına göre, yoğun su ve dış etkenlerle karşılaşan bu tesisat sistemleri, buna göre özel ve dayanıklı malzemeler olarak üretilirler. Bununla birlikte kullanım hataları, dış etkilerin yoğunlaşması veya artması, yanlış ya da hatalı malzeme kullanımı, bu tesisat sistemlerinde kaçakların oluşmasına neden olabilir. En sık karşılaşılan su tesisatı sorunlarından biri su kaçaklarıdır. Su tesisatı birimlerinin zemin altı, duvar arkası gibi bölümlerde konuşlandırılması ise bu arızaların onarımını ve tespitini güçleştiren bir ayrıntıdır. Eski ve manuel sistemde, bu kaçakların tespiti ancak tahmin edilen bölgenin kırılması ve tesisata ulaşılarak kaçağın yerinin tespit edilmesiyle mümkün olurdu. Su tesisatçısı teknik ekiplerimiz, günümüzde su kaçağının tespitini birkaç dakika içerisinde kolayca ve herhangi bir kırma işlemi gerçekleştiremeden yapabiliyor. Kamera ve ses sistemleri gibi teknolojik ekipmanların kullanılması yoluyla, tesisatı içeriden gözlemleyerek, kaçağın oluştuğu bölgeyi ve boyutu hızlıca tespit edebiliyorlar.

Detaylar: https://www.ustabey.com

Su kaçaklarının onarımı – Ustabey.com

Bu sayede henüz keşif aşamasında yapılması gereken tüm işlemler belirlenebildiği gibi, kaçağın neden oluştuğu hakkında da fikir sahibi olunabiliyor. Onarım işlemi bu sebeple, kaçağın oluştuğu bölgeye odaklı bir kırım işlemi yapılacağı için olabilecek en üst düzeyde kolaylaştırılıyor. Su tesisatçısı uzmanlarımız, kaçağın onarımı için gerekli çözümleri tüketicilerimize sunuyor ve buna paralel olarak uygulama aşamasına geçiliyor. Genellikle malzeme değişimi gerektiren uygulamalar olan kaçak onarımları, sadece kaçağın bölgenin kazılması veya kırılmasını gerektiriyor. Her projeye göre farklı çözümlerin oluşma olasılığı bulunan su kaçakları, zamanında tespit edilmez ve onarılmazsa, çok büyük ve yaşamsal sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Su tesisatçısı teknik ekiplerimizin arızanın tespiti ve onarımı ile ilgili önerileri, mutlaka önemle dikkate alınmalıdır. Suyun yıpratma etkisi, sızmanın gerçekleştiği bölümde, duvar, inşaat demirleri, zemin gibi yapı elemanlarını yıpratarak yaşamsal bir tehdit oluştururlar. Bu sebeple mutlaka su kaçakların hızlı bir şekilde tespit edilmesi ve onarılması gereklidir. Kaçağın oluşmasına neden olan sebebin belirlenerek ortadan kaldırılması da diğer bir önemli ayrıntıdır.

Ana Kaynak: Kaynak: https://www.ustabey.com

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.