Son Dakika Haberler

Bu haberi daha sonra okumak için kaydedebilir ve sağ üst köşedeki butona basarak haberi okuyabilirsiniz!

Bakan Karaismailoğlu: PTTAVM'yi en büyük 5 oyuncudan biri yapmak istiyoruz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, PTTAVM'yi bölgedeki en büyük 5 oyuncudan biri yapmak istediklerini dile getirerek, "PTTAVM sayesinde, lojistik altyapımız, insan kaynağımız ve teknolojimizle sürdürülebilir bir e-Ticaret ve e-İhracat modeline öncülük edebileceğimize inanıyoruz." dedi.

Bakan Karaismailoğlu: PTTAVM’yi en büyük 5 oyuncudan biri yapmak istiyoruz
Karaismailoğlu, PTT AVM'de incelemelerde bulunmasının ardından yaptığı basın açıklamasında, Türkiye'nin imarı ve inşası devam ederken, bir yandan da altyapıları çağın gereklerine uyumlanan ve açığa çıkan yeni ihtiyaçlara yanıt verebilecek niteliklere kavuşturmak için çalıştıklarını söyledi.

Son bir yıldır, 2003'ten beri süre gelen ulaşım ve haberleşme atılımını bir üst faza taşıdıklarını dile getiren Karaismailoğlu, özellikle dijitalleşmeyi tüm iş alanlarında yaygınlaştırmak ve hızlandırmak, dünyada ve bölgede lojistik gücü artırmak, ülke sathında ulaşım ve haberleşmede akıllı hareketliliği tesis etmek odağında çalıştıklarını bildirdi.

Karaismailoğlu, PTT'nin hem işlevinin hem de teknolojiden yararlanarak yenilediği yüzü ve hizmetleriyle hedeflerin taşıyıcısı markalardan olduğunu ifade ederek, e-Ticaretin son yıllardaki gelişimiyle küresel ekonomiler için büyük önem arz eder hale geldiğini söyledi.

- "e-Ticaret günlük milyarlarca dolarlık alışverişin yapıldığı sektör oldu"

Karaismiloğlu, e-Ticaretin artık bir günde milyarlarca dolarlık alışverişin yapıldığı başlı başına bir sektör olduğunu anlatarak, şöyle konuştu:

"Halen dünyada e-Ticaret sitelerini kullanan 1,9 milyar kişi var. Tüketicileri, tedarikçilerle, satış noktasıyla bankalarla ve dağıtım şirketleriyle aynı platformda bir araya getiren e-Ticarette, koordinasyonun ve teknolojik altyapının başarısı verimliliğin en önemli kriteri haline geldi. İnternet altyapısıyla taşımacılık altyapınız ne kadar gelişirse e-Ticaretin gelişimi de o kadar hızlı oluyor."

"PTTAVM.com ile e-Ticarette yeni dönem başladı"

PTT'nin altyapısını da e-ticaret faaliyetlerini destekleyecek şekilde geliştirmenin ne kadar yerinde bir adım olduğunu gösterdiğini ifade eden Karaismailoğlu, 2012'de hizmete başlayan PTTAVM.com ile Türkiye'de e-Ticaret alanında yeni bir dönem başladığını kaydetti.

Karaismailoğlu, PTTAVM.com'un 181 yıllık PTT mirasını ve deneyimini de yanına alarak bugüne kadar hiçbir e-ticaret sitesinin ulaşamadığı noktalara e-Ticaret hizmeti sunabildiğini belirterek, şöyle devam etti:

"25 binden fazla tedarikçiyle çalışan ve 25 milyondan fazla ürünü kullanıcılarla buluşturan PTT, Türkiye'de bu alanda haklı bir konum elde etmiştir. PTTAVM’nin halihazırda 10 milyon üyeyi aşması hepimiz için çok sevindiricidir. PTTAVM'nin başarısı elbette tesadüf değildir, planlı ve stratejik adımlarımızın sonucudur. PTTAVM, PTT Kargo, PTTBANK başta olmak üzere tasarladığımız, farklı hizmet modelleriyle çalışan PTT markalarının bilinirliği ve beğenisi giderek yükselmektedir. PTTAVM, tüm ürünlerini Türkiye'nin her köşesine PTT Kargo ile hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırırken, PTT Bank sayesinde de kapıda ödeme seçeneğiyle güveni daha da artırmaktadır. PTTAVM'nin ülke ekonomisine çok önemli bir katma değeri daha var. Kurumumuz, yerli üreticilerimizin, gelişen e-ticaret pazarından hak ettiği payı alması ve dünyaya açılması için de fırsatlar sunuyor."

"53 ülkeye e-İhracat gerçekleştirdik"

Yerli üreticinin hiçbir ek işlem veya maliyetle karşılaşmadan anlaşmalı onlarca ülkeye PTT güvencesiyle ihracat yapabildiğini ve tüm dünyada geniş pazarlara ulaştırdığını dile getiren Karaismailoğlu, Ocak 2021 sonu itibarıyla 53 ülkeye e-ihracat gerçekleştirdiklerini söyledi.

Hedeflerinin çok büyük olduğunu dile getiren Karaismailoğlu, şunları bildirdi: "PTTAVM ile e-Ticaret alanındaki fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek ve PTTAVM'yi bölgedeki en büyük 5 oyuncudan biri yapmak istiyoruz. PTTAVM sayesinde lojistik altyapımız, insan kaynağımız ve teknolojimizle sürdürülebilir e-Ticaret ve e-İhracat modeline öncülük edebileceğimize inanıyoruz. Bu nedenle iş dünyamızı pek çok açıdan geliştiren ve inovasyona yönlendiren e-ticaret alanında, nasıl büyüyebileceğimiz konusunda hep beraber fikir üretmek durumundayız."

e-Ticaret faaliyetlerini artıracak, çeşitlendirecek ve dijital ekonomiye geçişi destekleyecek projeleri geliştirmeye devam edilmesi gerektiğini vurgulayan Karaismailoğlu, PTT'yi yeni işlevleri ve teknolojik yetkinlikleriyle geleceğe taşımak ve sürdürülebilir şekilde zamanın gereklerine cevap verir hale getirmek gerektiğini kaydetti.

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 2
 • 3
 • 2
 • 0
 • 3
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Türkçe العربية English