Son Dakika Haberler

Bu haberi daha sonra okumak için kaydedebilir ve sağ üst köşedeki butona basarak haberi okuyabilirsiniz!

AK Parti Konya Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi yapıldı

AK Parti Konya İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Pandemi önlemlerine uygun olarak gerçekleştirilen kongre, Selçuklu Kongre Merkezi’nde saat 14.30’da başladı. Tek aday ve tek listeyle gidilen kongrede Mustafa Selman Avcı görevi Ahmet Murat Koru’dan devraldı. Kongreye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da video konferans aracılığıyla katılım sağladı.

AK Parti Konya Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi yapıldı
AK Parti’nin her kademesiyle gece gündüz demeden insanlığa model olacak, ülkenin sıkıntılarını adım adım aşacak bir kadro hareketi olduğunu ifade eden AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “AK Parti, her kademesiyle gece gündüz demeden insanlığa model olacak, ülkenin sıkıntılarını adım adım aşacak bir kadro hareketidir. Bugüne kadar yapılan hizmetlerden daha ötesinin yapılacağı geleceğin Türkiye’sinde inşallah siz değerli genç kardeşlerimin, sizden sonrakilere emanet edeceği bir örnek ülke yürüyüşünü bugünden görebiliyoruz.  Biz şu anda dünyanın yaşadığı onca zorluğun daha azını yaşıyoruz. Bu da bu ülkeyi yöneten ekibin dirayeti ve ferasetinden kaynaklanıyor. Geçmişte bu ülke ne krizler yaşadı. Ama bugün hamdolsun salgına karşı yürütülen topyekun çabalar meyvesini bir bir veriyor. Bu ülkeyi geleceğe taşıma gayretinde bulunan Cumhurbaşkanımıza ve ekibine, genel başkan yardımcılarımıza, milletvekillerimize, teşkilat kademelerinde görev alan kardeşlerime bir kez daha teşekkür ediyorum. 6. Olağan Gençlik Kolları Kongresi’nin partimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
“Gençler için elini taşın altına koyan bir liderimiz var”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, “Vesayetin ve darbeci zihinlerin hüküm sürdüğü bir dönemde kendine inanan, güvenen, hizmete sevdalı kadrolar AK Parti’yi kurdular. Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan o gün bir söz verdi; ‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ dedi. 14 Ağustos 2002 itibarıyla AK Parti, Türkiye’yi ışığıyla aydınlatmaya başladı. Dünya değişiyor, Türkiye de değişiyordu. Ancak, 28 Şubatçı, statükocu ve darbeci zihniyet önümüze engel çıkarmaya devam etti. 367 garabeti, e-muhtıralar ve daha nice kirli girişime rağmen hiç kimse AK Parti ve Türkiye’nin yükselişine engel olamadı, olamıyor da Allah’ın izniyle. Yaptığımız her hizmete karşı oldular, biz hem fiziken hem de gönülden gönüle nice hizmetler yaptık, nice köprüler kurduk. LGBTİ sapkınlığı dediler, Kâbe’yi ayaklar altına aldılar, biz inancımızdan taviz vermedik, şer ve terör odaklarına gereken cevabı verdik. Şükürler olsun ki gençlerin halinden anlayan, gençlerle her zaman bir araya gelen ve en önemlisi de gençler için elini taşın altına koyan bir liderimiz var. İktidara geldikten sonra birçok sorunu hızla çözüme kavuşturduk. Gençlerimizin hayallerini, umutlarını ve kendilerini keşfetmelerini izin verecek her türlü hizmeti gençlerimize sunduk. Sizlerle gurur duyuyoruz. AK davanın yürekli gençleri hepinizi gönülden kucaklıyorum” dedi.
“Gençlerimizin enerjisi AK Parti’ye güç veriyor”
Salonu dolduran gençleri selamlayarak konuşmasına başlayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Hem küresel olarak hem de ülke olarak zor zamanlardan geçtiğimiz bu dönemlerde gençlerimizin fedakarlığı, azmi ve aklı, geçmişte olduğu gibi şimdi de çok büyük önem arz ediyor. Şartlar ne olursa olsun, karşımıza hangi zorluklar çıkarsa çıksın, tehdit nereden gelirse gelsin, bu ülke, gençlerimizin azmi, ülkesine olan sevgisi ve cesareti sayesinde her türlü zorlukla baş edecek güçtedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, gençlerimizin gayreti ve samimiyeti ile hedeflerimize emin adımlarla ve kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz. Artık AK Partimizin 20. yaş gününü kutlamaya hazırlanıyoruz. Şimdi yeni bir vizyonla, uzaya çıkmaktan bahsediyoruz. Partimiz, 20. yılında da tıpkı gençlerimizin enerjisi gibi geleceğe bakıyor. İnşallah bu salonu dolduran gençlerimiz, Türkiye’nin yarınlarına çok güzel hizmetlerde bulunacaklar. Biz buna canı gönülden inanıyoruz, gençlerimize güveniyoruz. Bugüne kadar hizmet eden tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yeni görev alacak arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
“Konya’mızın ömerlerini görüyorum”
Gençlik kolları başkanlığının son konuşmasını duygusal bir veda ile yapan AK Parti Konya Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Murat Koru ise şu ifadeleri kullandı: Hayatta bazı anlar vardır. O an bizler için zaman durur. Vakit işlemez olur. İşte şu anda ben öyle bir zamandayım. 11 yıllık gençlik siyasi hayatımda 3,5 yıl il başkanlığı görevini yürüttüm. İl başkanlığımın bu son gününde bu anı kaydediyorum. Allaha hamd ediyorum; çünkü bana bugün bu mutluluğu yaşattı. Cumhurbaşkanımızın yıllar önce başlattığı davamızı yine Cumhurbaşkanımız bugün Ömerlerin omuzlarına emanet ediyor. Ben bugün Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği Ömerleri bu salonda görüyorum. Zamanın hükmü altında ezilmemiş, sevdasına ruh, mücadelesine inanç ve ömrüne dava katan Konya’mızın AK gençlerini, Konya’mızın Ömerlerini görüyorum. Allah sizlerden razı olsun. O kadar çok teşekkür edilecek kurum ve kuruluş var ki her birini inanın tek tek saymak mümkün değil. Ama bugün şehrimizin dört bir yanından gelmiş ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, gençlik ve kadın kolları başkanlarımız aramızda. Bana bu yolda yarenlik, yol arkadaşlığı ettiler. Hepsine teşekkür ediyorum. 

“Gençlik teşkilatı, AK Parti’nin okuludur”

Gençlik teşkilatının, AK Parti’nin okulu olduğunu söyleyen AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, “AK Parti’ye yakışır güzel bir kongre gerçekleştiriyoruz. Belki 2002’den bu yana 20’ye yakın gençlik, kadın ve ana kademe kongreleri yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Her birinde coşku artarak devam ediyor. AK Parti’nin okulu olan Gençlik Kollarında bu heyecanı ve coşkuyu görmek bizleri gelecek adına çok daha umutlandırıyor. Bir partinin gençlik ve kadın kolları zayıfsa ana kademesi de zayıf olur. Çok şükür sizlerin yaşına gelmiş bu partimiz gönül coğrafyasına hizmet etmeye devam edecek. Konya milletvekilleri olarak her birimiz yanınızda olmaya devam edeceğiz. Bizler birbirimizi anlıyoruz. Geleceğe hep ümitle ve güzel umutlarımızla yürüyeceğiz. Cumhurbaşkanımıza yakışır bir gençlik ve teşkilat olma bilinciyle hep birlikte kol kola yürüyeceğiz. Bu kongrenin hazırlanmasında görev alan emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 
“Bu salonda nice Recep Tayyip Erdoğanlar görüyorum”
AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı ise yaptığı konuşmada “20 yıl önce AK Parti kurulurken kim derdi ki böyle büyük ve güzel salonlarda dava neferi bir gençlik olarak kongre yapacağımızı. Kim derdi ki bu kadroların cesareti ve feraseti sayesinde bu ülke şahlanacak, kalkınacak. Kim derdi ki bu ülke bir gün büyük bir doğal gaz rezervi bulacak. Yerli otomobil fabrikası açacak. Kim derdi ki bu ülkede yıllarca bedel ödemiş, okuma hakkı elinden alınmış başörtülü kardeşlerimizin sorunu öyle bir çözülecek ki, çözüm sırasında CHP bile destek vermek zorunda kalacak. Ve kim derdi ki 86 yıllık rüyamız Ayasofya tekrar cami olarak açılacak. Bütün bunlara bakınca rabbimize hamd etmemek elde değil. Benim en önemsediğim nokta ise, Rabbimizin bunu nasip ettiği kişi kim derki ki 16 yaşında lise okuyan bir çocuk Beyoğlu’nda Gençlik Kolları yönetimine girecek ve davasına sahip çıkacak ve rabbim de bütün bu yapılanları ona yapmayı nasip edecek. İşte bizim asıl örnek almamız gereken yer burasıdır. Bu ortamda nice yetişecek Recep Tayyip Erdoğanlar görüyorum. Biz asla bireysel düşünmedik. Küçük gündemlerle vaktimizi harcamayacağız. Biz davamızın neferi olarak büyük ufuklara yürüyeceğiz. Ben solana baktığımda kardeşlik görüyorum. Bu kardeşliği bize nasip eden rabbime bir kez daha hamd ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından tek liste ile gidilen seçimde Mustafa Selman Avcı İl Gençlik Kolları Başkanlığına seçildi. 

İşte AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 7
 • 0
 • 33
 • 5
 • 3
 • 27
 • 2
 • 0
 • Begendim
 • Kalp
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • K
  Konya
  221 gün önce

  Sarı atkı koranadan koruyor ellam... Bilim kurulu desede maskeyle takım yapıp herkes taksa....

  • Cevapla
  • Begen (1)
  • Begenme (0)
 • H
  HASAN
  221 gün önce

  siz böyle kongre yapabiliyorsanız diğer işletmelerde oturma düzenine geçip çalışablirler yoksa virüsmü var ????

  • Cevapla
  • Begen (33)
  • Begenme (0)
 • Konyalı
  221 gün önce

  Bize yaşakmış 17 kişilik sitenin toplantısı yapılamıyor soyliyecek söz bulamıyorum

  • Cevapla
  • Begen (34)
  • Begenme (0)
 • Ahmet Ehil
  221 gün önce

  Binlerce insanı kongre adı altında bir araya toplayalım kapalı mekanlarda ama içerde on kişinin oturabileceği esnaf dükkanı kapatalım. Seçim zamanı bunların hesabı kesilir. Üzüldüğümüzdendir tepkimiz

  • Cevapla
  • Begen (37)
  • Begenme (0)
Türkçe العربية English