Son Dakika Haberler

Bu haberi daha sonra okumak için kaydedebilir ve sağ üst köşedeki butona basarak haberi okuyabilirsiniz!

'Ağır Bakım Millet Bahçesi' sporun yeni merkezi olacak

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Meramlı çocuklar ve gençlere ‘Yaz Spor Okulu’ müjdesi verdi. Seçim Beyannamesinde gençlik ve spor yatırımlarının önemli bir yer teşkil ettiğini hatırlatan ve bu yöndeki yatırımların hız kesmeden devam edeceğini belirten Başkan Kavuş, 'Ağır Bakım Millet Bahçesi'nde yükselecek spor tesisleriyle Meram’ın sporseverler için adeta bir merkez haline geleceğini kaydetti.

’Ağır Bakım Millet Bahçesi’ sporun yeni merkezi olacak

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, belediyeye ait spor tesislerinde incelemelerde bulundu. Tesisler hakkında bilgi alan Başkan Kavuş, spor tesislerinden yararlanan genç sporcularla ve antrenörleriyle bir süre sohbet etti. Gençlerin spor faaliyetlerini de izleyen Başkan Kavuş, yeni dönemde gençlere ve spora yönelik yatırımların hız kazanacağının müjdesini verdi. 

 

“GENÇLERİMİZİ SPORA ÖZENDİRMEK ÖNCELİKLERİMİZDEN BİRİ OLACAK” 

 

Önceki dönemlerde hizmete sunulan Rabia Spor Merkezi, Altuncan Hatun Yaşam Merkezi ve Muhammet Yürükuslu Spor Tesisi ile Meram’ın spor yatırımlarının bir ivme kazandığını ve bu yatırımların Meram’a kazandırılmasını sağlayan belediye başkanlarına teşekkür eden Başkan Mustafa Kavuş, şu an itibariyle belediyenin mevcut gençlik ve spor yatırımlarını gözden geçirdiklerini ve gelecek dönem planlamasının üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Seçim beyannamelerinde gençlik ve spor yatırımlarının önemli bir yer teşkil ettiğini hatırlatan Başkan Mustafa Kavuş “Gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumak, onları spora teşvik etmek ve geleceğimizi sağlam temeller üzerinde kurmak en önemli hedeflerimizden biridir. Bu amaçla spor yatırımları ve gençlik projeleri bizim için çok değerli. Hem gençlerimizi hem de tüm Meramlıları spora ve sağlıklı yaşama özendirmek adına yeni projeler üretme gayretindeyiz” diye konuştu.    

 

“SPOR YATIRIMLARIMIZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEK” 

 

Muhammet Yürükuslu Spor Tesisi’nin kısa bir süre önce açılmış olmasına rağmen 600 üye sayısına ulaşmış olmasının sevindirici olduğunu söyleyen Başkan Mustafa Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gerek Muhammet Yürükuslu Spor Tesisimiz gerekse diğerlerine olan yoğun ilgi spor noktasında Meram’ın hala yatırıma ihtiyaç duyduğunun en önemli göstergesi. Bu ihtiyacın karşılanması amacıyla, nüfus ve ihtiyaca göre bazen 4-5 mahallenin birleştiği noktalara bazen de tek bir mahalleye bu tip spor merkezleri inşa edeceğiz. Spor tesisi yapmak kadar önemli olan, vatandaşlarımızın bu tesisleri kullanabilmesi. Bu sebeple yeni tesislerimiz, vatandaşlarımızın istekleri ve beklentileri noktasında şekillenerek onların hizmetine sunulacak." 

 

“SPORSEVERLERE BAŞKAN KAVUŞ’TAN İKİ AYRI MÜJDE” 

 

Gençlik ve spor yatırımları noktasında Meram’a iki ayrı müjde veren Başkan Kavuş, özellikle eski stadyumun yıkılmasıyla ortaya çıkan boşluğu ‘Ağır Bakım Millet Bahçesi’nde yapılacak spor yatırımları ile dolduracaklarını söyledi. Sporseverler ve amatör sporcular için burada yeni tesislerin yükseleceğini ifade eden Başkan Kavuş, bir diğer müjdesini de yaz tatilini dolu dolu geçirmek isteyen çocuklar ve gençler için verdi. Meram’da bulunan tesislerde bu yaz itibariyle ‘Yaz Okulları’ açılacağının müjdesini veren Başkan Kavuş, “Şu anda fizibilite çalışmalarımız sürüyor. Hangi branşlarda, kaç gencimize hizmet verebileceğimizin çalışmasını yürütüyoruz. Bu çalışma biter bitmez, çocuklarımız için Meram’da Yaz Spor Okulları açarak onlara spor sevgisi aşılamaya, yaz tatillerini en iyi ve en yararlı şekilde geçirmelerinin önünü açacağız” diye konuştu. 

 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.