Son Dakika Haberler

Bu haberi daha sonra okumak için kaydedebilir ve sağ üst köşedeki butona basarak haberi okuyabilirsiniz!

"24 Haziran’daki kararlı birliktelik 31 Mart’ta da devam edecek"

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ile birlikte Akören ve Çumra’da gerçekleştirdikleri ziyaretlerde birlik ve beraberlik mesajları verdiler. Akören İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Bulduk Özdemir ve MHP Konya İl Başkanı Murat Çiçek de katıldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, 31 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında Çumra ve Akören’de çeşitli programlara katılarak ziyaretlerde bulundu.

Akören İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışına MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Bulduk Özdemir ve MHP Konya İl Başkanı Murat Çiçek de katıldı. 

5 YILDA İLÇELERİMİZDE BÜYÜK DEĞİŞİKLİKLER OLDU

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Uğur İbrahim Altay, “Bu seçimlerde bir güzelliği birlikte yaşıyoruz. Cumhur İttifakı olarak seçime giriyoruz. Büyükşehir Belediyesinde AK Parti’nin ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayıyım. Akören Belediye Başkan Adayımız İsmail Bey’e başarılar diliyoruz. İnşallah en yüksek oyla seçilerek ilçemize hizmet edecektir. 5 yıldan sonra baktığımızda ilçelerimizde çok büyük değişiklikler oldu. Büyükşehir Belediyesi olarak bu süreçte Akören’e 28 milyon lira yatırım yaptık” dedi.

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Türkiye’nin 2018’de başlattığı yeni yönetim anlayışıyla şahlanacağı bir dönemin, güçlü desteğini alacağı yerel seçimlere doğru ilerlediğini belirterek, “Sayın Ekrem Tulukçu, hem partimiz hem de Büyükşehir Belediyesiyle birlik ve beraberlik ruhuyla hareket ederek Akören’e daha fazla hizmet kazandırmak için gayret gösterdi. Kendisine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ TÜRK-İSLAM ALEMİNİN IŞIĞI OLMUŞTUR

MHP İl Başkanı Murat Çiçek, “Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin kabul edilişi ile birlikte artık ülkemiz çağ atlamış, deyim yerindeyse Türk-İslam aleminin ışığı olmuştur. Bu çerçevede 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler son derece önemlidir. Her şeyden önce bir yerel seçim olma özelliğinden öte liderimiz Sayın Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın da bahsettiği gibi bir beka meselesidir” dedi. 

ASLİ UNSUR MİLLET EGEMENLİĞİDİR

MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Bulduk Özdemir, ülkemizin çok önemli bir süreçten geçtiğini hatırlatarak, başladığı konuşmasında, “Bugün Milliyetçi Hareket Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi güç birliği yapıyorsa bu tesadüfen oluşmamıştır. Bu güç birliği, 15 Temmuz ihanet hareketinde önce sokaklarda, daha sonra siyasi partilerin ülkemizin içinde bulunduğu jeostratejik şartlar dolayısıyla gerçekleştirilmiştir. Çünkü Türk milleti için bu gerekliydi” ifadelerini kullandı. 

Akören Belediye Başkan Adayı İsmail Arslan, AK Parti Akören İlçe Başkanı Müzeyyen Çetinkaya ile MHP Akören İlçe Başkanı Sebahaddin İpil, Akören’de en yüksek oyu almak için çalışacaklarını ifade ettiler. 

BAŞKAN ALTAY VE İL BAŞKANI ANGI ÇUMRALILARLA BULUŞTU

Akören’de esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek vatandaşlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, daha sonra Çumra’ya geçerek İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldılar, ziyaretler gerçekleştirdiler. 

BİRLİK VE BERABERLİĞİ SÜRDÜRECEĞİZ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çumra’da yaptığı konuşmada, “5 yılda çok önemli hizmetler yaptık. Bakın, bugün Çatalhüyük Müzesi konuşuluyor. Kamulaştırma işlemlerinde hızla yol alıyoruz. İnşallah bu yıl içerisinde tamamlanacak ve Konya’ya gelen turistlerin bir kısmının da Çatalhüyük Müzesi’ne gelerek Çumra ekonomisine katkı sağlayacağız. İnşallah 5 yıllık dönemde tamamlanmış olacak. İkinci konu olarak, biliyorsunuz Torosların memba suyunu Konya ile buluşturduk. Konya’nın yüzde 97’si memba suyu kalitesinde içme suyu içiyor. Çumra’nın da bu suyu kullanması için DSİ Genel Müdürümüzle bir toplantıda bizzat bulundum. İnşallah 2019 yılına yetiştirmeye çalışıyoruz” dedi. 

MAVİ TÜNEL BÜYÜK BİR PROJE

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Çumra ve çevresine yapılan önemli yatırımlara değindiği konuşmasında, “Hükümetimizin büyük projelerinde, özellikle tarımsal sulamada ve içme suyunda kullanmak üzere Mavi Tünel hayalimiz gerçek oldu. Yıllarca konuşuldu, adım atılamamıştı. Ama hamdolsun 3 baraj, 2 tünel ve isale hattıyla beraber büyük bir depolama alanı kazandırıldı. Şehrimizin geleceği adına büyük bir proje. Tarımın, hayvancılığın, tarımsal sanayinin birlikte geliştiği, merkeze en yakın ilçelerimizden Çumramız, alt yapı problemlerini aştı. 24 Haziran’da başlayan Cumhur İttifakının 31 Mart’taki yerel seçimlerde de devam etmesi adına yerel seçimlerde de ortaya koyduğu bu kararlılık, Konyamızda da hayatımızın içinde” diye konuştu. 

CUMHUR İTTİFAKINA GÜÇLÜ DESTEK

Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, Çumra Belediye Başkan Adayı Halit Oflaz, AK Parti Çumra İlçe Başkanı Ufuk Yağcılar, MHP Çumra İlçe Başkanı Halil İbrahim Kaya, Çumra’nın 24 Haziran’da olduğu gibi 31 Mart’ta da Cumhur İttifakına en yüksek desteği vereceğini vurguladılar.

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.