Son Dakika Haberler

Kaynakları en verimli şekilde kullanacağız diyerek sahaya inen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, hizmete açılmış fakat kullanılmayan binalardan Dere Sosyal Tesisine gitti. Başkan Kavuş, içerisinde Millet Kıraathanesi, Emekli Lokali, Spor Salonu ve Çok Amaçlı Salon oluşturulan tesisi incelerken, “boş duran yapıları yeniden hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz” dedi.

Meram’da ’Yeni Kimlik’ projesi hayata geçirildi
Meram Belediyesi, ilçe genelindeki mahallelerde kullanılamaz halde olan binalara yeni işlevler kazandırarak vatandaşların hizmetine sunmaya devam ediyor.
Yıllar önce Dere Mahallesi’ne kazandırılan ve vatandaşlar tarafından kullanılmayan Dere Sosyal Tesisi, işlev değişikliği ve yenileme çalışmalarıyla birlikte yeniden mahalle sakinlerinin hizmetine sunulmaya hazırlanıyor. Millet Kıraathanesi, Emekliler Lokali, Spor Salonu ve Çok Amaçlı Salonu içerisinde barındıran Dere Sosyal Tesisi, işlevsel bir kompleks haline geldi. 

“YENİ BİNA YAPMAK YERİNE, OLANLARI VATANDAŞLARIN İHTİYACINA GÖRE YENİDEN DÜZENLİYORUZ”

Yatırım planlamasını en doğru şekilde yapmaya çalıştıklarını belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Göreve geldiğimiz günden bu yana her yerde sıklıkla bahsettiğim bir konu var; belediye kaynaklarını en verimli şekilde kullanacağız. Mahallelerimizde geçmişte inşa edilmiş, ancak ihtiyaca cevap veremeyen binalara yeni işlevler kazandırarak hemşehrilerimizin hizmetine sunmaya çalışıyoruz.
Dünya genelinde yaşanan ve ülkemizi de etkileyen ekonomik süreci hepimiz yakından takip ediyor, zor bir süreçten geçiyoruz. Ekonominin bu kadar değerli olduğu bir dönemde maliyet hesaplamalarımızı en ince ayrıntısına kadar yapıyoruz ve bütçemizi çok iyi şekilde planlıyoruz. Yeni bina yapmak yerine, olanları hemşehrilerimizin ihtiyacına göre yeniden düzenliyoruz. Hem bu yapıların atıl şekilde durmasının önüne geçmiş oluyor hem de hemşehrilerimizin güzel vakit geçirebilecekleri yeni sosyal alanlar oluşturuyoruz” şeklinde konuştu.

DERE SOSYAL TESİSİ, EYLÜL AYINDA HİZMETTE

Yenilenerek açılışa hazırlanan Dere Sosyal Tesisi’nde incelemelerde bulunan Başkan Kavuş, “Dere Sosyal Tesisimiz de geçtiğimiz yıllarda Dere Mahallemize kazandırılmış ve ihtiyaca tam anlamıyla cevap veremediği için atıl durumda kalmıştı. Uzun süredir kullanılmayan tesis hakkında muhtarımız ve mahalle sakinleri ile fikir alışverişinde bulunduk ve bu tesisi yeniden nasıl faaliyete geçirebileceğimizi konuştuk.
Bu kapsamda ekiplerimizle, tesisimizde baştan aşağı bir tadilat işlemi gerçekleştirerek yeni işlevler kazandırdık. Özellikle çocuk ve gençlerimizin içerisinde ders çalışabileceği, internetin yer aldığı bilgisayarlarda araştırma yapabileceği Millet Kıraathanesi, emeklilerimizin güzel vakit geçirebileceği Emekliler Lokali, kadınların toplantılarını yaparak sohbet edebileceği çok amaçlı salon ve mahalle sakinlerinin spor yapabileceği spor salonu yer alıyor. İnşallah tesisimiz Eylül ayında hemşehrilerimizin hizmetinde olacak. Şimdiden hayırlı olsun.” dedi.
15.08.2022

DERE SOSYAL TESİSİ’NE YENİ KİMLİK KAZANDIRILIYOR

Meram Belediyesi’nin yeni işlevler kazandırarak yeniden vatandaşların hizmetine sunduğu kullanılmayan binalardan biri de Dere Sosyal Tesisi oldu. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, içerisinde Millet Kıraathanesi, Emekli Lokali, Spor Salonu ve Çok Amaçlı Salon oluşturulan tesisi incelerken, “Kaynakları en verimli şekilde kullanarak, boş duran yapıları yeniden hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz” ifadelerini kullandı. 

Meram Belediyesi, ilçe genelindeki mahallelerde kullanılamaz halde olan binalara yeni işlevler kazandırarak vatandaşların hizmetine sunmaya devam ediyor.
Yıllar önce Dere Mahallesi’ne kazandırılan ve vatandaşlar tarafından kullanılmayan Dere Sosyal Tesisi, işlev değişikliği ve yenileme çalışmalarıyla birlikte yeniden mahalle sakinlerinin hizmetine sunulmaya hazırlanıyor. Millet Kıraathanesi, Emekliler Lokali, Spor Salonu ve Çok Amaçlı Salonu içerisinde barındıran Dere Sosyal Tesisi, işlevsel bir kompleks haline geldi. 

“YENİ BİNA YAPMAK YERİNE, OLANLARI VATANDAŞLARIN İHTİYACINA GÖRE YENİDEN DÜZENLİYORUZ”

Yatırım planlamasını en doğru şekilde yapmaya çalıştıklarını belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Göreve geldiğimiz günden bu yana her yerde sıklıkla bahsettiğim bir konu var; belediye kaynaklarını en verimli şekilde kullanacağız. Mahallelerimizde geçmişte inşa edilmiş, ancak ihtiyaca cevap veremeyen binalara yeni işlevler kazandırarak hemşehrilerimizin hizmetine sunmaya çalışıyoruz. Dünya genelinde yaşanan ve ülkemizi de etkileyen ekonomik süreci hepimiz yakından takip ediyor, zor bir süreçten geçiyoruz. Ekonominin bu kadar değerli olduğu bir dönemde maliyet hesaplamalarımızı en ince ayrıntısına kadar yapıyoruz ve bütçemizi çok iyi şekilde planlıyoruz. Yeni bina yapmak yerine, olanları hemşehrilerimizin ihtiyacına göre yeniden düzenliyoruz. Hem bu yapıların atıl şekilde durmasının önüne geçmiş oluyor hem de hemşehrilerimizin güzel vakit geçirebilecekleri yeni sosyal alanlar oluşturuyoruz” şeklinde konuştu.

DERE SOSYAL TESİSİ, EYLÜL AYINDA HİZMETTE

Yenilenerek açılışa hazırlanan Dere Sosyal Tesisi’nde incelemelerde bulunan Başkan Kavuş, “Dere Sosyal Tesisimiz de geçtiğimiz yıllarda Dere Mahallemize kazandırılmış ve ihtiyaca tam anlamıyla cevap veremediği için atıl durumda kalmıştı. Uzun süredir kullanılmayan tesis hakkında muhtarımız ve mahalle sakinleri ile fikir alışverişinde bulunduk ve bu tesisi yeniden nasıl faaliyete geçirebileceğimizi konuştuk. Bu kapsamda ekiplerimizle, tesisimizde baştan aşağı bir tadilat işlemi gerçekleştirerek yeni işlevler kazandırdık. Özellikle çocuk ve gençlerimizin içerisinde ders çalışabileceği, internetin yer aldığı bilgisayarlarda araştırma yapabileceği Millet Kıraathanesi, emeklilerimizin güzel vakit geçirebileceği Emekliler Lokali, kadınların toplantılarını yaparak sohbet edebileceği çok amaçlı salon ve mahalle sakinlerinin spor yapabileceği spor salonu yer alıyor. İnşallah tesisimiz Eylül ayında hemşehrilerimizin hizmetinde olacak. Şimdiden hayırlı olsun.” dedi.Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 2
 • 0
 • 6
 • 2
 • 0
 • 4
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Kalp
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
X
Yorum Yazma Sözleşmesi
“Sayfamızın takipçileri suç teşkil edecek, yasal olarak takip gerektirecek,hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, müstehcen, toplumca genel olarak kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir yorumu bu web sitesinin hiçbir sayfasında paylaşamazlar. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk yorumu gönderen takipçiye aittir. KONHABER yapılan yorumlar arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin yayınlamama veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Konhaber başta yukarıda sayılan hususlar olmaz üzere kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen yorum yapan takipçilerine ait ip bilgilerini ve yapmış olduğu yorumları paylaşabileceğini beyan eder ”
Türkçe العربية English