3 takımlık kontenjanı bulunan Mevlana şehrini kimler temsil edecek? Ligden hangi takımlar düştü? Hangi takımlar şampiyon oldu? İşte detaylar...
Tüm takımlar ilçelerden
Konya’yı 2024-25 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de ilçe takımları temsil edecek. Geride bıraktığımız 2023-24 sezonunda TFF 3. Lig’e yükselme şansını son haftalarda kaçıran Akşehirspor, play-out maçında Üzümlüspor’u 4-0 ile geçen Ömeranlıspor ve Konya Süper Amatör Lig’de şampiyon olan Ereğlispor yeni sezonda BAL’da Mevlana şehrini temsil edecek. Konya ekipleri sezon öncesinde yapılacak sağlam planlamayla iddialı bir ekip kurmayı; puan cetvelinde ise ilk 3 basamağa ambargo koyması bekleniyor. Konya spor kamuoyunda ise TFF 3. Lig’de yeni bir Konya takımının bulunması gerektiği savunuluyor. (Yunus Köroğlu)
![Google News Takip Et](/view/images/googleNews.png)
Gelişmelerden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz? Google News’te KONHABER'e abone olun.