Son Dakika Haberler

Bu haberi daha sonra okumak için kaydedebilir ve sağ üst köşedeki butona basarak haberi okuyabilirsiniz!

Karatay Belediyesi Konukevi'nin açılışı yapıldı

Karatay Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Karatay Belediyesi Konukevi” hizmete açıldı.

Karatay Belediyesi Konukevi’nin açılışı yapıldı
Toplamda 17,5 milyon TL’ye mal olan projenin açılış programında konuşan Konya Valisi Vahdettin Özkan; “Konya’nın belediyeleri, kurumları ve hayırseverleri medeniyetimizi en iyi şekilde temsil ediyor. Karatay Konukevi’ni inşa eden Karatay Belediyemizi tebrik ediyorum” dedi. AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı da proje için Karatay Belediyesi’ne teşekkür ederek; “Birlikten doğan gücü hizmete dönüştürmeyi en güzel Konyamız yapıyor” ifadelerini kullandı.

AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek; “Bizler büyük bir medeniyetin, merhamet medeniyetinin mirasçılarıyız” derken, AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Konya’nın tüm dinamikleriyle Türkiye’ye örnek bir şehir olduğunun altını çizdi. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ise; “Konyamız, her konuda olduğu gibi bu konuda da üzerine düşeni yaptı, yapmaya devam ediyor” şeklinde konuştu. 

Karatay Belediyesi tarafından hayırseverlerin de katkılarıyla hayata geçirilen ve 54 daireden oluşan “Karatay Belediyesi Konukevi”, düzenlenen iftar programıyla hizmete açıldı. 

ACILAR DİNİP HAYAT NORMALLEŞİNCEYE KADAR HATAY’DAN AYRILMAYACAĞIZ
Karaaslandede Mahallesi’nde inşa edilen ve toplamda 17,5 milyon TL’ye mal olan yatırımın açılışında konuşan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, sözlerine; “Bizleri Ramazan ayının bu güzel akşamında, kardeşlik ve rahmet sofrasında bir araya getiren Rabbime hamd ediyorum” diyerek başladı.
  
Başkan Hasan Kılca; “Cumartesi akşamı Konya Büyükşehir Belediyemiz, Ticaret Odamız, Sanayi Odamız, Ticaret Borsamız ile Karatay, Meram ve Selçuklu belediyelerimizle Hatay’a kazandırdığımız 448 konteyner evden oluşan “Konya Konteyner Kenti”nin ilk etabını hizmete açmıştık. Bugün de yine şehrimizde misafir ettiğimiz depremzede vatandaşlarımız için Karatay Belediyemiz öncülüğünde, hayırseverlerimizin de katkılarıyla inşa ettiğimiz Karatay Belediyesi Konukevi’nin açılışında hep birlikteyiz. 6 Şubat’taki büyük bir acı yaşadık. ‘Acılar dininceye kadar, hayat normalleşinceye kadar Hatay’dan ayrılmayacağız’ dedik ve o günden bu yana artık bir ayağımız Hatay’da. Tüm belediye başkanlarımızla, odalarımızla, STK’larımızla, kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte Hatay ayağa kalkıncaya kadar da orada olmaya devam edeceğiz. Çünkü acılarınız, acılarımızdır. Bu şehir; zor günde, dar günde, bir olanların, birliğinden, dirliğinden, vakarından taviz vermeyenlerin, yüreğiyle, bileğiyle, vatanına sahip çıkanların, ecdadın emanetini yaşatmayı şereflerin en büyüğü olarak bilenlerin şehridir. Şehrimize hoş geldiniz, safalar getirdiniz” ifadelerini kullandı.  

DEPREMZEDE MİSAFİRLERİMİZ İÇİN GEREKEN HER ŞEY DÜŞÜNÜLDÜ
“Karatay Belediyesi Konukevi” ile ilgili bilgi veren Hasan Kılca, şunları aktardı: “Bin 627 metrekare inşaat sahasında, 5 bin 107 metrekare de arsa üzerine kurduğumuz ve 54 daireden oluşan projemizi 1 aydan daha kısa bir süre içerisinde tamamladık. İçerisinde çocuk oyun parkı da bulunan, her biri 29 metrekareden oluşan ve yerden ısıtmalı, doğalgazlı olan dairelerimizde bir ailenin ihtiyaç duyacağı her türlü eşya da mevcut. Çevre düzenlemesi ve altyapı çalışmalarını tamamlayarak bugün açılışını yaptığımız projemizden istifade eden tüm kardeşlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Burada kalıcı konutlar üretmiş olduk ve gelecek süreçte burası ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın istifadesine sunulmaya devam edilecek. Bu projemiz park ve çevre düzenlemesiyle birlikte toplamda 16 milyon TL’ye mal oldu. 1,5 milyon TL de hayırsever katkıları oldu. Toplamda 17,5 milyon TL’ye inşa ettiğimiz projemiz hayırlı olsun. Konyamız, her konuda olduğu gibi bu konuda da üzerine düşeni yaptı, yapmaya devam ediyor. Valiliğimize, Kaymakamlığımıza, milletvekillerimize, belediyelerimize, kamu kurum ve kuruluşlarımız ile gönlü geniş Konyalı hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Karatay Konukevi hayırlı olsun.”

BU GÜZEL İRFAN MEDENİYETİNE SAHİP ÇIKALIM
Konya Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı, Konya Eski Milletvekili ve AK Parti Kurucular Kurulu Üyesi Halil Ürün, acımızı ifade etmek için söz bulamadıklarını aktararak bu dönemlerde asıl önemli olanın Türkiye’nin yumruk gibi olmasının öneminden söz etti. 

Halil Ürün; “Mazlumlara ve mağdurlara sahip çıkmak bizim geleneğimizdir, örfümüzdür, medeniyetimizdir.  Biz ‘İrfan Medeniyetinin’ mensuplarıyız.  Bu medeniyet dün vardı, bugün de var ve onu yok etmeye çalışanlara inat yarın da var olmaya devam edecektir. Çünkü bu medeniyet olmadan komşuluk olmaz, bu medeniyet olmadan sahiplenme olmaz, bu medeniyet olmadan sevinçleri paylaşma olmaz. Saydığım bu hususların yerine gelmesi için bu kadim medeniyetin devam etmesi lazım. Bu güzel irfan medeniyetini unutmayın, sahip çıkın bununla birlikte varlığınız devam etsin. 54 adet dairenin inşa edilmesi dolayısıyla Karatay Belediye Başkanımız Hasan Kılca’ya ve çalışma arkadaşlarına, katkısı olan iş adamlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

BİRLİKTEN DOĞAN GÜCÜN HİZMETE DÖNÜŞTÜRÜLMESİNİ EN GÜZEL KONYA YAPIYOR
Ülke olarak zor bir süreçten geçtiklerine vurgu yapan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Konya İl Başkanı Hasan Angı da, yaşadığımız acıların ne memleketimizde ne de tüm insanlığın bir daha yaşamaması adına dua ettiklerini aktardı. 

İl Başkanı Hasan Angı şunları dile getirdi: “Bunlar elbette hiç kolay süreçler değil. Ancak bir taraftan baktığımızda devletimiz de çok büyük hamdolsun. Devletin bütün organları depremin ilk gününden bu yana bölgedeydi. Kıymetli Valimiz, tüm Konya belediyelerimiz başta olmak üzere kamu kurum ile kuruluşlarımız ekipleriyle oradaydı. Bugün de Karatay Belediyemiz öncülüğünde inşa edilen ve 54 daireden oluşan Karatay Konukevi’nin açılışını yapıyoruz. Karatay Belediye Başkanımız ve hayırseverlerimiz başta olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyorum. Birlikten doğan gücün hizmete dönüştürülmesi bir fırsattır. Bu fırsat da Konyamızda en güzel şekilde yapılıyor.” 

KONYA, KURUMLARIYLA STK’LARI VE YARDIMSEVERLERİYLE TÜRKİYE’YE ÖRNEK
AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, “Hepimizin konuşmakta zorlandığı programlar bunlar. İnşallah bu sıkıntıları ve acıları birlikte aşacağız. Dünyada adı Anadolu olan başka bir coğrafya yok. Bu coğrafya bir ana kucağı gibi dışarıda sıkıntı çeken birçok kişiye zaten kucağını açmıştı. Şimdi bu sıkıntıyı kendimiz yaşadık ve kendi halkımıza da kucak açtık. Konya STK’ları ile yardımseverleri ile Türkiye’de örnek bir il. Bunu da çok güzel gösterdi. Konya Büyükşehir Belediyemizin koordinesinde tüm belediye başkanlarımızın Hatay’daki organizasyonları gördük. Valimiz iki aya yakındır oradaydı, bizler oradaydık. Burası sizin kendi iliniz kendi memleketiniz gibi istediğiniz kadar başımızın üstünde yeriniz var. Bu sıkıntılar bittikten sonra da yaşadığınız şehirlerde biz sizlere misafir olacağız. Bu vesileyle Karatay Belediye Başkanımız Hasan Kılca’ya bu örnek proje için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

BİZLER BÜYÜK VE MERHAMET MEDENİYETİNİN MİRASÇILARIYIZ
Karatay Konukevi’nin hayırlı olmasını dileyen AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, sahip olduğumuz medeniyetin öneminden söz etti. Tahir Akyürek şunları dile getirdi: “Bizler büyük bir medeniyetin, merhamet medeniyetinin mirasçılarıyız. Günümüzdeki gelişmelerde de bunun tezahürlerini en güzel şekilde görüyoruz. Belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, insanımız, işadamlarımız ve hayırseverlerimiz kendilerine bir görev düştüğünde bunu hakkıyla yerine getirmek için canla başla çalışıyorlar. Yaşadığımız bu büyük felaketin etkilerini de ortadan kaldırmak için milletimizle birlikte çalışıyoruz. Bu noktada Konya belediyelerimizin ve sivil toplum kuruluşlarımızın özel bir rolü oldu. Şehrimize, medeniyetimize, inancımıza ve düşüncemize yakışır hizmetleri hep birlikte ortaya koymanın gayreti içinde olduk. Bugün de bunun bir örneğini burada yaşıyoruz. Karatay Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Konyamıza gelen depremzede kardeşlerimiz için inşa edilen bu tesisin hayırlı olmasını diliyorum.”  

KARATAY BELEDİYESİ KONUKEVİ, İHTİYAÇ DUYAN VATANDAŞLARIMIZI AĞIRLAYACAK
Konya Valisi Vahdettin Özkan, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Konya’nın bir bütün olarak tüm şehir olarak bölgede ve bölge halkının yanında yer almasının önemine vurgu yaptı. 

Vali Vahdettin Özkan; “Bizler; deprem bölgesindeki şehirlerimizi ve mahallelerimizi yine hep birlikte inşa edeceğiz. Gönül birliğiyle milletimizin yardımlaşma yönündeki hasletleriyle bunu tahakkuk ettireceğiz. Konyamızdaki hayırseverler ve kadirşinaslar bu medeniyeti en iyi şekilde temsil etmişlerdir. Bunların temsilcileri olan Konya’daki kurumlar ve belediyeler, ilk günden itibaren hep deprem bölgesinde, insanlarımızla beraber oldular. Bu çalışmaların bir örneğini de bugün bir kez daha görüyoruz. Karatay Konukevi kısa bir zamanda inşa edildi. Burası uzun süreli bir proje ve ihtiyaç zuhur ettiği zaman kullanılmak üzere bütün müştemilatıyla tanzim edilmiş. Karatay Belediye Başkanımız Hasan Kılca Bey’i tebrik ediyorum. Elbette ailelerimiz inşa ve ihya edilmiş şehirlerine, mahallelerine ulaşacaklardır. Ama bugünlerde de hep beraber, acısı ve tatlısıyla, birlik ve beraberlikle bu günleri de aşacağız” dedi. 

KONYA BİZLERİ ÇOK İYİ AĞIRLIYOR 
“Karatay Belediyesi Konukevi”nde misafir edilen ve depremde çocuğunu kaybeden Hataylı Depremzede Abdurrahman Sönmez şunları söyledi; “Benim depremde evim yıkıldı ve bir evladımı kaybettim. Deprem bölgesinde bize yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Devletimizden Allah razı olsun. Ben memleketim Hatay’dan Konya’ya geldim ve bizleri misafirperverlikle karşıladılar. Allah razı olsun herkesten. Maddi ve manevi olarak çok destek oldular. Valimizden, belediye başkanlarımızdan, vekillerimizden kısaca devletimizden Allah çok çok razı olsun.”

Konuşmaların ardından dua edilerek “Karatay Konukevi”nin açılışı gerçekleştirildi. Sonrasında ise Karatay Konukevi”ne yerleştirilen depremzedeler için düzenlenen iftar programı gerçekleştirildi.

Karaaslandede Mahallesi’nde inşa edilen Karatay Belediyesi Konukevi’nin açılışına Konya Valisi Vahdettin Özkan, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek ve Orhan Erdem, AK Parti Konya Milletvekili Adayları Faruk Özçelik ve Mustafa Hakan Özer, Konya Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı, Konya Eski Milletvekili ve AK Parti Kurucular Kurulu Üyesi Halil Ürün, Selçuklu Belediye Başkan Vekili Tahir Özer, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Karatay Kaymakamı Yavuz Güner, Konya İl Müftüsü Ali Öge, Konya Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Konya Valiliği İl Afet ve Acil Durum (AFAD)  Müdürü Yıldız Tosun, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, AK Parti Karatay Kadın Kolları Başkanı Hülya Işık, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Karatay İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile Karatay Konukevi’nde misafir edilen depremzede aileleri katıldı.

Kaynak:

Google News Takip Et
Gelişmelerden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz? ’te KONHABER'e abone olun.
Google News Takip Et
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber kanalımıza katılın.

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 3
 • 0
 • 4
 • 3
 • 0
 • 2
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Kalp
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar (0)

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
X
Yorum Yazma Sözleşmesi
“Sayfamızın takipçileri suç teşkil edecek, yasal olarak takip gerektirecek,hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, müstehcen, toplumca genel olarak kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir yorumu bu web sitesinin hiçbir sayfasında paylaşamazlar. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk yorumu gönderen takipçiye aittir. KONHABER yapılan yorumlar arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin yayınlamama veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Konhaber başta yukarıda sayılan hususlar olmaz üzere kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen yorum yapan takipçilerine ait ip bilgilerini ve yapmış olduğu yorumları paylaşabileceğini beyan eder ”
Türkçe العربية English