Anasayfa Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

​Yüzümdeki Benleri Nasıl Aldırabilirim?

27.06.2021 09:21:00

Ben, cildin üzerinde çıkan ve farklı renkleri olan derilerdir.
Yüzümdeki benleri nasıl aldırabilirim sorusunun yanıtı veriliyor. İlk olarak benzer ya da diğer ismi ile nevüsler, vücutta deri içeren bir oluşumdur. Herhangi bir bölgede, deriden kabarık bir şeklide ortaya çıkan iyi huylu oluşumlardır. Büyüklük, renk, vücuttaki kabarıklığı, histopatolojik tipine, köken aldığı hücrelere davranış şekline göre çeşitlilik gösterir. Peki, mevcut olan bu benler nasıl aldırılır?


Lazerle Ben Tedavisi
Benlerin alınması için farklı yöntemler uygulanabilir. Benleri aldırmak lazerle ve cerrahi yöntemle olmak üzere iki seçenek üzerinden gerçekleşmektedir. Lazer ile benleri aldırmak son derece kolaydır. İz bırakmadan tedavi işlemlerinin uygulanması sağlanır. Erbium lazerin özelliği benlerin tek seans ile yok edilmesidir. Bu durumda direkt olarak benin yok edilmesi sağlanır.


Lazer ile ben tedavisi;
Uygulama sonrasında 1 hafta boyunca iyileşme görülür. Yerin hasarı tamamen ortadan kalkacak şekilde sadece hafif bir kızarıklık kalacaktır. Bu kızarıklık ise 1 – 6 ay arasında herhangi bir dönemde derinin aynı rengini alacaktır ve iyileşme sağlanacaktır.
Çok büyük bir kabarık olmadığında, çok büyük bir alan kaplamadığında lazer ile tedavinin uygulanması mümkündür. En hızlı şekilde, iyileşmenin de maksimum olacağı şekilde lazer ile tedavi uygulanacaktır.


Cerrahi Yöntemle Lazer Tedavisi
Cerrahi yöntemler kullanılarak da ben tedavisi yapılır. Cerrahi yöntemle ben aldırmak, benlerin daha rahatsız edici boyutta olması ile mümkündür. Eğer çok büyük ve çok kabarıksa lazer ile almak mümkün olmayabilir. Cerrahi yöntemlerin uygulanması ile iyileşme süreci çok daha yavaş ilerleyecek olduğundan, mutlaka uzman görüşü alınarak yapılmalıdır. Lazer uygulamalarının olmayacağı benler için cerrahi yöntemlerin uygulanması çok daha avantajlı olacaktır.


Ben Aldırma Fiyatları
Benlerin lazer ile alınmasında ne gibi fiyatlar isteniyor? Alınacak olan ben sayısı ve uygulanacak olan bölgeye göre fiyat değişiyor. Ben alımı yapılmadan önce, uzman kişiler fiyat konusunda net bilgi verecektir. Sizin özel durumunuza göre en uygun fiyatlar ile ben alımı yapılacaktır. Yüzümdeki benleri nasıl aldırabilirim sorusunun yanıtı verilmiştir.
 

DİĞER HABERLER