Anasayfa Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

Yenilikçi Çözümler Sunan PenDC Bursa’da Kapılarını Açtı

26.05.2021 10:04:00
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız...
Yazılım, veri hizmeti ve internet teknolojileri sektöründe 20 yıldır müşterilerine yenilikçi çözümler üreten PenDC, veri merkezi alanına da yatırım yaparak, yeni hizmetler sunmaya devam ediyor.  
Bursa, Osmangazi’de açtığı güneş enerji sistemlerinden kendi enerjisini üreten veri merkezi ile bu alandaki yenilikçi hizmetleri de başlatan şirket, sunucu kiralamadan lisans kiralamaya kadar pek çok noktada kurumların yanında yer alacak.

Bulut Teknolojisinin Tüm İmkanları Sunulacak


Son dönemlerde özellikle yurt dışında ve ülkemizde gelişen bulut teknolojisi ile şirketler web sitelerini ve önemli bilgilerini sanallaştırma yoluyla veri merkezlerinde depolamaya başladı. PenDC, hizmet alan müşterilerine bulut teknolojisinin tüm imkanlarını sunacak altyapıya sahip bir şekilde yola çıkıyor.
Firma, veri merkezini kabin kilit sistemi, soğuk koridor, yedekli iklimlendirme, N+2 Yedekli modüler kesintisiz güç kaynağı, deprem gergi sistemi ve NOVEC yangın önleme sistemi gibi bir çok güvenlik önlemi ile donatıp tüm felaket senaryolarına karşın %100 veri güvenliğini hedeflemektedir.
Müşteriler, yalnızca kendilerine ayrılmış özel sunucu (dedicated server) içerisinde özgürce hareket edebilecek ve yapmak istedikleri işlemleri büyük bir hızla gerçekleştirebilecekler. Böylece hem KVKK kapsamında şirketler verilerini Türkiye’de saklamış, hem de kendine özel veri merkezi kurmak zorunda kalmamış oluyorlar.

Yedekleme Hizmetleri ile Veriler Kaybolmayacak


İnternet çağında yaşadığımız günümüz dünyasında verilerin yedeklenmesi ve korunması oldukça önemli hale geldi. PenDC, müşterilerine kesintisiz ve kayıpsız bir iş akışı sağlayabilmek için tüm verilerin yedeğinin yedeği hizmetini sunuyor.
Tier 3+ sertifikasının tüm gerekliliklerine sahip olan PenDC, yüzde 99.9’luk bir uptime özelliği sunuyor. Bu sayede şirketler verilerine an be an kesintisiz bir şekilde erişebiliyorlar. Herhangi bir internet, elektrik kesintisine ya da teknik arıza olması durumuna karşın tüm alt yapıyı yedekli olarak kuran şirket yedek sistemlerin otomatik olarak çalışması özelliğine sahip.
 

Lisans Kiralama ile Kesintisiz Çözüm


Şirketler son dönemlerde işlerinin gereği olan yazılımları kiralama yöntemi ile sahip oluyorlar. Özellikle bulut teknolojisinin ileri düzeye ulaşması ile birlikte pek çok yazılım artık bu alandan hizmet sağlamaya başladı. PenDC bu konuda müşterilerine teknik destek sağlayabileceği bir nokta haline gelecek. Şirket için yazılımı satın almak yerine uygun fiyatlardan kiralayarak tüm işlemleri ışık hızında tamamlayabilme imkanı sunuyor.
PenDC ayrıca, İhtiyaca Özel Sistem Kurulumu, Cloud Sunucu Kiralama, Kabin Kiralama, Co-Location, Ayrılmış Alan, Dedicated Server Kiralama, FKM gibi pek çok hizmeti bir arada barındırmış, teknolojik altyapısını buna göre düzenlemiş şekilde kapılarını müşterilerine açtı.
 
 

DİĞER HABERLER