Anasayfa Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

YENİ İNSAN KAYNAKLARI BAKIŞ AÇISI

27.06.2021 08:56:00
Yakın zamanda evden çalışma gibi hayatımıza giren kavramlar ile çalışanların bu yeni düzene uyum sağlaması, dijitalleşen iş süreçleri için bilgi ve becerilerin artması gereğini doğurdu. Üstelik yeni normal diye bahsedilen bu süreçte firmalar teknolojik yatırımın önemini daha da fazla anlayarak bu yöndeki yatırım stratejilerini güncellemek zorunda kaldılar.

İşe alım süreçlerinde yeni yetkinlikler ve beceriler, iş hayatına yeni katılan z kuşağı bireylerinin tercih edilmesi ile kısmen çözülebilir. Fakat mevcut çalışanların yeni beceriler edinmesi gerekliliği de kaçınılmaz bir şekilde ortadadır.

Teknolojinin ve kariyer planlamanın önemi daha fazla artarken İK danışmanlarına göre şirketlerin yatırım yaptığı yeni dönemin becerileri arasında ilk sırada dijital okur-yazarlık bulunuyor. Yapılan araştırmalar yeni becerilerin geliştirilmesi ve mevcut becerilerin tazelenmesi için yatırımların hızla arttığını gösteriyor.

Bu noktada İnsan Kaynakları stratejilerinin de revize edilmesi ve daha güncel olarak iş-görev-pozisyon anlayışı yerine kurum-birey-başarı değerlerini öne çıkarmalıdır. Her çalışanın ayrı beceri ve yetkinliklerine göre eğitim planlaması yapılması çalışan memnuniyeti ve başarısının artması demektir.
 
DİJİTAL PLANLI EĞİTİM
Kurumlarda kullanılan eğitim uygulamaları yeni düzendeki her ayrı veriyi analiz ederek eğitmenin doğru eğitimler ile çalışanlara ulaşmasını elbette ki sağlayamayacaktır. Bu noktada da yine dijital çözümler iş hayatımızı kolaylaştıracak. Bulut sistemlerde kullanılabilen bir eğitim programı, özellikle fazla çalışan sayısının bulunduğu firmalarda hayat kurtarıcı bir çözüm olacaktır. Tüm çalışanların kullanılan eğitim materyallerine istedikleri zaman ve yerden ulaşması, online test ve online içerikler gibi bir çok gerekli bileşen firmalarda kurulacak eğitim sistemlerinin yapı taşları olmalıdır. İnsan Kaynakları Yazılımı konusunda uzmanlaşmış inosoft firmasının bu konuda harika bir çözümü bulunmakta. Eğitim süreçlerinin tamamını gerçekleştirebileceğiniz bulut platformda çalışan inoeğitim adındaki insan kaynakları programı.
 
İNOEĞİTİM ve İNOPORTAL
Eğitim sisteminin oluşturulması ile ilgili tüm süreçleri inoeğitim ile hızlı, kolay ve profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Çalışanlara özel eğitim kartlarını oluşturmaktan başlayıp, canlı ders sınıfları oluşturmaktan, kamera kontrollü canlı sınavlara kadar bir çok özellik ile canlı eğitim, online eğitim ve yüz yüze eğitimlerinizin kayıt altına alınmasını sağlayabilirsiniz.
Eğitim süreçleri ve yönetilmesi dışında özlük ve izin yönetimi, organizasyon şeması, PDKS, görev yönetimi, anketler, işe alım gibi İK süreçleri yanında masraf yönetimi, avans yönetimi, kasa yönetimi gibi finansal süreçleri de İnsan Kaynakları Programı konusunda uzman İNOSOFT firmasına ait İnoportal ile yürütebilirsiniz.

Dijital değişim sürecinizde ihtiyacınız olan İnsan Kaynakları Yazılımı İnoportal'ı demo olarak kullanmak için inoportal.com web sitesinden demo talep edebilirsiniz.
 
 
 

DİĞER HABERLER