Anasayfa Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

Vali Özkan’dan ‘Hatırlatma Dozu’ Çağrısı

28.01.2022 15:43:00
Konya Valisi Vahdettin Özkan, İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret etti. Pandemi sürecinde il genelinde yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Özkan, ‘Hatırlatma Dozu’ çağrısında bulunarak aşı olmada geç kalınmaması uyarısında bulundu.
Konya Valisi Vahdettin Özkan, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ve hizmet başkanları ile bir araya gelerek artan vaka sayıları, hastane doluluk oranları, aşılama çalışmaları ve acil servis başvuru sayıları ile ilgili sunumları takip ederek istişarelerde bulundu.

Konya’da son günlerde vaka sayılarında bir artışın yaşandığına dikkat çeken Vali Özkan, hastalığın ağır geçmemesi için aşının önemli olduğunu hatırlatarak Covid-19 aşısını tamamlamamış olan vatandaşların en kısa sürede aşılarını yaptırmalarını istedi. 

Sağlık sistemi üzerine düşen yükün taşınabilecek bir seviyede tutulabilmesinin önemli olduğunun altını çizen Vali Vahdettin Özkan, Koronavirüs ile mücadele noktasında başarılı ve fedakâr çalışmalar yürüten tüm sağlık personeline teşekkür etti.

Konya’da Covid-19’a yakalanarak hastanede tedavi altına alınan hastaların % 75’inin 60 yaş üzeri ve aşısını tamamlamamış olan vatandaşlardan oluştuğunu belirten Vali Özkan, kış şartlarında Covid-19 riskinin yükseldiğini hatırlatarak kurallara uyulması çağrısında bulundu. 

Toplantı, il düzeyinde oluşturulan “Bağımlılıkla Mücadele Eylem Planı” çerçevesinde önümüzdeki dönemlerde yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi alınmasıyla sona erdi.

DİĞER HABERLER