ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

SOSYAL MEDYADA AKTİF OLMA ZAMANI

25.11.2020 16:48:00
Pandemiden dolayı eve kapandığımız şu günlerde küçük ve orta ölçekli birçok işletme faaliyetlerini ofis veya işyeri dışından yürütmekte. Durum böyle olunca işletmeler pazarlama ve satışlarını çevrimiçi ortamda yürütmek için yeni stratejiler oluşturuyorlar. Sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmak ve bunun sonucunda marka bilinirliğini arttırmak bu stratejilerin başında geliyor.
Sosyal medya hesaplarını yönetmek özverili ve özenli bir çalışma gerektiriyor. Her bir sosyal ağ platformuna vakit ayırmak oldukça zaman alıcı ve emek yoğun bir iş. Yani şirketlere ait Facebook, Twitter, Instagram ve LinkedIn gibi sosyal medya hesaplarının ayrı ayrı yönetilebilmesi oldukça zahmetli.
İşte bu noktada Türk yazılımcıların geliştirdiği sosyal medya programı Postanom yardımınıza koşuyor. Peki bu programın sosyal medya yönetimi için sağladığı kolaylık ne?
Öncelikle tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir noktada toplamanızı sağlıyor. Böylece bir sosyal medya paylaşımı yapacağınız zaman; Facebook, Twitter, Instagram ve LinkedIn için ayrı ayrı paylaşımlar yapmak yerine Postanom içinden tek bir gönderi hazırlayarak tüm sosyal medya hesaplarınızda aynı anda yayınlayabiliyorsunuz. Tek bir gönderi hazırlayıp tek bir komutla tüm sosyal hesaplarda paylaşmak. Bu da hem emek hem de zaman anlamında ciddi bir tasarruf demek.
Yazılımın sağladığı diğer faydalı bir özellik ise, sosyal medya gönderilerinin zamanlanabilmesi. Gönderi planlama denilen bu özellikle birlikte bir sosyal medya gönderisini hazırladıktan sonra gönderim yapmak istediğiniz günleri ve saat aralıklarını seçiyorsunuz. Gönderi zamanı geldiğinde bu gönderileri sosyal medya hesaplarında kendisi paylaşıyor. Yani siz başka bir işle meşgulken sizin adınıza sosyal medya paylaşımları yapmaya devam ediyor. Bu da Facebook, Twitter, Instagram ve LinkedIn hesaplarınızın sürekli aktif olmasını ve takipçi sayılarınızın doğal yöntemlerle artmasını sağlıyor.
Çevrimiçi bir uygulama olan Postanom, 3 sosyal medya hesabına kadar ücretsiz olarak hizmet veriyor. Aslında bu da bir çok küçük ve orta ölçekteki şirket ve firma için yeterli. Eğer yönetmek istediğiniz daha fazla sayıda sosyal medya hesabınız varsa ücretli paketlerden birini seçerek platformu kullanmaya devam edebiliyorsunuz.
Uygulama, sosyal hesapların güvenliği açısından da iyi kurgulanmış bir yapıya sahip. Yazılım, sosyal medya hesaplarınıza doğrudan erişemiyor. Yani sosyal medya hesaplarınızın şifrelerini sizden istemiyor. Sosyal medya hesaplarınızı eklemek için sizleri sosyal ağların resmi web sitelerine yönlendiriyor ve kullanıcı adı ile şifrenizi bu platformlara girmeniz yeterli oluyor. Çünkü Postanom; Facebook, Instagram, Twitter ve LinkedIn platformları tarafından onaylanmış bir uygulama ve bu platformlar ile güvenli bir haberleşme yapabiliyor.
Postanom web sitesini ziyaret ederek veya Google Play üzerinden mobil uygulamayı indirerek üyeliğinizi gerçekleştirebilir, kurumsal veya bireysel sosyal medya hesaplarınızın gücünü arttırmaya başlayabilirsiniz.
 

DİĞER HABERLER