Anasayfa Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

Soğuk göçmen kuşları vurdu!

12.04.2021 14:34:00
Konya'da donmak üzereyken otoyollara inen göçmen kuşlar, ezilme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Kuş gözlemcisi ve yaban hayat uzmanı Emin Yoğurtçuoğlu kurtarabildiklerini kurtardı, sürücüleri de dikkatli olmaları için uyardı.
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız...
Yer, Konya Ereğli - Karaman yolu... Nisan ayında aniden bastıran kar, göçmen kuşları vurdu. Soğuktan etkilenen ve aç kalan "Bozkır Toygarları" otoyola indi.

Kuş gözlemcisi ve yaban hayat uzmanı Emin Yoğurtçuoğlu da yaşananları görüntüledi. Yoğurtçuoğlu, donmak üzere olan kuşları kurtarmaya çalıştı. Otomobiline alıp ısınmalarına sağladı. Çekimlerini sosyal medyada paylaştı.
11 kuşu kurtardı
Sürünün yardımına koşan yaban hayatı uzmanı, 11 kuşu aracına aldı. Bölgeden geçen sürücüleri de hız yapmamaları konusunda sosyal medyadan uyardı.Yoğurtçuoğlu, sürücülerden göçmen kuşlar için yol kenarına yiyecek bırakmalarını da istedi.
Otoyola inen bazı kuşlar ezilerek telef oldu
Kuşların hepsi bu kadar şanslı değildi. Sürücülerin dikkat etmedi bazı göçmen türler yolda ezilerek telef oldu. Bunlar arasında göz alıcı renkleri ve tüyleriyle ibibikler de vardı.Emin Yoğurtçuoğlu, kurtarmaya başardığı kuşları, kar olmayan güneşli bir bölgede doğaya saldı.

DİĞER HABERLER