Anasayfa Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

​Selçuklu'nun müftüsü değişti: Nusret Karabiber Konya'ya veda ediyor

24.06.2021 18:11:00
Diyanet İşleri Başkanlığının İl Müftüleri, Müftü Yardımcıları ve İlçe Müftüleri ile ilgili atama ve yer değiştirme yönetmeliğindeki maddeler gereği yapılan atamalar neticesinde Selçuklu İlçe Müftüsü Nusret Karabiber, İstanbul Büyükçekmece İlçe Müftüsü olarak atandı.
Konya'da görev süresi dolan Nusret Karabiber, veda ziyaretleri kapsamında KONTV Yönetim Kurulu Başkanvekili Nurettin Kılıç’ı ziyaret etti.
2 Temmuz’da Konya’dan ayrılacağını belirten Karabiber, “Müftülük gerçekten çok değerli bir görev. Bu değerli, tarihi ve kadim şehirde; müftülük yapmak Cenab-ı Hakkın bir lütfuydu. Şimdi de Peygamber efendimizin Hadis-i Şeriflerine nail olan bir diğer kadim şehrimiz İstanbul’un Büyükçekmece ilçesine müftü olarak atandık.  Görev sürem boyunca, KONTV ve konhaber.com müftülüğümüzün yaptığı proje ve çalışmaların duyurulması noktasında bizlerin her daim yanında oldu. Bu kapsamda başta yönetiminiz olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür eder, haklarını helal etmelerini diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Nusret Karabiber’in 02 Temmuz da Konya'dan ayrılıp 10 Temmuz’da göreve başlaması bekleniyor.

SELÇUKLU’NUN YENİ MÜFTÜSÜ BELLİ OLDU
İlçe Müftüleri ile ilgili atama ve yer değiştirme yönetmeliğindeki maddeler gereği yapılan atamalar neticesinde Selçuklu İlçe Müftüsü olarak İstanbul Avcılar Müftüsü Bekir Derin atandı.
Derin’in önümüzdeki günlerde Konya’ya gelip göreve başlaması bekleniyor.

BEKİR DERİN KİMDİR?
05.06.1962 tarihinde Tokat İli Pazar İlçesine bağlı Üzümören Kasabasında doğdu. İlk ve orta eğitimini Üzümören'de, İmam-Hatip Lisesini ise Tokat'ta tamamladı. 1983 yılında da Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 

10.07.1980-01.12.1980 tarihleri arasında Kayseri Pınarbaşı ilçesine bağlı Alagazi köyünde İmam-Hatiplik yaptı. 

Diyanet İşleri Başkanlığınca 1983 yılında yapılan Müftülük - Vaizlik sınavını kazanarak 08.03.1984 tarihinde Antalya Müftülüğüne Stajyer İl Müftü Yardımcısı olarak atandı ve Eğitim merkezinde hizmet öncesi kursa başladı. Kursta göstermiş olduğu başarı üzerine Diyarbakır İli Hazro İlçe Müftülüğüne tayin edildi. 22.05.1984 - 25.08.1988 tarihleri arasında bu ilçede görev yaptı. 

Daha sonra sırasıyla; Yozgat ili Çekerek ilçe Müftülüğü (22.08.1988 - 25.09.1995) , Hatay ili Dörtyol ilçe Müftülüğü (25.09.1995 - 27.10.1999), Yurtdışı görevi olarak Hollanda Deventer Başkonsolosluğu çalışma bölgesinde Din Görevliliği (30.10.1999 - 01.12.2003), İzmir İli Tire İlçe Müftülüğü (27.08.2004 - 06.08.2010) ve İstanbul İli Gaziosmanpaşa İlçe Müftülüğü (20.08.2010-29.01.2012) ve İstanbul İl Müftü Yardımcılığı (30.01.2012-10.02.2017) yaptı.

Sicil notu yüksekliği sebebiyle 3 kez kademe ilerlemesi ve çok sayıda Takdir-Teşekkür belgeleriyle taltif edildi. 

Gaziosmanpaşa Kaymakamlığınca bir, İstanbul Valiliğince 2 kez Başarı Belgesi ve yine İstanbul Valiliğince Üstün Başarı Belgesiyle ödüllendirildi.

13.02.2017 tarihi itibariyle İstanbul-Avcılar İlçe Müftülüğü görevine başlayan Bekir DERİN, evli ve 5 çocuk babası olup, Arapça ve İngilizce bilmektedir.

DİĞER HABERLER