Anasayfa Güncel Ekonomi Spor 3.Sayfa Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

Nostalji kafe antika tutkunlarının yeni adresi oldu

28.06.2022 21:10:00
Konya’da antika eserlerle dolu kafe, misafirlerini maziye doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Geçmişe götüren kafe, nostalji tutkunlarının yeni adresi oldu.
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız...
Son yıllarda kafeden hediyelik eşyaya kadar birçok alanda öne çıkan nostalji dükkanları, yeni girişimcilerle büyümesini hızlandırdı. İşte onlardan bir tanesi de geçtiğimiz günlerde Konya’nın Selçuklu ilçesinde vatandaşların hizmetine açılan bu kafe…

Siyah-beyaz televizyonlardan çevirmeli telefonlara, eski sinema afişinden dikiş makinesine kadar yüzlerce antika eser bu kafede sergileniyor.

Yaklaşık 15 yıldır antika eşyalara merakı olan genç girişimci Mehmet Candemir, kayınbiraderleriyle birlikte açtığı nostalji kafede müşterilerini 1970’lerin başına kadar götürüyor…

Siparişler çevirmeli telefonla alınıyor
Bu kafeye müşteri olarak geldiyseniz sipariş vermek için garson beklemeyin. Çünkü bu kafede siparişler çevirmeli telefonla alınıyor.

Nostalji Kafenin kasa kısmı da küçük bir bakkalı andırıyor. Geçmiş dönemlerde içilen çaylardan meşrubatlara kadar her şey kasanın arkasında bulunan raflarda sergileniyor.

Babaanne köşesi de var
Kafenin bir bölümü ise “Babaanne köşesi” olarak adlandırılıyor. Burada eski bir vitrin ile koltuklar ve gümüşlük bulunuyor. Duvarlarda da o dönemin duvar halıları da her zaman asılı duruyor.
Haber: Kemal Sayın – Mustafa Yasin Güçlü

DİĞER HABERLER