Anasayfa Güncel Ekonomi Spor 3.Sayfa Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

Nakipoğlu Sağlık Merkezi’nin inşaatı devam ediyor

28.11.2022 10:45:00
Karatay Belediyesi tarafından kompleks olarak projelendirilen ve Nakipoğlu Mahallesi’ne kazandırılacak Nakipoğlu Sağlık Merkezi’nin inşaatında son aşamaya gelindi. Sağlık merkezinin inşaatında incelemelerde bulunan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “Hem Aile Sağlığı Merkezi hem 112 Acil Sağlık İstasyonu hem de Sağlıklı Yaşam Merkezi bulunacak Nakipoğlu Sağlık Merkezi inşallah uzun yıllar Konyamıza hizmet verecek" dedi.
Türkiye’ye örnek Sağlık alanındaki yatırımlarıyla ilçeye değer katan Karatay Belediyesi, Nakipoğlu Mahallesi’ne de önemli bir sağlık tesisi kazandırıyor. Bu kapsamda içerisinde Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık İstasyonu ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’ni de içine alan kompleks bir proje olan Nakipoğlu Sağlık Merkezi’nin inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. 
KOMPLEKS SAĞLIK TESİSİNDE SON AŞAMAYA GELİNDİ
2 bin 825 metrekarelik inşaat alanıyla üç bölümden oluşacak tesisin Aile Sağlığı Merkezi Bölümü’nde 5 üniteli Doktor-hemşire odaları, Aşılama ve Gebe İzleme Odaları, Laboratuvar, Tıbbi Müdahale Odası bulunacak. Sağlıklı Yaşam Merkezi bölümünde Ağız Diş Polikliniği, Sigara Bırakma Polikliniği, Çocuk Gelişimi Uzmanı Odası, Okul Sağlığı Odası, Psikolog Odaları, Sağlıklı Beslenme Danışmanı Diyetisyen Odaları, Fizyoterapist Odası, Fiziksel Egzersiz Salonu, Gebe Sınıfı Salonu, Mamografi Odası, Üreme Sağlığı ve KETEM Danışmanlığı, Eğitim Toplantı Salonu, Acil Müdahale Odası, Laboratuvar-Kan Alma Odası olacak. Acil Sağlık Hizmetleri Birimi’nde ise 2 Dinlenme Odası, Ortak Alan, enerji alanı ile otopark olacak. Nakipoğlu Sağlık Merkezi’nin kısa sürede tamamlanarak hizmete girmesi hedefleniyor.
BAŞKAN HASAN KILCA İNŞAATTA İNCELEMELERDE BULUNDU 
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da Karatay Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Yaylacı, birim müdürleri ve Karatay Belediyesi Meclis Üyeleri ile birlikte, Nakipoğlu Sağlık Merkezi’nin inşaatında incelemelerde bulundu. Başkan Hasan Kılca, yapımında artık son aşamaya gelinen tesiste yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. 
SAĞLIK YATIRIMLARIMIZLA HEMŞEHRİLERİMİZİN YANINDAYIZ
Karatay’da önemli bir ihtiyaca cevap verecek sağlık kompleksinin Sağlık Bakanlığı hizmet kalitesinin istediği standartlara sahip olduğunu aktardı. 
Nakipoğlu Sağlık Merkezi ile Karataylı vatandaşların çok daha modern sağlık hizmeti alacağını aktaran Hasan Kılca sözlerini şöyle tamamladı; “Belediye meclis üyelerimizle birlikte, 2 bin 825 metrekarelik inşaat alanıyla üç bölümden oluşacak sağlık tesisimizin inşaatında incelemelerde bulunduk. Yapımında sona gelinen Nakipoğlu Sağlık Merkezimizde hem Aile Sağlığı Merkezi hem 112 Acil Sağlık İstasyonu hem de Sağlıklı Yaşam Merkezi bulunacak. 3 katlı olarak tasarladığımız bu merkez inşallah uzun yıllar Konyamıza ve hemşehrilerimize hizmet verecek. Sağlık alanındaki yatırımlarımızla da hemşehrilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Nakipoğlu Sağlık Merkezimiz ilçemize Konyamıza hayırlı olsun.”

DİĞER HABERLER