ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji

Konya İl Sağlık Müdürlüğünden açıklama!

05.08.2020 21:51:00
Konya İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, COVİD-19 Pandemi süreci ile ilgili olarak İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç tarafından yapılan "Eğer vatandaşlarımız bu şekilde kurallara uymamaya devam ederlerse bir şehir hastanesi daha açılsa yine yetmeyecektir” açıklamasının bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından yanlış yorumlandığı belirtildi.
Konya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç tarafından söylenen “Eğer vatandaşlarımız bu şekilde kurallara uymamaya devam ederlerse bir şehir hastanesi daha açılsa yine yetmeyecektir” sözlerinin bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından yanlış yorumlandığı belirtildi.

Konuyla ilgili Konya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: 

"COVİD-19 Pandemi süreci ile ilgili olarak İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet Koç tarafından yapılan bir açıklamanın bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından yanlış yorumlandığı gözlemlenmiş ve kamuoyunu doğru bilgilendirmek ve yanlış anlaşılmaları önlemek adına aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Şehrimizde son günlerde COVİD-19 tanısı konulan hasta sayısında artış yaşandığı görülmektedir. Yaşanan bu artışa dikkat çekmek ve vatandaşların maske, mesafe ve hijyen kurallarına hassasiyetle uymalarına sağlamak amacıyla İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Koç, “Eğer vatandaşlarımız bu şekilde kurallara uymamaya devam ederlerse bir şehir hastanesi daha açılsa yine yetmeyecektir” diyerek pandemi ile mücadele sürecinde vatandaşların daha duyarlı davranmaları gerektiğine dikkati çekmiştir. Şu an itibari ile Konya’da servis yatağı doluluk oranımız yüzde 48, yoğun bakım doluluk oranımız yüzde 76, ventilatör doluluk oranımız yüzde 42’dir. Yatak ve yoğun bakım sorunu olmadığı için Konya Şehir Hastanesi’nde ilk etapta Covid dışı vakalar tedavi edilecek ve şehir hastanemiz ‘Temiz Hastane’ olarak vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunacaktır.

Konya İl Sağlık Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın sağlığı için Sayın Sağlık Bakanımızın önderliğinde çalışmalarımıza kesintisiz devam etmekteyiz. İlimizde pandemi kontrol altındadır. Hastanelerimiz, tüm sağlık çalışanlarımızla birlikte salgın ile başarılı bir mücadele sürdürmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

DİĞER HABERLER