Anasayfa Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

Konya'da pazar yerleri Kovid-19 tedbirlerine uyularak açıldı

15.05.2021 14:39:00
İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine pazar yerleri genelgesi gönderilmesinin ardından Konya’da pazarcılar bayramın 3. gününde mesafeli alışverişe başladı.
İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen “Pazar Yerleri” konulu genelge gereği tam kapanma dönemi içerisinde 8 ve 15 Mayıs 2021 tarihlerine denk gelen Cumartesi günleri pazarların açık olacağına karar verildi. 

Genelgeyle, saat 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze ve meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacak ve vatandaşların ikametlerine en yakın pazar yerine gidip gelebilmelerine izin verilecek. 

Pazarcılar, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyarak tezgahlarını kurdu. Zabıta ile polis ekibleri denetim yaparak, vatandaşlara Kovid-19 kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Ayrıca, pazarlarda temizlik ürünleri, giyim, züccaciye, oyuncak, süs eşyası, çanta gibi ürünlerin satışına ise izin verilmeyecek. 
 Vatandaşlar Ramazan Bayramı’nın 3. gününde Muhacir Pazarı’na gelerek alışverişlerini yaptı. Öte yandan, pazarlarda vatandaşların çoğunluğunun maske taktığı görüldü. Vatandaşlar da tedbirler çerçevesinde alışverişlerini tamamlayıp kısa sürede pazardan ayrıldı.

DİĞER HABERLER