Anasayfa Güncel Ekonomi Spor Siyaset 3.Sayfa Eğitim Yaşam Dünya Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

Konya’da kuvvetli rüzgâr ve fırtına bekleniyor

28.03.2023 10:59:00
Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde’de kuvvetli rüzgâr ve fırtına bekleniyor.
Meteorolojiden yapılan son değerlendirmeye göre, Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde’de kuvvetli rüzgâr ve fırtına bekleniyor. Rüzgarın güneyli yönlerden, gece saatlerinden itibaren kuzeyli yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (50-70 km/saat), yüksek kesimlerde ise kuvvetli fırtına ve tam fırtına (80-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. 
METEOROLOJİ UYARDI
Kuvvetli rüzgâr ve fırtına nedeniyle ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ZİRAİ DON TEHLİKESİNE DİKKAT
29 Mart Çarşamba gününden itibaren ise Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde’de kuvvetli zirai don bekleniyor. Tarımsal faaliyetlerle uğraşan vatandaşların başta olmak üzere zirai don tehlikesine karşı tedbirli olunmalı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından il ve ilçeler için hazırlanan sıcaklık tahminleri dikkatle takip edilmelidir.

KONYA’YA SAĞANAK UYARISI
Konya’da havanın bugün parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının 1 ila 3 derece azalması bekleniyor. 
 
KONYA'YA KAR UYARISI
İç Anadolu Bölgesi'nin güney ve doğu kesimlerinde yarın kuvvetli kar bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İç Anadolu Bölgesi'nde yarın yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışların, zamanla Konya, Niğde, Aksaray, Kırşehir, Nevşehir ve Kayseri, Yozgat ve Sivas çevreleri, Ankara ve Kırıkkale'nin güney ilçeleri ile Karaman'ın yüksek kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar, Sivas ve Yozgat'ın yüksek kesimlerinde akşam saatlerinden sonra yer yer yoğun kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. 

DİĞER HABERLER