Anasayfa Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

Konya'da karla mücadele sürüyor

23.01.2022 13:55:00
Konya'da etkili olan kar yağışı kenti beyaz örtüyle kapladı. Beyaz bereket vatandaşları sevindirirken ulaşımda bazı olumsuzluklara yol açtı.
Konya Büyükşehir Belediyesi, dün geceden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle şehir merkezinde ve 31 ilçede yolları açık tutmak için yoğun mesai harcıyor. Ekiplerin kar çalışmalarını inceleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ana arterlerin açık kalması için büyük bir mücadele verdiklerini belirterek, “300 araç ve 1.500 personelle ana caddeleri açmak için sahadayız. Şu an itibariyle kapalı bir ana arterimiz bulunmuyor. Karayolları ekiplerimiz de Konya’nın diğer şehirlerle bağlantı noktalarını açmak için yoğun bir çaba içindeler. Kar berekettir, rahmettir. İnşallah Konya’mız gelecek yıl bolluk ve bereket içinde olacak. Vatandaşlarımızın kardan en az etkilenmeleri için tüm ekiplerimizle birlikte sahadayız.” ifadelerini kullandı.

"OTOGARDA BEKLEYEN YOLCULARIMIZIN İHTİYAÇLARINI GİDERİYORUZ"
300 araç ve 1.500 personelle ana caddeleri açmak için çalıştıklarını kaydeden Başkan Altay, “Şu an itibariyle kapalı bir ana arterimiz bulunmuyor. Bununla birlikte yayaların yoğun olarak kullandığı otobüs duraklarımız, hastaneler civarlarında da ekiplerimiz çalışmalarını yürütüyor. Şehirlerarası yollarda Karayolları ekiplerimiz de Konya’nın diğer şehirlerle bağlantı noktalarını açmak için yoğun bir çaba içindeler. Yolların kapalı olmasından dolayı Konya Otogarı’nda bulunan vatandaşlarımıza Kızılay ile birlikte kumanya desteğinde bulunuyor, her türlü ihtiyaçlarını gidermek için çaba sarf ediyoruz. İnşallah Karayolları ekiplerimiz Konya’nın diğer illerle bağlantı yollarını açarsa yolcularımızı bir an önce evlerine uğurlamayı arzu ediyoruz.” dedi.

"İNŞALLAH KONYA’MIZ GELECEK YIL BOLLUK İÇİNDE OLACAK"
Konya’nın geçen yıldan beri çok kurak bir sezon geçirdiğinin de altını çizen Başkan Altay, “Kar berekettir, rahmettir. İnşallah Konya’mız gelecek yıl bolluk ve bereket içinde olacak. Vatandaşlarımızın kardan en az etkilenmeleri için tüm ekiplerimizle birlikte sahadayız.” ifadelerini kullandı.

"ACİL ÇAĞRI MERKEZİ 444 55 42"
Olumsuz hava şartlarında vatandaşlar herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaları halinde Büyükşehir Belediyesi’nin Acil Çağrı Merkezi’ne 444 55 42 no’lu numaradan ulaşabiliyor. Ayrıca sürücülerin trafikte rahat ilerleyebilmeleri için araçlarına kar lastiği takarak; takoz, zincir ve çekme halatı bulundurmaları da önem arz ediyor.


Kent merkezinde de yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Araçlar trafikte ilerlemekte zorlanıyor.

Şehir merkezinde Büyükşehir, Karatay, Meram ve Selçuklu Belediye ekipleri gece saatlerinde özellikle ana arterlerde başladığı kar küreme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

DİĞER HABERLER