Anasayfa Güncel Ekonomi Spor 3.Sayfa Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

Konya Büyükşehir bu yıl Derebucak’a 13,4 km mahalle yolu kazandırdı

26.09.2022 14:13:00
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2022 yılı yatırım programı kapsamında Derebucak’a 13,4 kilometre mahalle yolu kazandırdıklarını ifade etti. Başkan Altay, sorumluluk alanlarında bulunan mahalle yollarında standardı yükselmeye ve ihtiyaç olan yerlere yeni yollar yapmaya devam edeceklerini söyledi.
Konya Büyükşehir Belediyesi, 2022 yatırım programı kapsamında sorumluluk alanındaki mahalle yollarında standardı yükseltmek için yoğun mesaisini sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 31 ilçede yürüttükleri altyapı ve üstyapı çalışmalarıyla Konyalılara en güzel şekilde hizmet vermeyi amaçladıklarını ifade etti.
2022 yılında Konya genelinde 600 kilometrenin üzerinde mahalle yolu çalışması sürdürdüklerini hatırlatan Başkan Altay, “Bu doğrultuda programa aldığımız Derebucak’taki 3 kilometrelik Durak-Uğurlu, 5 kilometrelik Gencek-Huğlu, 1 kilometrelik Uğurlu ile 4,4 kilometrelik Pınarbaşı mahalle yollarında çalışmalarımız tamamlandı. İlçeye kazandırdığımız toplam 13,4 kilometrelik mahalle yollarının maliyeti 12 milyon 730 bin lirayı buluyor. İlçemize ve şehrimize hayırlı olsun. İlçelerimizde sorumluluk alanlarımızdaki tüm mahalle yollarının standardını yükseltmeye ve ihtiyaç olan yerlere yeni yollar yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

DİĞER HABERLER