Anasayfa Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

Keyifli Bir Uyku İçin Şık Nevresim Takımı Çeşitleri

04.07.2021 04:28:00

Nevresim takımı çeşitleri genelde yatak ölçülerine uygun olacak şekilde çift kişilik ya da tek kişilik olacak şekilde üretilir. Nevresim takımlarının ölçüleri de tekstil ürünün kaç kişilik olacak şekilde üretildiğine bağlı olarak değişir. Çift kişilik nevresim takımları tek kişilik olan modellere göre daha büyük olur. Nevresim takımlarının içinde tek kişilik ya da çift kişilik olmasına bağlı olarak bir veya iki adet yastık kılıfı, bir adet yatak çarşafı ve bir adet de yorgan kılıfı bulunur. Tek kişilik olan çeşitlerin içinde genelde bir tane yastık kılıfı yer alırken iki kişinin kullanımına uygun olan çeşitlerde iki tane yastık kılıfı yer alır.


Nevresim Takımı Nasıl Seçilir?
Tek ve çift kişilik olacak şekilde farklı ölçülerde üretilen ürünler genelde yatağın kaç kişilik olduğuna ve yatak büyüklüğüne bakılarak satın alınır. Büyük yataklar için genelde büyük olan çift kişilik modeller tercih edilir. Bu ürünler gri, beyaz, siyah, kırmızı ve mavi gibi tek renklerde olabilirken, üzerinde farklı dijital baskıları ya da resimler ve desenler de bulundurabilir. Genelde modellerin birbirinden farklı olmasını sağlayan en önemli özellik olan renk ve desen bilgi nevresim alışverişlerinde dikkat edilmesi tavsiye edilen özellikler içinde yer alır. Nevresim takımlarınızı seçerken yatak odanızda yer alan diğer mobilyalarla ve perde gibi tekstil ürünlerinin renklerine uygun olan modelleri tercih edebilirsiniz. Ürünlerin sentetik ya da pamuklu kumaştan yapılıp yapılmadığına da nevresim seçimlerinizi etkileyebilir. Eğer serin tutan ve yakmayan nevresimler satın almak isterseniz pamuklu kumaşı olan çeşitleri tercih edebilirsiniz.


Nevresim Takımı Fiyatları
Nevresim takımı fiyatları genelde takım içinde yer alan parça sayısına, nevresim takımının tek ya da çift kişilik olmasına ve tekstil ürünün renk, tasarım gibi dış tasarım özelliklerine bağlı olarak değişir. Çift kişilik olan takımlar tek kişilik olan çeşitlere göre daha fazla kumaştan yapılmaları ve içlerinde daha fazla yastık kılıfı gibi parçalar bulundurmaları nedeniyle daha yüksek fiyatlara satın alınır. Tek renk olan modeller de üzerinde deseni dijital baskı ve lisanslı çizgi film karakterleri bulunduran ürünlere göre daha düşük fiyat aralıklarına satın alınabilir. Ürünlerin üzerinde yer alan işlemeler, boncuk gibi ek materyaller de ürünün değerinin artmasına neden olabilir.
 
 

DİĞER HABERLER