Anasayfa Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş Konya’da

15.10.2021 12:32:00
Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, bir dizi ziyarette bulunmak üzere Konya’ya geldi.
Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş Konya’da bir takım ziyaretler gerçekleştirdi. Konya İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Şehit Ailelerini ziyaret eden Aktaş, Konya’da yeni yapılacak olan İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası ile ilgili de incelemelerde bulundu.

Konya’ya protokol görüşmeleri ve ziyaretler için gelen Emniyet Genel Müdürü Aktaş, İnşaat Emlak Daire Başkanı Ahmet Nehar Poçan ve beraberindeki heyetle birlikte Konya İl Emniyet Müdürlüğüne ziyarette bulundu.

Aktaş, Konya İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İl Emniyet Müdür Yardımcıları ve Merkez İlçe Müdürleri tarafından karşılandı. Tören mangasını selamlayan Genel Müdür Aktaş ardından şeref defterini imzaladı. İl Emniyet Müdürü Dinç’e hayırlı olsun dileklerinde bulunan Aktaş, Konya asayişi, güvenliği ve bu kapsamda yapılan çalışmalar hakkında brifing aldı.
İl Emniyet Müdürlüğü ziyaretinin ardından beraberindeki heyetle birlikte İl Jandarma Komutanlığına giden Aktaş, tören mangasını selamlayıp şeref defterini imzalamasının ardından Konya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Şakir Uslu’yla görüştü.

EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ AKTAŞ, ŞEHİT AİLELERİNİ UNUTMADI

Protokol görüşmelerinin ardından Aktaş, Başkan Ahmet Nehar Poçan, İl Emniyet Müdürü Dinç ve beraberindeki heyetle Şehit Polis Memuru Ali Teke ve Şehit Uzman Jandarma Ramazan Sağ’ın ailelerini ziyaret ederek taziyelerde bulundu.

AKTAŞ, YAZIR POLİS MERKEZİ AMİRLİĞİ İNŞAATINI YERİNDE İNCELEDİ

Önümüzdeki günlerde hizmete açılması planlanan ve bölge asayiş ve güvenliğine büyük katkı sağlayacak olan Yazır Polis Merkezi Amirliği’nin İnşaatını yerinde inceleyen Emniyet Genel Müdürü, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’dan bilgi aldı.

AKTAŞ, VALİ ÖZKAN’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ 

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, beraberindeki heyetle birlikte Yazır Polis Merkezi Amirliği İnşaatında yaptığı incelemelerin ardından Konya Valisi Vahdettin Özkan’ı İl Emniyet Müdürü Engin Dinç’le birlikte makamında ziyaret ederek Konya hakkında bilgi aldı.

Mehmet Aktaş kimdir?
1968 yılında Elazığ’da doğan Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1990 yılında mezun oldu.1994 yılında girdiği sınavı kazanarak Malatya Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Adaylık sürecinde 8 ay süreyle İngiltere'de dil ve İngiliz Yönetim Sistemi ile ilgili eğitim aldı. Aksaray-Gülağaç, Malatya-Kuluncak, Muş-Hasköy, Düzce-Cumayeri ve Rize-Çayeli ilçelerinde Kaymakamlık yaptı. 2010-2014 yılları arasında İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü'nde sırasıyla Şube Müdürü, Daire Başkanı olarak görev yaptı. Şubat 2014 kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı görevinde bulundu.1 Haziran 2016 tarihli Valiler Kararnamesi ile Karabük Valiliğine atandı.30/06/2017 tarihi itibariyle Şırnak Valiliği görevine başladı.18 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Atama Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürü olarak atanmış olup, 20/07/2019 tarihinde görevine başlamıştır. Vali-Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş evli ve 3 çocuk babasıdır.

DİĞER HABERLER