ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji

Canbay Wolker Kimdir? Nerelidir? Şarkıları Nelerdir?

11.10.2019 12:47:00

Rap tarihinin en genç rap sanatçıları olarak nitelendirmek bu ikili için çok uygun olacaktır. Daha yaşlarının çok küçük olmasına rağmen yaptıkları birçok şarkı ile gündemi yakalamayı başardılar. Dijital medyada paylaşılan müzikleri adeta tıklanma rekorlarına imza atmıştır. Dönemin en çok sevilen dizilerinden biri olan “Sıfır Bir”’de Elbet Bir Gün adlı parçaları çalınmıştır. Aslında ün kazanmaları bir nevi bu dizi ile olmuş olsa da kariyelerlerine en iyi damgayı yaşadıklarını şarkılara hissettirmeleriyle olmuştur. Canbay Wolker – Fersah indir olarak aratmanız halinde albümlerinin son şarkısını kolay bir şekilde indirebilirsiniz.

Canbay Kimdir?
Canbay ve Wolker adında iki genç çocuk daha yaşlarının 19 olmasına rağmen rap piyasasına damga vurdular. Canbay, İlkokul öğrenimini İstanbul’un Bağcılar semtinde bulunan Cumhuriyet İlkokulunda tamamlamıştır. Yaşadığı semtin durumlarından etkilenerek küçük yaşlarda rap furyasına katılmaya karar veren Canbay ilk kayıtlarını 2011 senesinde almaya başlamıştır. Küçülüklüğünden bu yana arkadaşı olan Wolker ile ortak projelerde buluştular. 2018 yılının sonlarına doğru “Elbet Bir Gün” adlı proje ile gündeme bomba gibi düştüler. Genç, yaşlı demeden tüm kesimden insanlar gerçek sokağı anlatan bu müziği dinlemeye başladılar.

Wolker Kimdir?
Wolker ise aslında gerçek ismiyle tanınmaktadır. Gerçek ismi Umut Bolat olan rap sanatçısı aslen Tokatlı’dır. Birçok bestede Canbay’ın en yakınında bulunarak ona yardımcı olmuştur. Canbay ile tanışıklıkları aynı mahallede büyümelerinden bugüne kadar gelmiştir. Sallantılı bir lise hayatı geçirmesi ve sokak hayatını en iyi şekilde yaşaması sebebi ile rap sanatçısı olmaya karar vermiştir. Son zamanlarda Canbay Wolker ikilisi “Velet” adlı rapçı ile birlikte yaptıkları müzik ile gündemi tamamen değiştirerek dijital medyada tıklanma rekorları kırmışlardır. Kariyerlerinin çok önemli bir noktaya kadar gelmesi için yapılan bu düet çok önemli bir noktada bulunuyor.

Rap Camiasına Nasıl Girdiler? Şarkıları Nelerdir?
İkili sadece “Elbet Bir Gün” adlı şarkı ile tanınıyor olsa da birçok parçada birlikte çalışmışlardır Albüm içerisinde bulunan Canbay Wolker – Dünya indir etiketi ile bilinen şarkı rap serüveninde farklı bir mevsim yarattıklarının adeta kanıtı niteliğindedir. Rap camiası tarafından sokağın gerçeklerini anlatmaları sebebi ile çok kolay bir şekilde kabul edilmişlerdir. Klibinde sokak ile ilgili birçok detay bulunan Canbay Wolker – Fersah adlı şarkı ile albüm tamamlanmıştır. Sitemizden bu şarkılara ulaşarak ikilinin tüm parçalarını en iyi kalitede ve hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

Canbay Wolker Şarkıları
 
1. Canbay Wolker - Dört Duvar ftDecrat
2. Canbay Wolker - Dünya
4. Canbay Wolker - Elbet Bir Gün
6. Canbay Wolker - Fersah
7. Canbay Wolker - Nefsi Müdafaa
8. Canbay Wolker – Ters
 
Kaynak:https://Mp3Semti.com
 
 

DİĞER HABERLER