Anasayfa Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

Çalışma tezgahı kullanımı gün geçtikçe artıyor

10.07.2021 06:04:00
İster fabrika olsun ister bir hobi atölyesi olsun iş ortamında veya fabrika alanında birçok personel çalışmaktadır. Bu personeller farklı farklı iş kollarına ayrılmaktadır. Örneğin mavi yakalı personeller veya beyaz yakalı personeller gibi. Çalışma ortamlarını süsleyen birçok ürün bulunmaktadır. Teknolojik gelişmeye bağlı olarak birbirinden farklı firmalar değişik ürünler ortaya koymaktadır. Örneğin çalışma tezgahı modeli çok tercih edilen ve fabrikaların neredeyse vazgeçilmez bir unsuru olarak kullanılır. metal çalışma tezgahları metal profillerden imal edilir, yüksek kaliteli çelikten yapılmış olması nedeniyle darbelere karşı dayanıklıdır. Üzerinde takım asma panosu, alet asma kancaları, çekmeceler, priz ve aydınlatma gibi birçok farklı modeli içerisinde barındırır. Gün geçtikçe metal atölye tezgahlarının kullanımı artmaktadır.

Ayrıca demir dolaplar günümüzde işçilerin elbiselerini değiştirebileceği ürünler olarak da kullanılır. İşçi elbise dolapları adı verilen bu ürünler 6 kapılı 4 kapılı 3 kapılı gibi farklı modelleri içerisinde barındırır. Metal saç levhalarından üretilen bu ürünler soyunma dolabı olarak kullanılır. Güncel soyunma dolabı fiyatları için yandaki bağlantıya tıklayınız. Ayrıca metal kesonlar yani klasör dolapları 4 çekmeceli , 3 çekmeceli gibi modeller olarak adlandırır. Teleskopik raylı ve kilitlidir. Anahtarlı kilitli metal dolap satın almadan önce araştırmanız gerekmektedir. Çünkü günümüzde çok kalitesiz şekilde metal dolap yapan firmalar bulunur. Bu firmalar yaptığı ürünleri uygun fiyattan piyasaya sunar fakat ürünlerin kalitesi son derece düşüktür. Uzun kullanıma kesinlikle uygun değildir.

Çelik dolap modelleri , kilitsiz olarak üretebilir. Dosya dolapları yani arşiv dolapları klasörlerin ve dosyaların saklanması için en ideal sistemlerinden biridir. Ofis ortamında çelik dosya dolabı yoğun olarak kullanılır. 198'lik dosya dolapları içerisinde 4 tane rafı bulunur. Toplam 60 adet klasör kapasitesine sahiptir ve anahtarlı kilitlenebilir mekanizmaya sahiptir. Renk olarak standart açık gri renk kullanılır raflar seyyardır ve yüksekliği istenilen bağlantıya göre şekillenir. Mühendislik ve mimarlık firmalarından dosya dolapları hakkında birçok talep gelmektedir. Metal dolaplar istenilen ölçü ve ebatta göre yapılabilir. Metal elbise dolapları olan soyunma odası dolabı 200 derece sıcaklıkta elektro statik toz boya ile boyanır. İstanbul, Kocaeli, İzmir, Ankara, Sakarya gibi büyük şehirlere nakliye imkanı sayesinde gönderim sağlanır. Tüm fabrikalar ve atölyelerde kullanılan bu çelik dolaplar son derece dayanıklıdır. 0.70 mm kalınlıktaki saclardan üretilen demir dolaplar uzun ömürlüdür.

Yerinizin müsaitlik durumuna göre özel imalatı talep edebilirsiniz. Atölye tipi ortamlarda takım arabaları çok tercih edilir. Bunun nedeni çekmeceli ve tekerlekli olmasından kaynaklanır. Takımlar dolaptaki tekerlek sayesinde ofis ortamında çok rahat bir şekilde yer değişimi yapılmaktadır. 1973 yılından beri demir dolap imalatı yapan Engin Metal Çelik Eşya , metal keson, malzeme dolabı ve cep telefonu dolabı gibi birbirinden farklı birçok metal dolap imalatı yapmaktadır. İhracat ve ithalat konusunda da uzman kadroya sahip Türkiye'deki en eski üreticilerden olan Engin Metal Dolap , hayalinizdeki ürünleri ofisimize uyarlamaktadır. Güncel çelik dolap modelleri için ve fiyat almak için firma ile iletişime geçebilirsiniz.

DİĞER HABERLER