Anasayfa Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

Başkan Kılca’dan vatandaşlara “Birlikte gönüller yapalım” çağrısı

17.01.2022 12:56:00
Sosyal belediyecilik anlayışıyla yaptığı çalışmalar ve hayata geçirdiği projelere sadece geçtiğimiz yıl 7 milyon liranın üzerinde destekte bulunan Karatay Belediyesi, ilçede yaşayan bütün vatandaşların gönlüne dokunacak yeni bir sosyal projeyi daha hayata geçirdi. “Birlikte Gönüller Yapalım” adlı projeyi sosyal medya hesaplarından duyuran Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca çağrısında bulundu.
İlçe genelindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara her konuda destek olunması konusunda büyük bir gayretin içinde olan Karatay Belediyesi, yeni bir sosyal projesini daha hayata geçirdi. 
“Birlikte Gönüller Yapalım” sloganıyla hayata geçen söz konusu projeyle Karatay Belediyesi, Karatay’da yaşayan vatandaşlardan mahallelerinde veya sokaklarında ihtiyaç sahibi Karataylı vatandaşların her türlü eksiklik ile ihtiyaç duydukları her şeyi kendilerine http://gonullu.karatay.bel.tr adresinde oluşturulan başvuru bölümünden bildirmelerini istiyor. 

BAŞKAN KILCA’DAN VATANDAŞLARA “BİRLİKTE GÖNÜLLER YAPALIM” ÇAĞRISI
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da, Karatay Belediyesi’nin bu yeni projesini sosyal medya hesaplarından duyurdu. 

Paylaşımında belediye olarak ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelere birçok konuda her zaman destek olduklarının altını çizen Hasan Kılca, şunları söyledi: “Karatay Belediyesi olarak ilçemizdeki ihtiyaç sahibi ailelerimize birçok alanda destek oluyoruz. Bu gayretimizi komşuluk bilincimize ve yardım faaliyetlerimize ayrı anlam katacağına inandığımız yeni bir yöntemle geliştirmek istedik. Duyurmuş olduğumuz bu yeni çalışmamız, her birimize ayrı sorumluluk yüklüyor. Vatandaşlarımızdan ricamız, mahallelerinde ve sosyal çevrelerinde desteğe ihtiyacı olduğunu bildikleri aileleri bizlere paylaştığımız bağlantı üzerinden iletmeleri. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.), ‘Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir’ buyuruyor. Bu projemizle Karatay’ımız için yine örnek bir birliktelik göstereceğimize ve bu alanda bizlere ileteceğiniz en doğru bilgilerle nice gönüllere ulaşacağımıza yürekten inanıyorum. Karatay bu zamana kadar olduğu gibi yine kendisine yakışanı yapacaktır. Bu vesileyle projemize katkı sunacak gönlü güzel tüm insanımıza teşekkürlerimi sunuyorum.”

DİĞER HABERLER