Anasayfa Güncel Ekonomi Spor 3.Sayfa Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

Başkan Hasan Kılca: Esnafımızın yanındayız

27.09.2022 13:05:00
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Mengene Mahallesi’ni ziyaret ederek mahallede kurulan semt pazar yerinde pazarcı esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldi. Pazar tezgâhlarını tek tek ziyaret ederek esnafa hayır işler temennisinde bulunan Başkan Hasan Kılca, esnafın taleplerini de dinledi. Başkan Hasan Kılca hem esnafın hem de vatandaşın Karatay’ın tamamında hizmetin en güzelini alabilmesi için Karatay Belediyesi olarak çalışmaya devam edeceklerine vurgu yaptı.
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Mengene Semt Pazar yerini ziyaret ederek esnafla buluştu. Başkan Hasan Kılca, Başkan Yardımcıları Osman Ciğer, Mehmet Toknal, Mustafa Yaylacı ve Mehmet Eğin ile AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç; esnaf ziyareti öncesinde Konya Pazarcılar Odası Başkanı Murat Petek ile bir araya geldi. 
Karatay’ın pazar market ile semt pazarlarını ele alan Başkan Hasan Kılca, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ile Konya Pazarcılar Odası Başkanı Murat Petek daha sonra Mengene Semt Pazar yerini ziyaret ederek pazarcı esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet etti, taleplerini dinledi. 
MODERN KAPALI PAZAR MARKETLERİMİZİN SAYISINI ARTTIRIYORUZ
Kapalı pazar market uygulamalarıyla vatandaşa ve pazarcı esnafına çok daha nezih, modern ortamlarda hizmet verdiklerini belirten Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yakın zamanda açılışlarını yaptıkları Kalenderhane ve Büyüksinan Pazar Marketlerle de vatandaşın ve pazarcı esnafının konforlu alışverişine katkı sağladıklarını ifade etti.
İlçede modern kapalı Pazar marketlerinin sayısını arttırdıklarını söyleyen Başkan Hasan Kılca; “Daha modern ve yaşanabilir bir ilçe hedefi, ortak akıl anlayışıyla hareket ederek ilçemize katkı sunmaya devam ediyoruz. Sık sık pazarcı esnafımız ve alışveriş yapan hemşehrilerimizle bir araya geliyoruz. Hem alışveriş yapan hemşehrilerimizi hem de pazarcı esnafımızı yerinde dinliyoruz. Hemşehrilerimizi daha modern ve kaliteli ortamlarda alış verişlerini yapmaları için Karatay Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapmanın gayretindeyiz. Esnaflarımızın her zaman yanında ve hizmetindeyiz” dedi. 
Konya Pazarcılar Odası Başkanı Murat Petek ise Karatay’a kazandırılan modern kapalı pazar marketler için Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür etti. Murat Petek ayrıca, Başkan Hasan Kılca’nın her zaman pazarcı esnafının yanında olduğunu sözlerine ekledi. 

DİĞER HABERLER