Anasayfa Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji Bunları Biliyor musunuz?

ASKON Konya’dan 15 isime DEİK’te önemli görev

17.01.2022 13:29:00
Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Konya şube yönetiminden 15 isime, yeni dönemde Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda (DEİK) önemli görevler verildi. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen genel kurulda ASKON Konya Şubesi yönetiminden 12 isim iş konseyi yürütme kurulu üyeliğine, 3 isim de iş konseyi başkan yardımcılığa getirildi. Meksika, İrlanda, Portekiz, Slovenya, Arjantin gibi ülkeler başta olmak üzere toplamda 15 isim DEİK’te görev aldı.
Geçtiğimiz hafta DEİK Genel Kurulu’na katılan ve değerlendirmelerde bulunan ASKON Konya Şube Başkanı Atilla Sinacı, önemli ülkelerde önemli görevler üstlenildiğini ifade etti. 
Başkan Sinacı, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ya da Bakanlarımızın eğer bir yurt dışı seyahati varsa ve bu seyahate de iş insanları katılıyorsa veya yurt dışından iş insanlarının da olduğu bir heyeti ülkemizde ağırlıyorsak,  tüm altyapı, sorumluluk DEİK’e aittir. Amacımız, tüm dünyada iş yapmak, daha çok iş yapmak,  daha kolay iş yapmak, daha verimli iş yapmak. Bunu sağlamanın en önemli araçlarından birisi de Network’dür. Yani ilişkiler ağı. Doğru kişiye, doğru şekilde ulaşabilmek. İşte bu noktada da,  kritik bir konumu var DEİK’in ve DEİK üyeliğinin, çünkü tüm dünyaya yayılmış 147 iş konseyi var. Bu noktada, iş konseylerini,  adeta 147 ayrı dernek olarak da düşünebilirsiniz. Hepsinin ayrı bütçeleri var ve kendi faaliyetini kendileri planlıyor. Şirketlerimizin birer küresel oyuncu olması hedefiyle çalışmalar yürütüyor ve bunu devlet yetkililerimiz nezdinde, en yüksek temsil ile yapma yeteceğine sahipler. Bu,  çok önemli bir değer” dedi. 

ASKON KONYA DEİK’TE ETKİN AĞIRLIĞINI ARTIRIYOR
ASKON Konya Şubesi olarak DEİK’te etkin ağırlıklarının arttığını ifade eden Başkan Sinacı, “DEİK bizim de çok hassasiyet gösterdiğimiz bir konu.Geçtiğimiz hafta ki Genel Kurul’a yönetim kurulu üyelerimizle katılım sağladık. ASKON Konya şubemizden 12 isim iş konseyi yürütme kurulu üyeliğine, 3 isim de iş konseyi başkan yardımcılığa getirildi.  Meksika, İrlanda, Portekiz, Slovenya, Arjantin gibi ülkeler başta olmak üzere toplamda 15 yönetim kurulu üyemiz DEİK’te görev aldı. Arkadaşlara başarılar diliyorum. Şehrimiz ve ülkemiz için önemli işleri yapma gayretinde olacağız” diye konuştu. 

DİĞER HABERLER