Son Dakika Haberler

Bu haberi daha sonra okumak için kaydedebilir ve sağ üst köşedeki butona basarak haberi okuyabilirsiniz!

Konya'da 'MİT'e alacağız' yalanıyla kandırılan liseli kıza istismar! Her detayı iğrenç... Dava sürüyor

Konya'da 'Seni Milli İstihbarat Teşkilatı'na memur olarak alacağız' yalanıyla kandırılan lise öğrencisi G.A.’ya (17) cinsel istismarda bulunan elektrik ustası Ahmet M.(35), duruşmadaki savunmasında, ''Benim MİT veya başka bir istihbarat kuruluşuyla bağlantım yoktur. Kendimi istihbaratçı olarak tanıtmadım” dedi. Aynı davada haklarında 37'şer yıl hapis cezası istenen okul müdürleri Harun A. (57) ile Asuman Sahar K. (48) ise Ahmet M'nin kendisini MİT elemanı olarak tanıttığını öne sürdü.

Konya’da ’MİT’e alacağız’ yalanıyla kandırılan liseli kıza istismar! Her detayı iğrenç... Dava sürüyor
Lise müdürü Harun A. geçen yıl kasım ayında, son sınıfta okuyan G.A. isimli kız öğrenciyi, derslerinde başarılı olduğu için 'Seni Milli İstihbarat Teşkilatı'na memur olarak alacağız' diyerek kandırıp, evli ve 3 çocuk babası Ahmet M. ile tanıştırdı.

Çocuğun cinsel istismarı' suçundan tutuklandı
Ahmet M., iddiaya göre; G.A.'ya günlerce cinsel istismarda bulundu. G.A.'nın durumu anlatmasıyla ailesi şikayetçi oldu. Kendisini 'MİT mensubu' olarak tanıtan elektrik ustası Ahmet M., gözaltına alınıp 25 Kasım'da 'Çocuğun cinsel istismarı' suçundan tutuklandı.
"Seni MİT'e alacağız' diyerek benimle yakınlık kurdu"
Aynı okulda eğitim alan K.K. adlı kız öğrenci de Mandal tarafından tacize uğradığı iddiasıyla şikayette bulundu. G.A.'nın arkadaşı olan K.K.'nin ifadesinde, "Ahmet M. 'Seni MİT'e alacağız' diyerek benimle yakınlık kurdu. 'Seni seviyorum' diyerek sarılıp öptü" dediği öğrenildi. Soruşturma kapsamında yeni delillerle G.A.'nın kendi okul müdürü Harun A. ile G.A. ve Ahmet M'nin odasında dini nikahın kıyıldığı okulun müdürü Asuman Sahar Koleri de daha sonraki süreçte tutuklandı.

37’şer yıl hapis istemi
Şüpheliler hakkında savcılık tarafından hazırlanan iddianamede tutuklu Ahmet M. Harun A. Asuman Sahar K. hakkında; 'Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı', 'Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı' suçlarından 37'şer yıla kadar hapis; tutuksuz A.A., M.K., B.K., H.K. için ise 'Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçlarından hapis cezası istedi.

Sanıkların yargılanmasına başlandı. 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmaya tutuklu sanıklar Ahmet M., Harun A., Asuman Sahar K. ile tutuksuz sanıklar A.A., M.K., B.K., H.K. katıldı.

'MİT ile bağlantım yoktur'
Ahmet M. savunmasında, MİT ile bağlantısının olmadığını belirterek, ''Bizim 3 şirketimiz vardır, resmi kurumlardan aldığımız işleri bu şirketler adına alırız. Benim MİT ile veya herhangi bir istihbarat kuruluşuyla bağlantım yoktur. Ben kimseye kendimi istihbaratçı olarak tanıtmadım, herhangi bir istihbarat birimine ilişkin kimlik göstermedim, yakalandığım sırada üzerimde ele geçen özel istihbarat büro yazılı kimlikler bana Kasım 2022 tarihinde PTT yoluyla gönderildi. Kimlikler bana aittir, dediğim gibi benim istihbarat ile bir bağlantım yoktur. Yine evimde ele geçen MİT başvuru evrakları 2015 yılına aittir'' dedi. 

"Bütün okulların anahtarı benim aracımda durur’
Sanık Ahmet M.savunmasının devamında, “Asuman K'nin okulunda kaldığımız 2 gecede mağdur G.A. benden önce gelmişti. Dolayısıyla o geldiğinde nasıl durumda olduğunu bilmiyorum. Okulun anahtarını G.A., benim aracımdan almış. Zaten bütün okulların anahtarları benim aracımda dururdu. 56 bin TL civarındaki para İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden sanık Ali A.’nın hesabına, ondan da Asuman K'nin hesabına gönderilmiştir. Mağdur G.A., dini nikah kıyma sırasında benden mehir senedi istemiştir, ben de verdim. İçeriğinde 3+1 dairenin verileceği yazmaktadır, ben bu senedi mağdur G.A.,’ya vermiştim” ifadelerini kullandı.
"Ahmet MİT'çi olduğunu söyledi"
G.A.’nın okul müdürü tutuklu Harun A' da Ahmet M'nin kendisini MİT mensubu olarak tanıttığını öne sürerek, “Ahmet M. inşaat işleri için okula geldi. Bu vesileyle sanık Ahmet ile tanıştım. Sanık Ali A.'yı, Ahmet'in yanında olması nedeniyle tanırım. Asuman'ı2008 yılından bu yana tanırım. Mağdurlar K.K. ve G.A. da okulumda öğrencidirler. Okul müdürü olarak atanmam hususunda Asker Alma Bölge Başkanı M.D. isimli kişiyle, sanık Asuman'ın etkisi olmuştu. Bu nedenle bir tablo alıp bu kişiye teşekkür etmeye gittim. Yanımda sanık Ahmet de vardı. Ahmet ve M.D., bu şekilde tanıştılar. Bu konuşmalar sırasında M.D., benim hakkımda olumlu şeyler söyledi. Hatta Ahmet'e benim gibi insanları kastederek sahip çıkılması gerektiğini söyledi. İlk zamanlar sanık Ahmet istihbaratçı olduğu hususunda herhangi bir şey dememişti, ancak ilerleyen zamanda okulda uyuşturucu bir hap yakalandı. Bununla ilgili biz öğrenciler ve velilerle görüştük, bu süreçte sanık Ahmet, MİT'çi olduğunu söyledi” dedi.

"Nikah kıyma işleminde yanlış yaptım"
Öğrencisi G.A., ile Ahmet M'nin nikahını kıydığını itiraf eden Harun A, “Asuman veya eşi M.K., mağdur G.A.’nın MİT'e alınacağını, G.A. ile Ahmet'in sevgili ilişkisinin devam etmesinin uygun olmayacağını, bu nedenle nikah kıyılacağını söyleyerek beni Asuman'ın okuluna çağırdılar. Gittiğimde her şey hazırdı. Sanık M.K., benim imam hatip mezunu olmam nedeniyle nikahı benim kıymamın uygun olacağını söyledi. Ben de bir Fatiha okudum. Sonra mehir senedi adı altında bir kağıt imzalandı. Ben mağdur G.A.’nın yaşını bilmiyordum. Ancak öğrencim olmasına, yanında annesi ve babası olmamasına rağmen nikah kıyma işlemini gerçekleştirdim. Bu konuda yanlış yaptım. Nikah kıymada kastım, dua etmektir. Nikah kıyma olayından sonraki bir günde sanık Asuman'ın okulunda bir araya gelmiştik. Asuman, eşi, Ahmet ve G.A. vardık. Ahmet M., G.A.’nın MİT'te işe alınacağını, 8. bin TL maaş bağlanacağını, bunun G.A. için daha iyi olacağını söyledi” diye konuştu.  
"Nikahı çok ciddiye almadım"
Okul müdürü Asuman Sahar K. ise “Ahmet ile beni Harun tanıştırdı. Okullarda yapılacak inşaatlarla ilgili harcama yetkisi müdürlere verilmişti. Bizim DYS diye bir sistem vardır. Bu sistemde hangi okullarla ilgili iş yapılacağının bilgisi yer alır. Ahmet bu konularla ilgili okuluma gelip, gitti benimle görüştü. Hangi okullarda işler olacağı konusunda benden bilgi istedi ve yardımcı olmamı istedi. İlk olarak ben Ahmet'in istihbaratçı olduğunu Harun'dan duydum. İlerleyen zamanda hem Harun'dan, hem Ahmet'in kendisinden istihbaratçı olduğu konusunda konuşmalar duydum. Ancak buna itibar etmedim. Nikah kıyma meselesi doğrudur. Harun da vardı. Sanık Ahmet ve mağdur G.A., daha sonra geldi. Sonradan benim eşim de geldi. Nikah kıyılacak, bir dua edelim, dendi, bunun üzerine Harun bir dua etti. Ben bu işlere çok fazla inanmam, o nedenle çok ciddiye almadım. Mağdur G.A., çok özgür gezen bir kızdı, gece gündüz dışarıdaydı” dedi.

‘Benim okuldaki bilgisayarımda ihalelere bakmışlar’​
Koleri savunmasını şöyle sürdürdü: ''G.A.,’nın küçük kardeşi benim okulumun yanındaki okulda okuyormuş, bu nedenle ben tanışmak için annesini okula çağırmasını söyledim. G.A.’nın annesi ve babası birlikte geldiler. Harun da benim yanımdaydı. Hatta Ahmet Mandal okulda bir inşaat işiyle ilgileniyordu, ancak yanımızda değildi. Burada mağdur G.A.,’nın MİT'e işe alınması durumu olduğunu söyleyerek rızalarının olup olmadığını sordum. Hem ben hem de Harun sorduk. Okulda bir elektrik işi vardı, ben de işi Ahmet Mandal’a verdim. Tanıştığımızdan Ahmet'e güvendim ve gittim. Ertesi gün kediye bakmak için okula geldiğimde Ahmet ve mağdur G.A.,’yı okulda gördüm. Ben bu kişileri görünce gönül ilişkisi çerçevesinde kaldıklarını anladım. Okulda yaptığım incelemede bir olumsuzluk görmedim. Bu nedenle benim rızam olmadan okulda kalmalarıyla ilgili olarak herhangi bir yere müracaat etmedim. Bu kişiler benim sürekli açık duran bilgisayarımdan ihale işine bakmışlar.”

Asuman Sahar Koleri, ifadelerindeki tutarsızlık sorulduğunda ise “Benim şimdiki beyanlarım daha doğrudur, önceki aşamada stresli olduğumdan bazı beyanlarım eksik kalmış veya yanlış anlaşılmış olabilir” diye konuştu.

'Mit'e işe alınacağımızı söylediler'
Mağdur G.A. da ifadesinde MİT'e işe alınacaklarının söylenip, kandırıldığını öne sürdü. G.A., ''Sanık Harun, Ahmet'in MİT'çi olduğunu söylemişti. Ahmet de bu yönde sözler söylemişti. İlerleyen zamanda Harun ve Ahmet evimize gelip antrenman yapılacağı gerekçesiyle bizi almaya başladılar. Daha sonra bizim MİT'e işe alınacağımızı söylediler. Sanık Asuman'ın müdür olduğu okula gittiğimizde bu sanık da bizim MİT'te işe alınacağımızı söyledi. Sanık Ahmet ve Harun bana bir resim gösterdiler. Bu resimde benim başım bir erkek arkadaşımın omzundaydı. MİT'in böyle bir şey kabul etmeyeceğini söylediler, bunu sanık Harun söyledi, yanında bulunan sanık Ahmet de destekledi'' dedi. 

G.A. ''Sevgili rolü yapmamız gerektiğini söylediler. Daha sonra nikah kıyma meselesini gündeme getirdiler. Sanık Asuman'ın okuluna gittiğimizde bu sanık da nikahın kadının hakkı olduğunu söyleyerek nikah kıyılmasının gerekli olduğunu söyledi. Yine Ahmet'in sıkıntılı bir kişi olduğunu söyleyerek idare etmemi söyledi. Harun da dini nikah kıyılması konusunda yönlendirme yaptı. Sonra nikah kıyıldı. Nikah sonrası Ahmet, 'Eve gidelim, kardeşim Merve var. O da MİT'ten, onunla tanış' dedi. Ben dışarıda buluşalım, dedim. Ancak Ahmet, 'Dışarıda olursa sana torpil yaptığımızı düşünürler' diyerek kabul etmedi. Harun Hoca da Merve'yi kendilerinin de tanıdığını söyledi. Bunun üzerine bir eve gittik, evde kimse yoktu. Burada Ahmet bana zorla tecavüz etti, nikah ve tecavüz olayı 15 Kasım tarihinde oldu” diye konuştu.  Duruşma eksiklerin giderilmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber grubumuza katılabilirsiniz.
Konhaber WhatsApp haber grubu için tıklayınız!

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 0
 • 0
 • 4
 • 4
 • 0
 • 45
 • 3
 • 1
 • Begendim
 • Kalp
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar (4)

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • IS
  idam sart!!!neden cıkartilmıyor?
  112 gün önce

  mit nedir ya?ülke ekonomisi dibe vurmuş,chp hdp gelse ne yapacaktik?her yer işsizlik soldu,ev kiralari uctu.Bizim ülkemizde idam sart.Turk milletine idam olmadan suc islemekten caymaz.Bu alcaklarin idam edilmesi gerek.

  • Cevapla
  • Begen (0)
  • Begenme (0)
 • H
  Hasan
  113 gün önce

  Ahlaksız insanlar Milli Eğitim camiasının yüz karaları. Kimler idarecilik yapıyor, kimlere çocuklarımızı emanet ediyoruz yazıklar olsun.

  • Cevapla
  • Begen (3)
  • Begenme (0)
 • Gurbetci konyali
  113 gün önce

  Evladını okuyacak gelecek sahibi olacak diye güven okula gönder bunlar gibi kisiliksizler hayatini karartsin bunları da savunacak avukat çıkıyorsa eğer adaleti sorgulamanın zamanı gelmiştir coktan

  • Cevapla
  • Begen (1)
  • Begenme (0)
 • SS
  Şeriat şeriat şeriat şeriat şeriat
  114 gün önce

  Okul müdürünü kadını kendini mit mensubu olarak tanıtanı sülalesini yakacan....

  • Cevapla
  • Begen (1)
  • Begenme (1)
X
Yorum Yazma Sözleşmesi
“Sayfamızın takipçileri suç teşkil edecek, yasal olarak takip gerektirecek,hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, müstehcen, toplumca genel olarak kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir yorumu bu web sitesinin hiçbir sayfasında paylaşamazlar. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk yorumu gönderen takipçiye aittir. KONHABER yapılan yorumlar arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin yayınlamama veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Konhaber başta yukarıda sayılan hususlar olmaz üzere kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen yorum yapan takipçilerine ait ip bilgilerini ve yapmış olduğu yorumları paylaşabileceğini beyan eder ”
Türkçe العربية English