Konhaber Reklam
Reklam
konhaber.com » EKONOMI » Haber 24 Mart 2013 - 15:37:44
Gelir vergisi ve KDV beyannamelerinin süresi uzatıldı
'KDV beyannameleri 26 Mart'a, gelir vergisi beyannamelerinin süresi ise 29 Mart'a kadar uzatıldı'

Gelir vergisi ve KDV beyannamelerinin süresi uzatıldı

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, mükelleflerden gelen yoğun talepler doğrultusunda, vatandaşın mağdur olmaması için KDV ve gelir vergisi beyannamelerinin verilme süresinin uzatılmasına karar verildiğini bildirdi.

Bakan Şimşek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mart ayında bazı beyannamelerin verilme sürelerinin hafta sonu tatili dolayısıyla aynı günlere denk gelmesi ve özellikle kira beyannamelerinin verilme sürelerinin uzatılması konusunda vatandaşlardan yoğun talepler geldiğini kaydetti.

Maliye Bakanı Şimşek, ''Bu çerçevede 25 Mart 2013 Pazartesi günü son gün olan KDV beyannamelerinin verilme süresi 26 Mart 2013 Salı gününe, 25 Mart 2013 Pazartesi günü son gün olan Gelir Vergisi beyannamelerinin (kira beyannameleri dahil) verilme süresi 29 Mart 2013 Cuma gününe kadar uzatılmıştır'' dedi.
AA

.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 7567 defa okundu.
YORUMLAR
EKONOMI KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
Aydın Ticaret Borsası Aydın Ticaret Borsası

Naturel ham zeytinyağının kilogramı 5,70-7,90 liradan işlem gördü

Ankara-İstanbul YHT hattı açılışı Ankara-İstanbul YHT hattı açılışı

-Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan: (1) "Türkiye, 2002 yılındaki manzara ile o günün şartları ile yoluna devam etseydi biz, bu muhteşem gurur tablosunu yaşayabilir miydik?" "Yamalı bohça gibi koalisyonlar, sanal gerilimler, ufuksuz, vizyonsuz hükümetler, işbaşında olsaydı Türkiye ve Eskişehir bu gururu yaşayabilir miydi?" "Çeteler, mafya, vesayet sistemi devam etseydi Türkiye ve Eskişehir, bu muhteşem anı acaba görebilir miydi? İnanın, bundan 12 yıl önce hızlı tren bir hayalden öteye geçemezdi" "Şu anda Ankara'dan İstanbul artık 3,5 saat. Bunu daha da düşüreceğiz, nereye? 3 saate. Hat üzerindeki tüm diğer işler tamamlanınca inşallah Ankara-İstanbul, 3 saat içinde alınabilecek"

Bursa siyah incirinde "ethephon" kullanımı yasaklandı Bursa siyah incirinde "ethephon" kullanımı yasaklandı

Bursa Valiliği, siyah incirin pazar değerini korumak amacıyla ihlalleri durumunda idari para cezası verilmesi öngörülen kararlar alıp genelgeyle ilgililere duyurdu Genelgeden: "Üreticilerimiz tarafından olgunlaşmayı hızlandıran 'ethephon' etkili maddeli bitki gelişimi düzenleyicisi kesinlikle kullanılmayacaktır" "Ekonomi Bakanlığı Marmara Bölge Müdürlüğü tarafından oluşturulan komisyonca belirlenen tarihten önce kesinlikle ihracata yönelik kesim ve depolama yapılmayacaktır"

Dış ticaret istatistikleri Dış ticaret istatistikleri

KSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeytinoğlu: "Yılın ilk 6 ayında ihracatta yüzde 6,9 artışı olumlu bulmakla birlikte hedeflere ulaşma bakımından beklenen performansa ulaşılamadı"

© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim