Konhaber Reklam
Reklam
Reklam
konhaber.com » EKONOMI » Haber 27 Şubat 2013 - 18:24:14
Çiftçiye müjde!
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, mazot, gübre ve toprak analizi destek paralarının banka hesaplarına aktarılmaya başlandığını açıkladı.

Çiftçiye müjde!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "2013 yılı tarımsal destekleme ödemelerinin önemli bölümlerinden biri 1 milyar 670 milyon lira tutarındaki, mazot, gübre ve toprak analiz desteği, su ürünleri, yem bitkileri, süt tozu, sertifikalı tohum kullanım desteğinden oluşan para... Bu para, bugün banka hesabına aktarılıyor" dedi. 2 milyon 217 bin çiftçinin bu desteklerden yararlanacağını belirten Eker, bunun 1 milyar 410 milyon lirasının, mazot, gübre ve toprak analiz desteği olduğunu kaydetti.

..


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 20081 defa okundu.
YORUMLAR
EKONOMI KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
GGYD Başkanı Allıoğlu: GGYD Başkanı Allıoğlu:

"Türkiye'nin çok büyük hedefleri var. Bu hedefleri gerçekleştirmek için ekonomi ile ilgili konuların hep ön sırada tutulması gerekir"

Çelik sektöründe çifte sıkıntı Çelik sektöründe çifte sıkıntı

Irak'ta yaşanan güvenlik sorununun ardından ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu'nun Türkiye dahil 6 ülkeden yapılan çelik boru ithalatına anti-damping vergisi getirmesi sektörün ihracatına ilişkin endişeleri artırdı Türkiye Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreteri Yayan: "ABD tarafının, kararını dayandırdığı gerekçeler mesnetsizdir" Çelik İhracatçıları Birliği Başkanı Ekinci: " ABD'li yerli üreticiler yüksek kar marjlarını hak etmedikleri seviyelere çıkarabilmek için son dönemde korunma duvarlarını yükseltme çabası içine girdi"

6 bin çeşit helal ürün İstanbul Helal Expo'da sergilenecek 6 bin çeşit helal ürün İstanbul Helal Expo?da sergilenecek

100 firmanın yaklaşık 200 marka ile katılım göstereceği fuar, CNR Expo Yeşilköy'de gerçekleştirilecek

Elektrikte bakım kesintisi sona erecek Elektrikte bakım kesintisi sona erecek

TEİAŞ, iletim tesislerine yönelik olarak enerji kesilmeden ilk canlı bakımı Ankara'da gerçekleştirdi

Yeraltı suyuna talep arttı Yeraltı suyuna talep arttı

-Tarımsal üretimde pazar garantisi gören birçok çiftçi, kuyu açtırmak için başvuru yapmaya başladı DSİ 3. Bölge Müdürü Baysal: "Eskiden kuru tarım yapıyorlardı, şimdi ise kuyu açtırarak sulu tarıma dönüyorlar. Kuyu açtırma oranındaki artışın en önemli sebebi tarımsal üretim yapanların pazar garantisi görmesi" "Son 5 yılda Yeraltı Suyu Arama Belgesi taleplerinde yüzde 74, Yeraltı Suyu Kullanma Belgesi taleplerinde ise yüzde 28 oranında bir artış oldu"

62. Hükümetin kurulması 62. Hükümetin kurulması

KOBİDER Başkanı Özgenç: "62'inci Hükümet, ülkemize, milletimize ve iş dünyamıza hayırlı olsun. 61. Hükümette olduğu gibi, 62. Hükümette de görevlerine devam eden, başta Başbakan yardımcıları olmak üzere tüm bakanlarımızı tebrik ediyoruz, yeni bakanlarımıza da hayırlı olsun diyoruz"

© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim