Konhaber Reklam
Reklam
konhaber.com » EKONOMI » Haber 27 Şubat 2013 - 18:24:14
Çiftçiye müjde!
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, mazot, gübre ve toprak analizi destek paralarının banka hesaplarına aktarılmaya başlandığını açıkladı.

Çiftçiye müjde!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "2013 yılı tarımsal destekleme ödemelerinin önemli bölümlerinden biri 1 milyar 670 milyon lira tutarındaki, mazot, gübre ve toprak analiz desteği, su ürünleri, yem bitkileri, süt tozu, sertifikalı tohum kullanım desteğinden oluşan para... Bu para, bugün banka hesabına aktarılıyor" dedi.

2 milyon 217 bin çiftçinin bu desteklerden yararlanacağını belirten Eker, bunun 1 milyar 410 milyon lirasının, mazot, gübre ve toprak analiz desteği olduğunu kaydetti.

..


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 20027 defa okundu.
YORUMLAR
EKONOMI KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
ABD'de borsalar günü yükselişle kapattı ABD?de borsalar günü yükselişle kapattı

ABD piyasaları, gıda ve teknoloji sektörlerinde görünen hareketliliğin yanı sıra haziran ayı enflasyon verisinin beklentileri karşılamasının ardından günü yükselişle tamamladı

Ekonomi Bakanı Zeybekci: Ekonomi Bakanı Zeybekci:

"Bakanlık olarak gelecek sene yaş sebze ve meyveye ilişkin teşvik vermeyeceğiz. Bunların Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı aracılığıyla yapılmasını istiyoruz. Destekler tek elden yapılmalı. Hedefimiz ihracatı geliştirmeye yönelik harcamalarımızı ve desteklemelerimizi yüzde 1 seviyesine çıkarmak" "Türkiye, İsrailli şirketlere 130 bin dolarlık jet yakıtı satmış görülüyor. Bu, yaklaşık 130 tonluk jet yakıtı demek. Bunlar da uluslararası havacılık işletmelerinde, Türkiye'ye inen İsrailli havayolları ya da özel jetlerin yakıt aldıklarında şirketlerine kesilen faturadır. İsrail'e satılan 1 litre bile jet yakıtı yoktur" "Merkez Bankasından beklentimiz, geleceği yönlendirmeleri... Geleceği ipotek altına almayalım. Onun için 'Merkez Bankası önden gitsin' dediğimizde, kast ettiğimiz şey bu. 365 gün sonrasını bugünden yönetsin. Bu kararlar bugünden yönetebildiğini göstermiyor"

İsrail Ben Gurion Havalimanı'na seferler askıya alındı İsrail Ben Gurion Havalimanı'na seferler askıya alındı

Türk taşıyıcılar 24 saat süreyle Ben Gurion Havalimanı'na sefer yapmayacak

ABD'de tüketici fiyatları yükselmeye devam ediyor ABD?de tüketici fiyatları yükselmeye devam ediyor

Haziran ayında tüketici fiyatları beklentilere paralel olarak yüzde 0,3 arttı Petrol fiyatlarındaki yüzde 3,3'lük artış dikkat çekti

© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim