Konhaber Reklam
Reklam
konhaber.com » KULTUR-SANAT » Haber 28 Aralık 2012 - 16:58:34
Milli Şair, tiyatro oyunuyla anıldı
Mehmet Akif Ersoy, vefatının 76. yılında Konya'da oyuncu Ahmet Yenilmez'in ''Safahat, Mehmet Akif Dönüyor, Ya siz neredesiniz?'' oyunuyla anıldı.

Milli Şair, tiyatro oyunuyla anıldı

Konevi Kültür Merkezi'nde Meram Belediyesi tarafından düzenlenen programda sahne alan oyuncu Ahmet Yenilmez, Mehmet Akif Ersoy'un hayatını anlatan Safahat adlı tek perdelik tiyatro oyununu sergiledi.

Ahmet Yenilmez tarafından sahnelenen oyunda, Mehmet Akif Ersoy'un kişiliği, edebi kimliği ve ahlaki değerlere bağlılığı vurgulandı. Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un hayatını ve yokluklara rağmen nasıl mücadele verdiğinin de anlatıldığı tiyatro oyununu, izleyiciler büyük bir coşkuyla izledi.

Oyunun ardından konuşma yapan oyuncu Ahmet Yenilmez, Konya'nın maddi ve manevi açıdan çok zengin bir şehir olduğunu, Selçuklu'ya başkentlik yapması nedeniyle de Konya ve Konyalıların üzerine büyük sorumluluğun düştüğünü söyledi.Çanakkale'den sanata, Mehmet Akif Ersoy'dan Konya ve Türkçe'ye kadar önemli fikir ve düşüncelerini dinleyicilerle paylaşan Yenilmez, Konya'ya her yıl geldiğini belirterek, ''Konya'ya sevdamız vardır'' dedi.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 953 defa okundu.
YORUMLAR
KULTUR-SANAT KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
Maher Zain Konya'da gençlerle buluştu Maher Zain Konya'da gençlerle buluştu

Konya Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Buluşmaları kapsamında dünyaca ünlü sanatçı Maher Zain’i gençlerle buluşturdu. Şehir Meydanı’nda yapılan ve yoğun ilgi gören konsere katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’nın genç bir nüfusa sahip olduğunu, buna göre hizmetler ürettiklerini söyledi.

Dershanelerin Dönüşüm Süreci Toplantısı (2) Dershanelerin Dönüşüm Süreci Toplantısı (2)

Milli Eğitim Bakanı Avcı: ''Bizim için dershane meselesi üzerinden koparılan tartışmalar geride kalmıştır. Artık dershanecilik üzerinden elde edilmiş birikimi, özel okul alanına en iyi şekilde aktarmaya yoğunlaşmalıyız. Dönüşen okullarımızın daha güçlü ve nitelikli kurumlar olması için gayret sarf etmeliyiz'' "Dönüşüm programına alınmayan dershanelerle gerekli standartları sağlamayan öğrenci etüt eğitim merkezlerinin faaliyetleri, 1 Eylül 2015 tarihi itibarıyla sonlanacaktır"

'Vadi'de şenlik 'Vadi'de şenlik

Türkiye’nin en iyi eğitim projesi Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi’nde muhteşem yılsonu şenliği. 10 saat kesintisiz süren ve onlarca etkinliğin yapıldığı şenliğe yaklaşık 50 bin kişi katıldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Adana'da: Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Adana'da:

"Hedefimiz, marka olarak ilk yerli otomobili ve yerli savaş uçağını yapmak"

Akşehir'de Uğur Işılak konseri Akşehir'de Uğur Işılak konseri

Konya’nın Akşehir ilçesinde Akşehir Belediyesi tarafından Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında ünlü sanatçı Uğur Işılak konser vererek hayranlarıyla buluştu.

Ereğli Bilim Şenliği Ereğli Bilim Şenliği

Gökbilimci Prof. Dr. Derman: "Henüz bir Türk?ü bile uzaya gönderemedik ama 36 ülkenin insanı uzaya gitti. Bu işleri başarmak için NASA?nın bilgisine sahip olmamıza gerek yok. Bunun için gerekli donanıma sahip bilim adamları ülkemizde bulunuyor"

© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim