Konhaber Reklam
Reklam

Davutoğlu, ilk açıklamayı KONTV'ye yaptı

Reklam
konhaber.com » KULTUR-SANAT » Haber 28 Aralık 2012 - 16:58:34
Milli Şair, tiyatro oyunuyla anıldı
Mehmet Akif Ersoy, vefatının 76. yılında Konya'da oyuncu Ahmet Yenilmez'in ''Safahat, Mehmet Akif Dönüyor, Ya siz neredesiniz?'' oyunuyla anıldı.

Milli Şair, tiyatro oyunuyla anıldı

Konevi Kültür Merkezi'nde Meram Belediyesi tarafından düzenlenen programda sahne alan oyuncu Ahmet Yenilmez, Mehmet Akif Ersoy'un hayatını anlatan Safahat adlı tek perdelik tiyatro oyununu sergiledi.

Ahmet Yenilmez tarafından sahnelenen oyunda, Mehmet Akif Ersoy'un kişiliği, edebi kimliği ve ahlaki değerlere bağlılığı vurgulandı. Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un hayatını ve yokluklara rağmen nasıl mücadele verdiğinin de anlatıldığı tiyatro oyununu, izleyiciler büyük bir coşkuyla izledi.

Oyunun ardından konuşma yapan oyuncu Ahmet Yenilmez, Konya'nın maddi ve manevi açıdan çok zengin bir şehir olduğunu, Selçuklu'ya başkentlik yapması nedeniyle de Konya ve Konyalıların üzerine büyük sorumluluğun düştüğünü söyledi.

Çanakkale'den sanata, Mehmet Akif Ersoy'dan Konya ve Türkçe'ye kadar önemli fikir ve düşüncelerini dinleyicilerle paylaşan Yenilmez, Konya'ya her yıl geldiğini belirterek, ''Konya'ya sevdamız vardır'' dedi.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 741 defa okundu.
YORUMLAR
KULTUR-SANAT KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
İnsanların diğer memelilerden daha yavaş büyümesinin sırrı çözüldü İnsanların diğer memelilerden daha yavaş büyümesinin sırrı çözüldü

İnsanlarda, çocukluk çağındaki fiziki gelişimin diğer memelilere göre daha yavaş olmasının nedeninin enerjiye doyamayan insan beyni olduğu ortaya çıktı

İnsanın kökenine ilişkin evrim teorileri alt üst oldu İnsanın kökenine ilişkin evrim teorileri alt üst oldu

İnsanın bilinen en eski atası olduğu varsayılan ?Australopithecus africanus?un, bu iddiaya dayanak oluşturduğu düşünülen önemli özellikleri taşımadığı ortaya çıktı İnsanda görülen kafatası adaptasyonunun daha önce başka türlerde de görüldüğüne ilişkin halen elde bilimsel bir delil bulunmadığı belirtildi

66. Emmy ödülleri sahiplerini buldu 66. Emmy ödülleri sahiplerini buldu

Emmy ödüllerine bu yıl "Breaking Bad" ve "Modern Family" dizileri damga vurdu.

Sanatçılar Sonsuz Şükran Köyü'nde buluşacak Sanatçılar Sonsuz Şükran Köyü'nde buluşacak

Hüyük ilçesinin Çavuş Mahallesi'nde kurulan ve sanatçıların kerpiç evlerinin bulunduğu Sonsuz Şükran Köyü'nde, 3-7 Eylül'de Anadolu'ya Şükran Buluşmaları'nın 5'incisinin düzenleneceği bildirildi.

Akşehir'de onur günü etkinlikleri Akşehir'de onur günü etkinlikleri

Milli Mücadelemizde Batı Cephesi Karargahı göreviyle çok önemli bir rol üstlenen Akşehir'de, Taarruz hazırlıklarının sona ererek, Karargahın taşındığı 24 Ağustos 1922 tarihi anısına her yıl düzenlenen “Akşehir Onur Günü” etkinlikleri bu yılda coşkuyla kutlandı.

Bu hafta 7 film vizyona girecek Bu hafta 7 film vizyona girecek

Türkiye sinemalarında bu hafta 1'i yerli 7 film vizyona girecek.

© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim