konhaber.com » KULTUR-SANAT » Haber 28 Aralık 2012 - 16:58:34
Milli Şair, tiyatro oyunuyla anıldı
Mehmet Akif Ersoy, vefatının 76. yılında Konya'da oyuncu Ahmet Yenilmez'in ''Safahat, Mehmet Akif Dönüyor, Ya siz neredesiniz?'' oyunuyla anıldı.

Milli Şair, tiyatro oyunuyla anıldı

Konevi Kültür Merkezi'nde Meram Belediyesi tarafından düzenlenen programda sahne alan oyuncu Ahmet Yenilmez, Mehmet Akif Ersoy'un hayatını anlatan Safahat adlı tek perdelik tiyatro oyununu sergiledi.

Ahmet Yenilmez tarafından sahnelenen oyunda, Mehmet Akif Ersoy'un kişiliği, edebi kimliği ve ahlaki değerlere bağlılığı vurgulandı. Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un hayatını ve yokluklara rağmen nasıl mücadele verdiğinin de anlatıldığı tiyatro oyununu, izleyiciler büyük bir coşkuyla izledi.

Oyunun ardından konuşma yapan oyuncu Ahmet Yenilmez, Konya'nın maddi ve manevi açıdan çok zengin bir şehir olduğunu, Selçuklu'ya başkentlik yapması nedeniyle de Konya ve Konyalıların üzerine büyük sorumluluğun düştüğünü söyledi.

Çanakkale'den sanata, Mehmet Akif Ersoy'dan Konya ve Türkçe'ye kadar önemli fikir ve düşüncelerini dinleyicilerle paylaşan Yenilmez, Konya'ya her yıl geldiğini belirterek, ''Konya'ya sevdamız vardır'' dedi.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 984 defa okundu.
KULTUR-SANAT KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
Soyuz uzay aracı UUİ'ye kenetlendi Soyuz uzay aracı UUİ'ye kenetlendi

Başbakan Davutoğlu: (4) "Tarihi bir dönüşümden geçiyoruz. İnsanlığın geleceği için birlikte hareket edecek olursak sizi şu konuda temin edebilirim ki sonraki kuşakların daha iyi bir dünyası olacak. Bütüncül bir yaklaşım yerine bireysel bir yaklaşım sergileyecek olursak, sadece kendi iş camiamızı, sadece kendi siyasi geleceğimizi bu ülkelerde düşünecek olursak hepimiz kaybedeceğiz. İkinci, üçüncü seçenek yok. Ya kazan-kazan ya kaybet-kaybet" "Eğer hepimiz aynı gemideysek, o gemi batacak olursa hepimizin etkileneceğini, kimsenin güvende olmayacağını kabul etmemiz gerekiyor. Bugün dünya ekonomisi entegredir ve kararlarımızın uygulanması konusunda beraber hareket etmemiz gerekiyor" "(Geçici Bakanlar Kurulu) İlk toplantımızda bazı kararlar alarak Bakanlar Kurulumuzun Türk ekonomisi ve siyasetine yönelik uzun dönemli hedeflerle hareket edeceğini gösterdik ki bu yapısal reformlar devam etsin"

"Her yıl yaklaşık 15 milyar ağaç yok ediliyor" "Her yıl yaklaşık 15 milyar ağaç yok ediliyor"

Yale Üniversitesinde yapılan araştırmaya göre, ağaç sayısı ilk uygarlığın ortaya çıkışından bu yana yarı yarıya azaldı

Amik Ovası için "vahşi sulama" uyarısı Amik Ovası için "vahşi sulama" uyarısı

Bereketli topraklarıyla yılda birden fazla ürünün alınabildiği Amik Ovası'nın "vahşi sulama" nedeniyle risk altında olduğu uyarısında bulunuldu MKÜ Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ödemiş: "Bu tür sulama yöntemlerinden vazgeçmezsek sadece bu bölgenin değil, diğer Akdeniz havzalarının da topraklarının tuzlanması kaçınılmaz bir noktaya ulaşacak"

Bu hafta 7 film vizyona girecek Bu hafta 7 film vizyona girecek

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli 7 film vizyona girecek.

Lise öğrencileri Adır Adası'nı tanıtacak Lise öğrencileri Adır Adası'nı tanıtacak

Van'da iki lise öğrencisi, yaz tatilinde kaçak kazıları önlemek amacıyla Van Gölü'ndeki Adır Adası ve adadaki tarihi eserlerin tanıtımı için proje hazırladı YYÜ Öğretim Üyesi Öztürk: "Adadaki eserlerin yüzde 70'lik kısmı bir asırdır bakımsızlık, ilgisizlik, doğanın olumsuz etkileri ve definecilerin yaptığı kazılar sonucunda maalesef tahrip olmuştur" Lise öğrencisi Baycan: "Burası bilinmediği sürece, adada kaçak kazılar devam edecek. Eserler yıkılacak, zarar görecek ve yok olup gidecek. Bunu engellemek için adanın turizme kazandırılması gerekir"

UUİ'ye gidecek ekibi taşıyan roket fırlatıldı UUİ?ye gidecek ekibi taşıyan roket fırlatıldı

Kapsülde Danimarkalı, Rus ve Kazak uzay adamları bulunuyor

Untitled Document
HAVA DURUMU
KONYA icin Hava Durumu
AÇIK
AÇIK
Nem:%29
Ruzgar:6 km/sa
Basinc:1009,4 hPa
Sesli Makale
NAMAZ VAKiTLERi
05 Eylül 2015, Cumartesi - Konya
imsak Gunes Ogle Ikindi Aksam Yatsi 04:48 06:14 12:57 16:32 19:27 20:46
© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim