Reklam
Reklam
konhaber.com » EKONOMI » Haber 24 Aralık 2012 - 13:10:05
Tarım Kredi Kooperatifi'nden 'borç' açıklaması
''Çiftçi ertelemeyi affedildi gibi algılıyor. Buna yönelik tedbir aldık.'

Tarım Kredi Kooperatifi'nden 'borç' açıklaması

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Abdullah Kutlu, zarara uğrayan çiftçilerin borçlarının ertelendiğini anımsatarak, ''Çiftçi ertelemeyi affedildi gibi algılıyor. Buna yönelik tedbir aldık. Ortaklarımıza borçlarının yüzde 60'ını ödedikleri taktirde yeniden kredi kullandıracağımızı açıkladık'' dedi.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nce düzenlenen ''Tarım ve Çiftçilerimiz'' konulu fotoğraf yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri, Milli Kütüphane Sergi Salonunda gerçekleştirilen törenle verildi.

Kutlu, burada yaptığı konuşmada, bu yılın tarımsal faaliyetler açısından zorlu bir sene olduğunu ifade ederek, özellikle kuraklığın birçok olumsuzluğa neden olduğuna dikkati çekti.

Zarara uğrayan çiftçilerin borçlarının ertelendiğini hatırlatan Kutlu, ''Çiftçi ertelemeyi, affedildi gibi algılıyor. Buna yönelik tedbir aldık. Ortaklarımıza borçlarının yüzde 60'ını ödedikleri taktirde yeniden kredi kullandıracağımızı açıkladık. Çok sayıda ortağımız bu kampanyadan yararlandı. Borç erteleme kararnamesi 81 ili kapsıyor'' diye konuştu.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Teke, kuruluşun her yıl bir önceki yılın önüne geçen çalışmalara imza attığını dile getirdi. ''2013 yılında tüm dünyada gıda krizi yaşanacağı'' yönünde yorumlar yapıldığını anımsatan Teke, Türkiye'de çalışkan çiftçiler sayesinde bu durumun yaşanmayacağını söyledi.

Konuşmaların ardından yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi. Birincilik ve üçüncülüğe Filiz Görgör, ikincilik ve mansiyon ödülüne İbrahim Duman, jüri özel ödülüne Veyis Ali Çakır, mansiyon ödüllerine ise İsmail Önder ve Zeynep Açıkgöz'ün kareleri layık görüldü.

Öte yandan yarışmaya katılanlar arasından seçilen 31 eser, Milli Kütüphane Sergi Salonunda fotoğraf severlerin beğenisine sunuldu.AA

.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 3069 defa okundu.
EKONOMI KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
Gümrük ve Ticaret Bakanlığında devir-teslim Gümrük ve Ticaret Bakanlığında devir-teslim

Canikli, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevini Aşcı'ya devretti

Başbakan Yardımcısı Yılmaz: Başbakan Yardımcısı Yılmaz:

"Kasım seçimleriyle birlikte 2016'ya giderken belirsizliklerin azaldığı, istikrarın güçlendiği ve Türkiye'de demokrasinin daha ileri noktalara geldiği bir ortamda kalkınmamızı devam ettireceğimize yürekten inanıyorum" "Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi de keşke bu hükümette yer alsalardı ve hiçbir gereksiz tartışmaya girmeden vekillerin çözemediği bu meseleleri asillere sormak üzere gittiğimiz bu seçime hep birlikte bir hükümet olarak gitseydik, gönül bunu isterdi, ama olmadı" "Ekonomik kriz var diyenler ekonomi literatürüne ihanet etmiş olurlar. İlk iki çeyreğimizde biliyorsunuz büyüme gerçekleşti, yıl sonu itibarıyla yüzde 4 bir büyüme tahminimiz var, inşallah ona yakın mertebelerde bir büyümeyi de başaracağız"

Evrak kayıt memurluğundan bakanlığa Evrak kayıt memurluğundan bakanlığa

Geçici Bakanlar Kurulu'nun açıklanmasıyla görevini devredecek olan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, aralarında Tarım Kanunu, Tarım Sigortaları Kanunu, Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu, Biyogüvenlik Kanunu'nun da yer aldığı 29 yasal düzenlemeye imza attı Eker, evrak kayıt memuru olarak işe başladığı bakanlıkta, 4 dönem üst üste bakanlık görevini yürüttü

Canikli "tüketiciye" çalıştı Canikli "tüketiciye" çalıştı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevini Cenap Aşcı'ya devredecek olan Canikli'nin bakanlığı döneminde tüketici lehine birçok önemli düzenleme hayata geçirildi

"Enerji merkezi olma" hedefi için enerji harcadı "Enerji merkezi olma" hedefi için enerji harcadı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, bakanlık görevini eski AK Parti Aksaray Milletvekili Ali Rıza Alaboyun'a devredecek Yıldız'ın döneminde, TANAP, Akkuyu Nükleer Güç Santrali ve Rus gazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak boru hattı projeleri gibi enerji merkezi olma hedefine yönelik projeler öne çıktı

Untitled Document
HAVA DURUMU
KONYA icin Hava Durumu
AZ BULUTLU
18,3
AZ BULUTLU
Nem:%49
Ruzgar:5 km/sa
Basinc:1015,5 hPa
Sesli Makale
NAMAZ VAKiTLERi
29 Ağustos 2015, Cumartesi - Konya
imsak Gunes Ogle Ikindi Aksam Yatsi 04:40 06:08 12:59 16:38 19:37 20:58
© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim