Konhaber Reklam
Reklam
Reklam
konhaber.com » EKONOMI » Haber 24 Aralık 2012 - 13:10:05
Tarım Kredi Kooperatifi'nden 'borç' açıklaması
''Çiftçi ertelemeyi affedildi gibi algılıyor. Buna yönelik tedbir aldık.'

Tarım Kredi Kooperatifi'nden 'borç' açıklaması

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Abdullah Kutlu, zarara uğrayan çiftçilerin borçlarının ertelendiğini anımsatarak, ''Çiftçi ertelemeyi affedildi gibi algılıyor. Buna yönelik tedbir aldık. Ortaklarımıza borçlarının yüzde 60'ını ödedikleri taktirde yeniden kredi kullandıracağımızı açıkladık'' dedi.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nce düzenlenen ''Tarım ve Çiftçilerimiz'' konulu fotoğraf yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri, Milli Kütüphane Sergi Salonunda gerçekleştirilen törenle verildi.

Kutlu, burada yaptığı konuşmada, bu yılın tarımsal faaliyetler açısından zorlu bir sene olduğunu ifade ederek, özellikle kuraklığın birçok olumsuzluğa neden olduğuna dikkati çekti.

Zarara uğrayan çiftçilerin borçlarının ertelendiğini hatırlatan Kutlu, ''Çiftçi ertelemeyi, affedildi gibi algılıyor. Buna yönelik tedbir aldık. Ortaklarımıza borçlarının yüzde 60'ını ödedikleri taktirde yeniden kredi kullandıracağımızı açıkladık. Çok sayıda ortağımız bu kampanyadan yararlandı. Borç erteleme kararnamesi 81 ili kapsıyor'' diye konuştu.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Teke, kuruluşun her yıl bir önceki yılın önüne geçen çalışmalara imza attığını dile getirdi. ''2013 yılında tüm dünyada gıda krizi yaşanacağı'' yönünde yorumlar yapıldığını anımsatan Teke, Türkiye'de çalışkan çiftçiler sayesinde bu durumun yaşanmayacağını söyledi.

Konuşmaların ardından yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi. Birincilik ve üçüncülüğe Filiz Görgör, ikincilik ve mansiyon ödülüne İbrahim Duman, jüri özel ödülüne Veyis Ali Çakır, mansiyon ödüllerine ise İsmail Önder ve Zeynep Açıkgöz'ün kareleri layık görüldü.

Öte yandan yarışmaya katılanlar arasından seçilen 31 eser, Milli Kütüphane Sergi Salonunda fotoğraf severlerin beğenisine sunuldu.AA

.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 2885 defa okundu.
YORUMLAR
EKONOMI KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
ÇAYKUR Genel Müdürü Sütlüoğlu: ÇAYKUR Genel Müdürü Sütlüoğlu:

"Hedefimiz, ÇAYKUR'u dünya markası yapmak. Dünyada yeni yeni tanınıyoruz" "İşçinin azalması nedeniyle üretim yapmakta zorlandık. İşçilerimiz büyük fedakarlıkla çalıştı. Çay alım yerlerindeki işçileri değerlendirerek fabrikalarda üretimin aksamamasını temin ettik. İnşallah gelecek sezon yeni işçi alma niyetindeyiz"

Alman pilot sendikasından Lufthansa'ya uyarı Alman pilot sendikasından Lufthansa'ya uyarı

Alman pilot sendikası Cockpit (VC), Lufthansa ile yapılan görüşmelerden sonuç alınamadığını açıklayarak yeni eylemler uyarısında bulundu VC Başkanı Schulz: "İşverenin girişimine karşı mücadele vereceğiz"

MÜSİAD Ankara Şube Başkanı Erdal: MÜSİAD Ankara Şube Başkanı Erdal:

"Gençliğin sorunlarını ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen spor aktivitelerini yakından takip ediyoruz" "Ülke gençliğine yeni ufuklar kazandıracak her aktivitede bulunmak istiyoruz"

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar: FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar:

"Geçen yıl 5 bin ton civarında fındık almıştık, bu yıl 10 bin ton hedefimiz var"

Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti Genel Başkan adayı gösterilmesi Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti Genel Başkan adayı gösterilmesi

ATO Başkanı Bezci: "Davutoğlu, siyasi ve ekonomik istikrarın devamını sağlayacak"

© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim