Konhaber Reklam
Reklam
Reklam
konhaber.com » EKONOMI » Haber 24 Aralık 2012 - 13:10:05
Tarım Kredi Kooperatifi'nden 'borç' açıklaması
''Çiftçi ertelemeyi affedildi gibi algılıyor. Buna yönelik tedbir aldık.'

Tarım Kredi Kooperatifi'nden 'borç' açıklaması

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Abdullah Kutlu, zarara uğrayan çiftçilerin borçlarının ertelendiğini anımsatarak, ''Çiftçi ertelemeyi affedildi gibi algılıyor. Buna yönelik tedbir aldık. Ortaklarımıza borçlarının yüzde 60'ını ödedikleri taktirde yeniden kredi kullandıracağımızı açıkladık'' dedi.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nce düzenlenen ''Tarım ve Çiftçilerimiz'' konulu fotoğraf yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri, Milli Kütüphane Sergi Salonunda gerçekleştirilen törenle verildi.Kutlu, burada yaptığı konuşmada, bu yılın tarımsal faaliyetler açısından zorlu bir sene olduğunu ifade ederek, özellikle kuraklığın birçok olumsuzluğa neden olduğuna dikkati çekti.

Zarara uğrayan çiftçilerin borçlarının ertelendiğini hatırlatan Kutlu, ''Çiftçi ertelemeyi, affedildi gibi algılıyor. Buna yönelik tedbir aldık. Ortaklarımıza borçlarının yüzde 60'ını ödedikleri taktirde yeniden kredi kullandıracağımızı açıkladık. Çok sayıda ortağımız bu kampanyadan yararlandı. Borç erteleme kararnamesi 81 ili kapsıyor'' diye konuştu.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Teke, kuruluşun her yıl bir önceki yılın önüne geçen çalışmalara imza attığını dile getirdi. ''2013 yılında tüm dünyada gıda krizi yaşanacağı'' yönünde yorumlar yapıldığını anımsatan Teke, Türkiye'de çalışkan çiftçiler sayesinde bu durumun yaşanmayacağını söyledi.

Konuşmaların ardından yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi. Birincilik ve üçüncülüğe Filiz Görgör, ikincilik ve mansiyon ödülüne İbrahim Duman, jüri özel ödülüne Veyis Ali Çakır, mansiyon ödüllerine ise İsmail Önder ve Zeynep Açıkgöz'ün kareleri layık görüldü.

Öte yandan yarışmaya katılanlar arasından seçilen 31 eser, Milli Kütüphane Sergi Salonunda fotoğraf severlerin beğenisine sunuldu.AA

.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 3019 defa okundu.
YORUMLAR
EKONOMI KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
New York Borsası yükselişle kapandı New York Borsası yükselişle kapandı

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Albayrak: "Beş maçımız kaldı, hepsi birbirinden zor, kolay rakip yok" "En iyi futbolcular bizimdir, bizim futbolculardan iyileri yok ki transfer yapalım"

Kayseri OSB 13. Olağan Genel Kurulu Kayseri OSB 13. Olağan Genel Kurulu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: "Hedefimiz 65 milyar liralık tasarrufu 10 yıl içinde yapabilmek. Sanayimiz bu tasarrufu yapabilecek durumda" "Türkiye'nin bin dolarlık gayri safi yurt içi hasıla oluşturmak için harcadığı enerji miktarı 270 litre eş değer petroldür. Fransa'da bu 200, Japonya'da 100 litreler civarında. Enerji tasarrufuyla alakalı kalemlerimizi artırmamız gerekiyor"

Kırgızistan'ın Avrasya Ekonomik Birliği'ne üyelik süreci Kırgızistan'ın Avrasya Ekonomik Birliği'ne üyelik süreci

Kırgızistan hükümeti, EAEC'ye tam üyeliği öngören taslak protokol metinlerini kabul etti Başbakan Sariyev: "Birliğe üye devlet başkanları 8 Mayıs'ta Moskova'da, Kırgızistan'ın üyelik sürecini tamamlayacak olan protokol metinleri onaylayacak. Bu metinler, Kırgızistan meclisi tarafından kabul edilmesinin ardından birliğe tam resmen üye olacağız"

Kayseri OSB 13. Olağan Genel Kurulu Kayseri OSB 13. Olağan Genel Kurulu

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Türkiye dünyada en yoğun enerji kullanan ülkelerden biri. OECD ortalaması bir birimken Türkiye'nin kullanımı 1,5" "Sadece elektrik motorlarını verimli motorlarla değiştirdiğimiz zaman yılda 8 milyar lira tasarruf edeceğiz"

Konya'da hububat fiyatları Konya'da hububat fiyatları

Konya Ticaret Borsasında (KTB) ekmeklik kırmızı sert buğdayın kilogramı 0,841-0,902 liradan işlem gördü.

Şikago Fed Başkanı Evans: Şikago Fed Başkanı Evans:

"Faiz oranlarını artırmaya başlamak konusunda, gelecek yılın başına kadar yeterli güvene sahip olacağımı sanmıyorum" "Enflasyon, yüzde 2 hedefine 2018 yılından önce ulaşmayacak" "Enflasyon hedefinin bir miktar üstüne çıkılması ciddi bir zarara yol açmaz"

Untitled Document
Kontv Milletin Kanalı
HAVA DURUMU
KONYA icin Hava Durumu
AZ BULUTLU
AZ BULUTLU
Nem:%89
Ruzgar:3 km/sa
Basinc:1019,2 hPa
NAMAZ VAKiTLERi
05 Mayıs 2015, Salı - Konya
imsak Gunes Ogle Ikindi Aksam Yatsi 04:08 05:43 12:54 16:40 19:52 21:19
© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim