Reklam
Reklam
konhaber.com » EKONOMI » Haber 24 Aralık 2012 - 13:10:05
Tarım Kredi Kooperatifi'nden 'borç' açıklaması
''Çiftçi ertelemeyi affedildi gibi algılıyor. Buna yönelik tedbir aldık.'

Tarım Kredi Kooperatifi'nden 'borç' açıklaması

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Abdullah Kutlu, zarara uğrayan çiftçilerin borçlarının ertelendiğini anımsatarak, ''Çiftçi ertelemeyi affedildi gibi algılıyor. Buna yönelik tedbir aldık. Ortaklarımıza borçlarının yüzde 60'ını ödedikleri taktirde yeniden kredi kullandıracağımızı açıkladık'' dedi.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nce düzenlenen ''Tarım ve Çiftçilerimiz'' konulu fotoğraf yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri, Milli Kütüphane Sergi Salonunda gerçekleştirilen törenle verildi.

Kutlu, burada yaptığı konuşmada, bu yılın tarımsal faaliyetler açısından zorlu bir sene olduğunu ifade ederek, özellikle kuraklığın birçok olumsuzluğa neden olduğuna dikkati çekti.

Zarara uğrayan çiftçilerin borçlarının ertelendiğini hatırlatan Kutlu, ''Çiftçi ertelemeyi, affedildi gibi algılıyor. Buna yönelik tedbir aldık. Ortaklarımıza borçlarının yüzde 60'ını ödedikleri taktirde yeniden kredi kullandıracağımızı açıkladık. Çok sayıda ortağımız bu kampanyadan yararlandı. Borç erteleme kararnamesi 81 ili kapsıyor'' diye konuştu.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Teke, kuruluşun her yıl bir önceki yılın önüne geçen çalışmalara imza attığını dile getirdi. ''2013 yılında tüm dünyada gıda krizi yaşanacağı'' yönünde yorumlar yapıldığını anımsatan Teke, Türkiye'de çalışkan çiftçiler sayesinde bu durumun yaşanmayacağını söyledi.

Konuşmaların ardından yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi. Birincilik ve üçüncülüğe Filiz Görgör, ikincilik ve mansiyon ödülüne İbrahim Duman, jüri özel ödülüne Veyis Ali Çakır, mansiyon ödüllerine ise İsmail Önder ve Zeynep Açıkgöz'ün kareleri layık görüldü.

Öte yandan yarışmaya katılanlar arasından seçilen 31 eser, Milli Kütüphane Sergi Salonunda fotoğraf severlerin beğenisine sunuldu.AA

.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 3058 defa okundu.
EKONOMI KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
Türkiye, incir üretiminde "Dünya lideri" Türkiye, incir üretiminde "Dünya lideri"

-UYMSİB Yönetim Kurulu Başkanı Güney: "Bursa Siyah İnciri, tüm incir çeşitleri arasında en nadide tür ve en önemli tarımsal markalardan biri haline geldi" "Üretimde, dünya sıralamasında lideriz"

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı temmuz ayı veri bülteni (2) Gümrük ve Ticaret Bakanlığı temmuz ayı veri bülteni (2)

Resmi olmayan geçici dış ticaret verilerine göre, geçen ay en çok ihracat yapılan fasıl, 1 milyar 339 milyon dolar ile motorlu kara taşıtları oldu Temmuz ayı itibarıyla Türkiye genelinde 1 milyon 593 bin 818 esnaf ve sanatkar bulunuyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı temmuz ayı veri bülteni (1) Gümrük ve Ticaret Bakanlığı temmuz ayı veri bülteni (1)

Bakanlığın resmi olmayan geçici dış ticaret verilerine göre, temmuzda ihracat, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15,41 azalarak 11 milyar 173 milyon dolara, ithalat ise yüzde 8,48 gerileyerek 18 milyar 250 milyon dolara düştü Dış ticaret açığı ise yüzde 5,14 artarak 7 milyar 78 milyon dolara yükseldi

Emekliye Ağustos müjdesi Emekliye Ağustos müjdesi

Temmuz ayında enflasyon farkı ve zamlarını alan emekliler için Ağustos ayında da önemli gelişmeler yaşanacak. Memur emeklileri farklarını alacak. Bağ-Kur emeklisinin kesintisi azalacak. Toplu sözleşmede yeni zam oranları ve promosyon belli olacak.

TOKİ Ulukışla'da 425 konut yapacak TOKİ Ulukışla'da 425 konut yapacak

TOKİ Başkanı Turan: "Niğde'nin geçmişinden ve yerel dokusundan ilham alan, sosyal ihtiyaçlara cevap verecek, ortak yaşam kültürüne katkı sağlayacak ve değer katacak Ulukışla projemizi hayata geçireceğiz"

Araç kiralama ve restorancılık sektörü turizmle büyüyor Araç kiralama ve restorancılık sektörü turizmle büyüyor

TOKKDER Yönetim Kurulu Üyesi Ekici: "2014 yılında yaklaşık 400 milyon liraya ulaşan günlük araç kiralama sektörünün cirosunun 2015 yılında 450 milyon liraya çıkması bekleniyor" TURYİD Başkanı Demirer: "Sektörün, turizme katkısı 2014 yılında 6 milyar dolar olarak hesaplandı. Turist sayısında bu yıl öngörülen düşüşe karşın, bu tutarın kişi başı turist harcamasının artması sebebiyle aynı kalması bekleniyor"

Untitled Document
HAVA DURUMU
KONYA icin Hava Durumu
PARÇALI BULUTLU
PARÇALI BULUTLU
Nem:%49
Ruzgar:1 km/sa
Basinc:1011 hPa
Sesli Makale
NAMAZ VAKiTLERi
03 Ağustos 2015, Pazartesi - Konya
imsak Gunes Ogle Ikindi Aksam Yatsi 04:08 05:46 13:03 16:51 20:09 21:38
© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim