Konhaber Reklam
Reklam
Reklam
konhaber.com » GUNCEL » Haber 14 Kasım 2012 - 15:42:35
Ereğli Down Cafe açılışını Vali Doğan yaptı
İç Anadolu Bölgesinde ilk kez Ereğli'de kurulan Ereğli Down Cafe'nin açılışı, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan ve Eşi Hatice Doğan tarafından yapıldı.

Ereğli Down Cafe açılışını Vali Doğan yaptı

Sabancı Vakfı Toplumsal Gelişme Hibe Programı kapsamında desteklenen ve Ereğli Kazım Demirel Sevgi Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Gençlik Spor Klübü Derneği tarafından yürütülen ''Konya Ereğli Down Cafe ve Özel Gençler Sanat Evi'' projesinin faaliyetleri kapsamında, Konya Ereğli Down Cafe'nin açılışı gerçekleştirildi.

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan ve Eşi Hatice Doğan'ın yanı sıra Ereğli Kaymakamı Hasan Bağcı, Ereğli Emniyet Müdürü Yücel Kaya ve resmi daire müdürlerinin katıldığı programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Ereğli Down Cafe Proje Koordinatörü Vefa Demirkıran,projenin temelde 3 önemli hedefi bulunduğunu belirterek, bunların Özel gençlere nitelikli servis hizmetleri eğitimi vermek, istihdam edilmelerini sağlamak ve toplumun engellilikle ilgili farkındalığını arttırmak olduğunu ifade etti.

Ereğli Kaymakamı Hasan Bağıcı ise engelli bireylere engelsiz bir dünya hazırlamak için engelli bireylerin sosyal, kültürel ve ekonomik faaliyetlerinin sivil toplum kuruluşları tarafından desteklenmesi gerektiğine dikkati çekti.

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan da bir toplumda gönüllülüğün yaygın olmasının o toplumun çağdaş bir toplum olmaya aday bir yapıda olduğunun göstergesi olduğunu söyledi.

Konya Valisi olarak göreve başladığı ilk dönemde engelli bireylerin eğitimi noktasında Konya'da alınan mesafeyi olumlu bulmadığını dile getiren Doğan, 2009 yılından bu yana Konya'da engelli bireylerin eğitimi konusunda önemli mesafeler kat edildiğini belirtti.

Yalnızca zihinsel engelli bireylerin eğitimi için 4 okul yapıldığını ifade eden Doğan, görme engelli bireylerin yeni okullarında eğitime başladığını bildirerek, işitme engelli bireylerin okul çalışmalarının ise henüz devam ettiğini kaydetti.

Protokol konuşmalarının ardından, Ereğli Down Cafe'nin açılışı kurdele kesilerek gerçekleştirildi.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 12616 defa okundu.
YORUMLAR
GUNCEL KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
Mayın patlamasında yaralanan çocuğa tazminat Mayın patlamasında yaralanan çocuğa tazminat

Anayasa Mahkemesi, girdiği askeri yasak bölgede mayın patlaması sonucu 12 yaşındayken yaralanan çocuğun yaşam hakkının ihlal edildiğine karar vererek, tespit edilen ihlali ve sonuçlarını ortadan kaldırmak için yeniden yargılama yapmak üzere dosyayı ilgili mahkemeye gönderdi Makul sürede yargılanma hakkının da ihlal edildiğini belirleyen Yüksek Mahkeme, bu nedenle çocuk ile anne ve babasına 6 bin 500'er lira tazminat ödenmesine hükmetti

Yerli uçak tanıtım töreni Yerli uçak tanıtım töreni

Başbakan Davutoğlu (3): "Bütün bu projelerle gerçekleştireceğimiz yeni atılım dönemi Türkiye?yi bölgesel bir güç olmaktan çıkarıp küresel bir aktör haline getirecek. Bunun için her şeyden önce irade, vizyon, ideal lazım" "Bütün bu projeler başladığı gibi, şimdiye kadar verdiğimiz bütün sözlerin gerçekleşmesi gibi gerçekleşecek ya da bütün bu projeler geçmişte olduğu gibi durdurulmaya çalışılacak" "Bu aslında aynı zamanda toplumu birbirine entegre eden bir milli birlik projesi. Herkes her yere uçabilecek ve toplumsal entegrasyon en üst düzeyde gerçekleşecek"

Erzurum'da TOKİ konutları temel atma töreni Erzurum'da TOKİ konutları temel atma töreni

Eski İçişleri Bakanı Ala: "Bize öyle bir destek verin ki bu sefer, sistemi de dönüştürelim. Aynen kentsel dönüşüm gibi, kentleri dönüştürdüğümüz gibi Türkiye'nin sistemini de dönüştürelim"

ABD'deki sel ABD'deki sel

Teksas ve Houston'da meydana gelen selde ölü sayısı 17'ye ulaştı

Ukrayna-NATO Ortak Çalışma Grubu Toplantısı Ukrayna-NATO Ortak Çalışma Grubu Toplantısı

Milli Güvenlik ve Savunma Kurulu Sekreteri Aleksandr Turçinov: "Ukrayna için Avrupa ve Avrupa-Atlantik entegrasyonuna başka bir alternatif yoktur"

GKRY ile Ermenistan arasında askeri işbirliği GKRY ile Ermenistan arasında askeri işbirliği

Erivan'da bir araya gelen iki ülkenin savunma bakanları, askeri alanda işbirliği için uzlaştı Taraflar ortak tatbikat düzenlemeyi planlıyor

© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim