Konhaber Reklam
Reklam
konhaber.com » EKONOMI » Haber 19 Haziran 2012 - 18:42:44
Vergi borçlusuna ikinci yapılandırma şansı
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası Başkanı İsmail Turan, geçen yıl yürürlüğe giren vergi ve prim borçlarına ödeme kolaylığı getiren yasadan yararlandıkları halde bazı nedenlerle bu haklarını kaybeden mükelleflere ikinci şans doğduğunu bildirdi.

Vergi borçlusuna ikinci yapılandırma şansı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen 6111 sayılı torba yasaya eklenen bir madde ile yapılandırmadan yararlandığı halde taksitlerini ödeyemediği için bu hakkını kaybeden 1 milyon vergi borçlusuna yeniden yapılandırma imkanı getirildiğini hatırlatan Turan, “6111 sayılı kanun kapsamında, vergi ve prim borçlularına, borçlarını yeniden yapılandırma imkanı sağlanmıştı. Söz konusu yasanın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren, vergi borçlularının bir kısmı yapılandırma kapsamında taksitlerini 2’nin üzerinde aksatmış ve yapılandırma haklarını kaybetmişlerdi. Bu noktada 15 Haziran tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 6322 sayılı Amme Alacaklarının tahsili usulü hakkında kanun ile borçlarını yapılandırma şansı kaybetmiş veya borçlarını hiç yapılandırmamış mükelleflere yeni bir şans daha verilmiştir. Yeniden yapılandırma ile ilgili en önemli satırbaşları ise; yapılandırma sadece vergi borçlarını kapsamaktadır.

Düzenlemeden, 2011 yılında cari ve eski borçlarını aksatan mükellefler yararlanabilecektir. Düzenlemeden yararlanacak vergi borçlarında, 6111 sayılı torba yasanın yürürlüğe girdiği tarihe kadar olan borçları esas alınacak ve cari dönemdeki borçlarının da ödenmesi şartıyla yapılandırma kapsamına gireceklerdir. Mükellefler, taksitleri, 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren gecikme zammı ile birlikte dört ay içinde ödeyebileceklerdir” dedi.

TERÖR SALDIRISINA KINAMA
Konya SMMM Odası Başkanı Turan, Hakkari’de 8 askerin şehit olduğu saldırıyı da kınadı. Turan yazılı açıklamasında, “Bu alçak ve hain saldırıyı yapanları, içeride ve dışarıda terör örgütüne destek verenleri lanetliyor, ülkemizin birlik ve beraberliğinin bozulmasına hiçbir şekilde fırsat vermeyeceğimizi belirtiyoruz.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 8487 defa okundu.
YORUMLAR
EKONOMI KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
- IEA İcra Direktörü Birol: - IEA İcra Direktörü Birol:

"IEA'nın önemini koruması için, gelişmekte olan ülkelerle çok ciddi organik ilişkiler kurması gerekiyor" Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sabancı: "Toplam 50 milyar doların üstünde yerli ve yabancı yatırım gerçekleşti. Bu, hükümetin enerji politikalarına güvenin göstergesidir"

Denizli Ticaret Borsası Denizli Ticaret Borsası

Çerezlik çiğ ayçekirdeğinin kilogramı 3,92 liradan işlem gördü

Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü Proje Finansman Sözleşmeleri imzalandı Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü Proje Finansman Sözleşmeleri imzalandı

Sağlık Bakanlığı'nın kamu özel işbirliği modeliyle inşa edilecek Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü'nün Proje Finansman Sözleşmesi düzenlenen törenle imzalandı DiA Holding Yönetim Kurulu Üyesi Bayar: "Açıldığında 12 bin 500 kişiyi aynı anda istihdam edecek bir proje. 1 milyon metreküp beton ve 100 bin ton demir kullanılacak. Bunların hepsi başlı başına rekordur" DenizBank AŞ Genel Müdürü Ateş: "Bir taraftan turizm gibi sağlık sektörüne de hem kendi 77 milyon insanımıza, hem de böyle önemli bir mali göstergemize yapacağı katkı yönünden desteklemek bankacıların olmazsa olmaz görevi"

Bosch Fren Sistemleri Fabrikası Açılış Töreni Bosch Fren Sistemleri Fabrikası Açılış Töreni

Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Young: "Yeni fren fabrikamız, Bosch'un Türkiye'ye duyduğu güveni temsil eden prestijli bir yatırımdır. Bosch Grubu olarak 1972'den bu yana yani son 43 senedir 2 milyar avro doğrudan kalıcı yatırım yaptık" "2010 yılından bu yana, son 5 yıl içinde sadece Bursa'ya 500 milyon avro yatırım yaptık, Bosch Grubu olarak. Gururla şunu ifade edebilirim ki bu yatırımlarla ve diğer yerleşkelerimizden yaptığımız ihracat ile ülkemizin toplam ihracatında Bosch Grubu olarak yüzde 1'den fazla pay alıyoruz" Bosch Fren Sistemleri Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Megerle: "Otomotiv sektörünün heyecanla beklediği ileri teknoloji ürünü Tie-Rod 4 Servo Fren tipi üretimine 2016 yılında dünyada ilk kez Bursa'da başlayacağız"

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:

"Bundan böyle piyasada iki tip çek olacak; biri normal çek, diğeri de kare kodlu çek. Kare kodlu çek aldığınız zaman da banka müdürü nasıl bizim öz geçmişimizi görüyorsa, kare kodlu çek aldığınız zaman artık tahmini nişan alıp ateş etmeyeceksiniz"

Ekonomi Bakanı Zeybekci: Ekonomi Bakanı Zeybekci:

"Rusya'daki gelişmelerin geçici olduğuna inanıyoruz. Türkiye-Rusya ticari ilişkilerinin 100 milyar dolarlık bir seviyeye ulaşacağından eminiz" "Türkiye ve Tataristan ekonomilerinin birbirine rakip değil, birbirini tamamlayan ekonomiler olduğunu düşünüyorum" Tataristan Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Minnihanov: "Türk şirketlerle daha fazla iş yapmak istiyoruz"

Untitled Document
Kontv Milletin Kanalı
HAVA DURUMU
KONYA icin Hava Durumu
KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLI
14,4
KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞLI
Nem:%51
Ruzgar:5 km/sa
Basinc:1011,7 hPa
NAMAZ VAKiTLERi
27 Mart 2015, Cuma - Konya
imsak Gunes Ogle Ikindi Aksam Yatsi 04:13 05:37 12:03 15:30 18:16 19:33
© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim